Indicka písnička

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Džirka

Příspěvek od Džirka » 18 bře 2009 11:24

delay píše:Tak, pokud je možnost, tak určitě už raději v mixu (tedy pokud máš s těma veškama podobný pocit). Při masteringu ti zdvihnou frekvenčně všechy instrumenty, které se v daném pásmu nacházejí což může být naškodu.
Máš teda na mysli konkrétní instrumenty, kde ti schází vyšší frekvence? Zajímá mě to. Myslel jsem, že myslíš, že schází celkové nahrávce tyto frekvence. Přiznám se mám dost amaterské vybavení a poslech z mých beden nic moc (ale už jsem si na ně zvykl a dokáži to docela odhadnout). Každá rada mi je drahá.

delay

Příspěvek od delay » 18 bře 2009 11:41

Nic konkrétního na mysli nemám, poslechnu doma na monitorech. To víš, tady v práci bedny nic moc... ale mám je vcelku naposlouchaný.

delay

Příspěvek od delay » 18 bře 2009 19:05

Tak po poslechu doma více méně názor trvá, mám ale zároveň pocit, jeslti to nedělá špatná komprimace mp3, je to takové slité všechno, trochu to na mě působí, jakoby vůbec nebyly frekvenčně oddělené pásma, fakt těžko říct. žádnej konkrétní průser neslyším...

vasek

Příspěvek od vasek » 18 bře 2009 19:31

Taky se mi líbila víc ta první věc, ale toto je taky příjemný. Co se týče zvuku, tak by to chtělo výraznější spodky base a naostřit perkuse. Středový zvuky zní v pohodě. Moc pěkný jsou ty smyčce, z čeho je to zvuk?

kexik

Příspěvek od kexik » 18 bře 2009 19:38

k produkcii nemam co povedat, tejto hudbe vobec nerozumiem. k zvuku, celkom na zaciatku potrebuje hajtka reverb, vsetko ostatne je nareverbene a ona nic, co posobi lacne a nepatricne. potom neskor tamburina je uz ok, ta ma zrejme nejaky ocas uz v sampli
ma to malo vysok a hodne tvrde basy, ktore idu zbytocne do sterea, verim ze to bude na lacnych domacich vezickach robit galibu. to su ale veci, ktore ide hravo poriesit v ramci masteringu
inak sa to prijemne pocuva, pekne spravene spevy

Džirka

Příspěvek od Džirka » 18 bře 2009 20:11

Díky za rady. Když si dělám bicí v Battery, mám pocit, že nejde (nebo nevím, jak se to dělá) aplikovat efekt na jednotlivé zvuky. Ty efekty, které jsou obsaženy v battery mi příliš nevyhovují. Je možné teda aplikovat můj oblíbený plugin zvlášť na šlapák atd?

Druhá věc, kterou nechápu jsou tvrdé basy, které jdou do sterea. Co to znamená? Jak tomu předejít?

Smyčce jsou kombinací ewql gold a smyčců v RA.

To Delay: Myslím, že chyba není v MP3, ale také mi to přijde trochu slité. Problém je, že někdy používám příliš zvuků a nástrojů najednou a pak je s tím těžké pracovat při mixu a to je příklad téhle věci. Ta píseň, co jsem dával před tím, ta má jen pár nástrojů, ale tady je jich fůra. Frekvenčně je oddělit? Faktem je, že rád bych věděl jak na to. Budu rád za každou další radu.

kexik

Příspěvek od kexik » 18 bře 2009 20:24

dzirka: battery ma 8 vystupov, ktore si mozes rozne naroutovat do viacerych inzertov. to zavisi od daw programu ktory pouzivas, v niektorych musis multi vystup aktivovat (fruity studio napriklad).
tvrde basy su jedna vec a stereo druha. linku s basou prezen napriklad pluginom Gmulti, co je sice multiband compressor, ale ked nastavis na vsetkych pasmach threshold na 0dB, nebude komprimovat; co je dolezite, na kazdom pasme mas knoflik na nastavenie sirky stereobazy. cize na basove pasmo nastavis 0-20%, na stredovom a vyskovom nechas 100% (mozes skusit aj viac)
tvrde basy su ciste otazka ekvalizacie, ked mas vela frekvencii okolo 150-250Hz a malo okolo 60-80Hz, znie vsetko tvrdo a vysoko

Vey

Příspěvek od Vey » 18 bře 2009 21:11

Prijemnej song .. pekne udelanej.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 bře 2009 21:14

Jak pise kexik. Battery ma nekolik stereo vystupu a nekolik mono vystupu. U kazdeho celu-bubnu-policka v mrizce si muzes nastavit jakym audiovystupem bude hrat. Ty audiovystupy si v cubase aktivujes na takove male sipecce vedle slotu toho vsti- vyvola se pomoci f11.

Jinak podobne jako minula vec, hudebne super a zvukove je to slusnej zaklad pro mix. Btw tyhle RA smycce mam taky rad a i prave v kombinaci s EWQL:)

Vlad

Příspěvek od Vlad » 18 bře 2009 23:19

Prijemna vec, tesim se na pripadny koncert :wink:

Jinak muzete mi prosim rozkodovat co to jsou RA smycce? Dik

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 bře 2009 23:28

Sample banka Quantum leap - RA - nasamplovane etnicke nastroje. Z ni jsou to nastroje Middle East String Ensemble. Takze nasamplovana stredovychodni smyccova sekce;)

Vuid

Příspěvek od Vuid » 18 bře 2009 23:39

Tahle hudba jde uplne mimo me, ale presto se mi skladba libi a je slyset ze si s tim nekdo dal hodne prace.
Z meho amaterskeho hlediska je vse ok, krome jedne veci - je to cely moc ve stredech. Mozna by bylo dobry nastroje vic prostorove oddelit od sebe a trocha eq....
Pri dalsim poslechu - nesedi mi tam prostor, nevim cim to je, ale neco je spatne (vpredu, vzadu), k tomu se jiste vyjadri mistni zvukovi inzenyri, pisu jen svuj dojem z poslechu skladby jakozto amater pres zvuk.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 19 bře 2009 01:01

Cením si všech rad.. něco si z toho beru a hned se pouštím do nové práce. Začínám si s tím trochu hrát. Ten nekonkrétní zvuk myslím dělali bicí s basou. Trochu se to rozsvítilo. Až to dokončím pošlu...

Celou dobu se bavíme o instrumentech. A co zpěvy? Na nich je to založené. Přijdou vám v pohodě?

Někdy mám radost, že to hraje a někdy mám chuť se na to vykašlat a přenechat to zkušenějším "inženýrům".

Vuid

Příspěvek od Vuid » 19 bře 2009 02:22

Zpevy muze posoudit asi jen ten kdo se v danem stylu orientuje, tobe by asi jakykoli (napr.) death-metal zpev prisel v ramci stylu v pohode.
Me se zpevy zdaji v pohode - ale jsem uplne mimo zanr:)

Vey

Příspěvek od Vey » 19 bře 2009 08:39

A kdo to zpiva?

Odpovědět