Indicka písnička

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
vasek

Příspěvek od vasek » 19 bře 2009 09:22

Zpěvy jsou výborný. Akorát nevím, jestli už jejich aranž není přeplácaná. Proto se mi možná tato věc líbí míň než ta první.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 19 bře 2009 09:38

Vey píše:A kdo to zpiva?
Zpěváci jsou Raman Mahadevan a Divya. Divya je zpěvačka pro telugské filmy. Raman je z Mumbai a dělá pro hindské filmy. Zpěvy jsou nahrávány v Mumbai...

Prosím vás ještě jedna rada. Včera jsem nahrával doporovodné kytary a mám pocit, že se mi povedly a lépe už bych to nenahrál, leč nyní po ránu jsem zjistil, že byť nejsou rozladěny, jsou maličko podladěny oproti ostatním nástrojům. To jsem včera v noci neslyšel, až nyní jsem si toho všiml. Poraďte jaký pitch korektor použít pro kytary, aby se nezměnilo tempo? dík.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 19 bře 2009 09:46

vasek píše:Zpěvy jsou výborný. Akorát nevím, jestli už jejich aranž není přeplácaná. Proto se mi možná tato věc líbí míň než ta první.
Přeplácaná aranž rozhodně není, spíše bych řekl, že mix je ten úhlavní problém. Některým hlasům by neuškodilo jít trochu do pozadí. Trochu tam skáče hlasitost, občas ty zadní zpěvy vylezou moc do popředí a to dělá ten pocit. Ale to ještě doladím, to je to nejmenší. Se zpěvy a obecně s mixem mi radí kamarád, který má špičkové studio, jedno z nejlepších na světě :) ale on je v poslední době příliš moc zaneprázdněn a rady z něho v poslední době lezou jak z chlupaté deky, tak musím hledat nyní rady jinde... Ještě se pokusím jít na gearslutz.com

:wink:

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 19 bře 2009 09:49

Jen tak pro zajimavost, jak ses tyhle hudbe a lidem vlastne dostal? Precijenom indie neni za barakem..:) Celkem me to zajima. Diky
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Džirka

Příspěvek od Džirka » 19 bře 2009 10:09

Oxyygen píše:Jen tak pro zajimavost, jak ses tyhle hudbe a lidem vlastne dostal? Precijenom indie neni za barakem..:) Celkem me to zajima. Diky
jo, to je dlouhý příběh :) Ale ve stručnosti: Indická hudba mě zajímá už docela dost dlouho. Zajímám se o ní nějakých 13 let. Do Indie jezdím také už nějaký pátek... No a zanedlouho se tam přemisťuji, neboť co tady, že? S mojí hudbou v české louži se můžu jít tak leda zahrabat, to nikoho nezajímá. :) V Indii jsem rád, že můžu dělat se špičkovýma hudebníkama. Teď zrovna pracujeme na písni se skvělou zpěvačkou Shilpou. Její hlas je tak úžasný, že jsem snad lepší neslyšel. Moc se na to těším a jsem zvědav co z toho vyleze.

kexik

Příspěvek od kexik » 19 bře 2009 13:12

Džirka píše:
Vey píše:A kdo to zpiva?
Zpěváci jsou Raman Mahadevan a Divya. Divya je zpěvačka pro telugské filmy. Raman je z Mumbai a dělá pro hindské filmy. Zpěvy jsou nahrávány v Mumbai...

Prosím vás ještě jedna rada. Včera jsem nahrával doporovodné kytary a mám pocit, že se mi povedly a lépe už bych to nenahrál, leč nyní po ránu jsem zjistil, že byť nejsou rozladěny, jsou maličko podladěny oproti ostatním nástrojům. To jsem včera v noci neslyšel, až nyní jsem si toho všiml. Poraďte jaký pitch korektor použít pro kytary, aby se nezměnilo tempo? dík.
kup si melodyne, staci plugin. vie to neuveriutelne veci a vyuzijes to na vela problemov

Džirka

Příspěvek od Džirka » 19 bře 2009 13:49

[/quote]
kup si melodyne, staci plugin. vie to neuveriutelne veci a vyuzijes to na vela problemov[/quote]

Tento plugin znám a zřídka používám. Ale spíše jsem myslel celý ten part s kytarou postě vzít a o kousek posunout. do toho melodyne se to musí celý nahrát a to jsem nechtěl.. ale zkusím to s tím.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 bře 2009 13:57

Tohle bude znít ve výsledku skoro vždycky blbě (většinou naprosto nepoužitelně). Zejména u nástroje jako kytara ... U jednohlasého nástroje nebo zpěvu, kde jsou jasně rozlišitelné jednotlivé tóny se to většinou dá. Ale u kytary je to problém ... bude to asi hodně zdeformované ...

Džirka

Příspěvek od Džirka » 19 bře 2009 14:37

Ivo píše:Tohle bude znít ve výsledku skoro vždycky blbě (většinou naprosto nepoužitelně). Zejména u nástroje jako kytara ... U jednohlasého nástroje nebo zpěvu, kde jsou jasně rozlišitelné jednotlivé tóny se to většinou dá. Ale u kytary je to problém ... bude to asi hodně zdeformované ...
Já to ještě nezkoušel, ale je mi jasný, že to asi tenhle plugin nezpracuje. Já myslel spíš něco jako aby se mi to celé zvedlo, aniž by se změnilo tempo, je to ale jen o malý kousek pár mikrotónů...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 bře 2009 14:39

Džirka píše:[
Já to ještě nezkoušel, ale je mi jasný, že to asi tenhle plugin nezpracuje. Já myslel spíš něco jako aby se mi to celé zvedlo, aniž by se změnilo tempo, je to ale jen o malý kousek pár mikrotónů...
O tom jsem mluvil :wink:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 bře 2009 14:50

O par centu bude v tomhle zaplnenem mixu uplne v pohode i interni pitch algoritmus v Cubase.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 19 bře 2009 16:23

Amorph píše:O par centu bude v tomhle zaplnenem mixu uplne v pohode i interni pitch algoritmus v Cubase.
Nahraji to znovu... ta kytara se tyká jiný písničky, kde v celku zvukově dominuje, takže znovu nahrát :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 bře 2009 16:53

Podle mých zkušeností není tolik rozhodující jestli je to o pár centů nebo o tón, celkové přepočítávání nastává v obou případech a u kytary a podobně komplexně znějících nástroj jsou výsledky většinou málo použitelné (deformace zvuku, spousta artefaktů)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 19 bře 2009 18:00

Už jsem mnohkrát slyšel o frenkvenčním oddělování nástrojů. Teoreticky to chápu. Ale je na to nějaký fígl? Prosím poraďte... Asi bych měl zajít s touto otázkou do jiné oblasti tohoto fóra. Ale i tak se zeptám.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 bře 2009 19:34

Prakticky je to hlavne o zkouseni a naposlouchani si jak ty teoreticky veci fungujou. No napada me jedna prakticka rada. Vetsinou se snazis stahnout frekvence, kde ma nastroj nejakou rezonanci. Tu najdes tak, ze si na nej das ekvalizer, nastravis na jednom jeho pasmu ostre Q pridas na nem gain a jedes pres frekvencni rozsah. Ty rezonance se timhle nejvic zvednou. Pak to na prislusne frekvenci podle potreby stahnes, aby bylo misto pro jine nastroje.

Odpovědět