Mind Warp - Blue Lagoon +

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 črc 2007 12:01

Jinak jsem něco provedl s tím začátkem, ale možná, že je to ještě horší :lol:

Nevim, kdo má chuť, tak jsem udělal jen ten alternativní začátek, je to ustříhnuté, aby se nemusela stahovat celá skladba. Jenom jsem to promazal a trošku přeházel, ale stejně, když jsem pozorně poslouchal ten originál, tak mi to fakt nepřišlo špatně, prostě jako záměr a ten reggae rytmus je stejně asi jediný, který se tam hodí - všechno ostatní, když jsem zkoušel swing, funk, straight beats, už znělo moc našlapaně a nebyl by tam při najetí kopáku ten správný kontrast, který tam být má.

Mind Warp - Blue Lagoon (Alternative Start)
Link je správně ;)

No jinak na to už kašlu. Teď se jdu pokoušet spáchat nějaký videoklip, třeba z toho něco vznikne a hodím to sem, třeba ne.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 črc 2007 12:03

delay: díky, jestli ale nemůžeš, tak na to kašli, to nevadí...ale když to budeš stahovat, tak přes link na první stránce - tohle druhé je jen začátek, tak to ani vůbec nestahuj...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 črc 2007 13:49

Update: Ke stažení je nyní i klip Blue Lagoon. Je to takový relaxační průlet, co končí v něčem, co připomíná lagunu. Mě se to docela líbí, ikdyž to není nijak gradované, protože nejsem žádný video expert.

Mind Warp - Blue Lagoon(wmv)

(Doporučuji dát "Uložit jako" a spustit to až z disku. Má to 27 MB.)

delay

Příspěvek od delay » 19 črc 2007 14:08

Takže... Mnozí už napsali mnohé. Uplně první dojem... Ten začátek na mě působil divně, jakoby useknutě. Ne rytmika, ale spíš aranž. Já osobně bych zcela jistě nechal jen ten synth bez bicích. Zvlášť když ten kopák jde na sudou dobu - to prostě vyloženě působí, jakoby tam předtím něco bylo a takhle je to useklý. Druhá věc je, že podle mě první akord je nějakej durovej a pak dál už je spíš moll (ten obrat na 0.16-0.17s), tak to mi taky nesedí. Spravil bych to. Asi je v tom úvodu zakopanej pes. Rytmika se mi celkově moc nelíbí (asi volbou zvuku). Jinak mi to malinko připomělo U96. Zvuk bych víc "obarvil", víc jiskřiček a života by to chtělo. Délka mi nevadí, sám když dělám instrumental, tak vím, že to tak prostě vychází... Akorát já jsem zvyklej, na nějakou sólovou linku a jakoby život.

Rozuměj - ta skladba připomíná lagunu (držme se tvého názvu), která je pořád stejná, vystihl jsi auru, místo... Ale není tam život, nechm tam proletět ptáky, nechej tam promluvit bouři a vítr, nech tam zaznít domorodé bonga... Pak to může mít i 10 min.

A pozitiva... Jindy, je to OK. Já myslím, že je slyšet, že jsi pokročil, je to teda full electronic, což já nemusím, ale dá se z toho poznat určité nadání, takže má smysl pokračovat.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 črc 2007 14:43

delay: Díky moc za komentář.

Co se týče těch akordů, tak ten začátek jsem dost šteloval, aby to nějak na sebe jakž takž všechno navazovalo - a princip je můj oblíbený styl kombinace akordů se samostatnými notami (mezi akordy), které tomu dávají lepší melodický charakter, to mě fakt baví. Mě se spíš zdá být problém v poslední čtyřech akordech, než na začátku, ale ať jsem to opravoval jak chtěl, znělo to ještě hůř - a problém (který ale lze obrátit ve výhodu) také je, že na každém nástroji ten motiv zní úplně jinak. No, zatim to tak asi nechám, protože pozdní dodatečné zásahy do not se mi nikdy moc nezdařily.

Zajímavé, že ti to připomíná opravdu lagunu, jelikož jsem ten název vybral až když to bylo hotové a jentak, protože se mi dost líbil. Rytmika je jaká je proto, že jsem strašně dlouho dělal jen zlámané beaty a teď jsem si prostě řekl DOST, dal jsem tam normální kopák a vybral 120 BPM, což si přáli v anketě návštěvníci Mind Warpu, vyšlo to jako jejich nejoblíbenější BPM, tak jim vycházím vstříc. Bohužel jsem tuhle anketu omylem smáznul :(

S těmi ptáky atd. to myslíš jako doslova, že to mám prošpikovat nějakými takovými zvuky? Nevim, jestli to udělám, mě tohle v hudbě s rytmem moc nesedí, příjde mi to tam jako navíc. Do ambientu bych to třeba dal, ale sem asi těžko. Maximálně tak svištící vítr už jsem párkrát někam chtěl dát, ale nějak se mi ten sampl ztratil.
Někdy mám období, kdy mě elektronika se*e a dělal jsem jeden čas skladby, kde byly všechny nástroje klasické, reálné, ale teď už mě je to zase nějak jedno, hlavně když to hraje.

Takže ještě jednou díky za komentář a jsem rád, že jsi mi v podstatě potvrdil, že můj projekt se vyvíjí, že nestagnuje a že má smysl pokračovat - ikdyž já nikdy neměl dojem, že bych měl skončit a vykašlat se na to, je to moje baby :)

delay

Příspěvek od delay » 19 črc 2007 15:00

Jindy2: Mě to nepřipomínalo lagunu, jen jsem se snažil vžít do tvé role a napsal jsem to v rámci názvu tý skladby. S ostatními zvuky (ptáci atd.) jsem to myslel zcela imaginárně. Jen jsem chtěl poukázat na to, aby jsi to oživil. Jestli tam dáš skutečné samply větru a ptáků je na tobě... Já osobně bych volil cestu - vybrat nástroj a použít ho jako vypravěče. Od začátku do konce tu skladbu prosnít se sólovým nástrojem a pak to bude ono. Je to těžké, ale je to nutnost a to jediné, co má smysl. Jinak je to pořád jen pozadí, strojové, všední...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 črc 2007 15:15

delay: Nj, to není lehké to celé projet s jedním nástrojem, protože pustit pořád dokola ten motiv beze změny na jeden nástroj prostě nemůžu, to by bylo mnohem horší a nudnější. Je mi jasné, že v tom případě bych musel připravit různé variace na hlavní motiv a hrát si s tím - to jsem u pár skladeb zkoušel a jednou se k tomu snad vrátím, ale zatím jsem rád, když dokážu složit jeden, možná průměrný motiv, který se mi ale líbí a konec konců, když dokážů udělat už skladbu a ne jen nějaké minutové demo. Je mraky způsobů jakými se hudba dá dělat a to je dobře.

Odpovědět