Mind Warp & Divine - In Loving Memory (EZONE DEMO)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 srp 2008 10:01

Fakt to sem nedavej, kdyz nechces slyset kritiku... a je celkem jasny, ze bude hlavne na zvuk (ostatne nabehl sis vetou "Nakonec asi vypadou úplně ty trumpety a piáno bude kvalitnější."- to je pak jasny, ze se to tu bude probirat).

To s tim lezicim zenskym telem je ale skvely!!!! :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 srp 2008 10:31

Všichni snad ale víte, že normálně je mi jedno, co kdo k mým skladbám napíše.
Tohle je ale vyjímka, vybral jsem si pro mě osobně těžké a stresující téma, kdy se spojuje moje první skladba s vokálem s tématem mrtvé kamarádky. Táhne se semnou tahle "zakázka" už dva měsíce a je to zatím můj největší kompoziční úkol, co jsem na sebe vzal.
Tak jsem chtěl poprosit o když už kritiku, tak podanou citlivě, už vzhledem prostě k tomu tématu, které není a nebude veselé.

Vím, že to nezní nejlépe, ale vzhledem k tomu, že ani kompozice ještě není hotová, tak nevím, proč bych měl nějak zvlášť hrotit cokoliv jiného. K tomu se dostanu později a co stihnu to stihnu, budu se snažit.
Ostatně, je to velmi záměrně a výmluvně nazvané DEMO. Tak normálně skladby neoznačuju ;)

Jo ležící tělo se mi zdá jako dobrej nápad :) Rád bych tohle vysvětlil i zpěvačce, aby tu dynamiku tak dodržovala a textařovi. Doufám, že se mi to podaří.

Cyrile nech to na mě, já to nějak zvládnu, už jsem celkem v klidu ;)

vasek

Příspěvek od vasek » 29 srp 2008 10:44

Jindy: když už jsem se do tebe pustil, tak budu pokračovat, doufám, že se na mě nenasereš :-)
Ležící tělo je hezkej nápad, ale nikdo ho asi nepochopí.
Všichni víme, že ti není jedno, co kdo ke skladbám píše.
Jestli je ta píseň smutná, tak to poznáme i bez komentáře. Pokud bychom to nepoznali, tak je něco špatně.
Co jsi myslel tím "EZONE DEMO" jsem opravdu nepochopil.
Citlivá kritika je hezká věc, ale dlouhodobě k ničemu. Navíc ti skoro každou skladbu někdo pochválí.
Prostě a jednoduše když jdeš s kůží na trh, tak buď připravenej na vše... obhajování vlastího díla většinu lidí děsně otráví.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 29 srp 2008 10:51

Jindy2 : dobry tip do buducna.. davaj sem len final skladbu, vyhnes sa problemom :)

skladbu nekomentujem kedze nie je hotova...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 srp 2008 10:52

vasek: dlouhodobě o citlivou kritiku nežádám a nikdy už žádat nebudu...prosil bych o ní jen v tomto jediném případě, prosím...

delay: ale fakt díky za upozornění na ten attack, to teď šteluju a je to mnohem lepší, díky moc! peace :)

věc s ležícím tělem ani není určená pro veřejnost, je to jen interní zajímavost skladby - u obrázku jsem jasně psal, že jde o zajímavost ;)
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 29 srp 2008 10:56, celkem upraveno 2 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 srp 2008 10:54

EXCOM: jo, ale kolik lidí sem dává hotové skladby? tady ta sekce se mi právě zdá dobrá na to, aby ostatní technicky pomohli co nejlépe dokončit skladbu, dávat hotovou a nahranou věc je k čemu? k hezkému poklábosení? já od každé činnosti čekám nějaký přínos a kafrání nad hotovou věcí se mi zdá jako píčovina ;)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 29 srp 2008 11:06

Jindy2 : ale ano, ale potom nesmies pisat ze ta nazory na Ezone nezaujimaju.. to sa neguje :)
podla mojho subjektivneho nazoru, ak nieco robim tak to robim preto lebo to tak robit chcem, nepotrebujem k tomu nazor ostatnych, v tom pripade ale nemozem chciet nejake komentare pri vyvoji skladby a uz nie ju zverejnovat v rozpracovanom stadiu, lebo vtedy vznika demokraticky nazor ktory nie je relevantny kedze nikto ani netusi kam ta skladba smeruje, to vies len ty sam.. a co clovek to iny nazor a kazdy by to spravil trosku inak, co zas tebe nemusi vyhovovat.. s tym sa ale musis zmierit pokial to tu zverejnis, ludia proste budu mat komentar vzdy... ak chcem komentare, tak to znamena ze som si svojou pracou neni uplne isty..

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 srp 2008 11:12

EXCOM: já právě chci takové názory, co pomůžou třeba zvuku a kompozici, konkrétní...jasně, demokraticky ať každý napíše co chce, ale pro mě mají přínos u této věci jen konkrétní tipy, nic víc...
ano, nebyl jsem si jistý zvukem těch nástrojů a potřeboval jsem rámcově nasměrovat k řešení, jak to alespoň vylepšit...nějaké takové tipy už mám, ale kdyby byly další, nezlobil bych se...

problém je asi v tom, že neumím samply z EWQL SO upravit tak, aby zněly co nejvěrohodněji a zapadly do celku :( a kvůli tomu budu muset studovat manuály zdá se...

delay

Příspěvek od delay » 29 srp 2008 11:56

Manuál ti asi nepomůže, někdy kýžený zvuk vytvoří třeba další layer se stejným score, ale každý s jiným průběhem... Zkrátka musíš experimentovat a kroutit...
Konkrétně já udělám během týdne jen kousek skladby protože daleko více času vybírám instrument a ladím zvuk... Většinou však začnu uplně jinou věc a zbyvají jen torza a ty sem dávat nebudu, k čemu...? Abych četl, že to je krátký, nebo nedodělaný. To vím sám... A krom toho je to ostuda a moje neschopnost, tak proč jí ještě uveřejňovat.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 29 srp 2008 12:27

zdravim, ciste muj nazor:

- ty vysoke smycce me rusi - kdyz uz, dal bych tam nejaky vzdusny pad, nakonec k tomuhle tematu podle me moc nezadadaji rychle a utocne tony, jedine ze by to bylo mysleno jako prechod mezi zivotem a smrti

- trubka, jiz zminovana, dopodrucuji zakroutit kapku nad vibratem a hlavne, dat ji tam kapku vic - ona trubka je spis lead nastroj, tj. pokud si jenom foukne, tak to zni 'chemicky'. Co takhle nechat chvilku jet motiv piana a trubku, piano fadeout a kousek trubky a pak zase piano fadein a ztlumit trubku?

- piano je 'dobre', ale hrozne jednoduche - hlavne pokud je myslene jako lead. Pokud tam bude vokal, tak jsem fakt desne zvedavy, jak to bude vypadat, mozna ze to bude uplne o necem jinem. Pokud ho ale vyhodis, pak nevim, co z te skladby zustane. Dobry trik je nechat u jendoduchych melodii transponovat na tercii a nechat jet piano jeste jednou paralelne, pripadne okavove skoky jsou taky fajn.

S kritikou bud v pohode, ja sem daval skladbu Friend Memories, obdobneho tematu jako ta tvoje, kritika tvrda (za coz sem fakt rad, konstruktivni), celkove ale negativni. No a kdyz to poustim znamym kteri vedi o co jde, tak buleji. Tezko se da vnutit sirokemu spektru vlastni nazor a nalada, to je fakt mega obtizne, a ja to napr. se svoji skladbou vzdal. Vzal jsem si k srdci nazoryu na kvalitu nastroju a zvuku, s tim jsem si pohral, ale dal to nechavam byt - hlavne proto, ze to je pro me moc obtizne tema na vecne vrtani.

2 delay: :) tak tech kostlivcu mam za vecer doma plnou skrin, ale fakt nemam nikdy silu to dodelat, az se umravnim, tak je taky prestanu na ezone davat a hodim sem az neco fakt finalniho.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

delay

Příspěvek od delay » 29 srp 2008 12:37

upman píše: 2 delay: :) tak tech kostlivcu mam za vecer doma plnou skrin, ale fakt nemam nikdy silu to dodelat, az se umravnim, tak je taky prestanu na ezone davat a hodim sem az neco fakt finalniho.
Kdyb jen za večer, já sem schopnej se s tím patlat i týdny... asi sem nekrofil. :roll:

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 29 srp 2008 14:01

.. tak to ti teda zavidim... :D fakt ze jo. Proste kdyz mam tvurci, tak to ze me lita jedna radost, ale jen co to mam dodelat, tak ani napad...
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 srp 2008 17:12

delay: vidíš a já to dělám přesně naopak - nejdřív řeším kompletaci kompozice a až někdy dávno potom dolaďuji a dobybírám nástroje, protože kdybych to dělal opačně, budou mi zbývat právě ta kompoziční torza, která jsou kompozičně hrozně těžko po čase dodělatelná, alespoň tedy pro mě ;)

upman: díky moc za vyčerpávající rady, to jsem přesně potřeboval slyšet :)

piáno nemá být lead zvuk, celé to má působit spíš dojmem podehry, právě kvůli tomu vokálu...jak ten tam bude působit, bude záležet hrozně na zpěvačce, já už mám nějakou specifickou představu, která je snad dobrá a naučím jí i zpěvačku...

jinak tohle téma je velmi vděčné pro zpracování do nejen hudebního umění, já s ním mám tu čest poprvé, tak se s tím peru jak se dá...

a upmane, já právě vím, že nedokážu vnutit ten pocit široké veřejnosti, když ta nezná pozadí a tak dále...právě proto si myslím, že ten vokál a text tuhle roli bude suplovat a tak se to uzavře...uvidim, na čechy to tolik působit nebude, protože to bude anglicky...až se dodělá nahrávání, umíchám si čistě pro sebe (a mindwarp publikum) verzi s bicíma a synthama...možná že mi nakonec bicí u Divine schválej a konečnej release bude s nima, nevim...

UPDATE: na původním linku je verze s trochu upraveným attackem u jedněch ze smyčců, jak mi doporučil delay, zdá se mi to o trochu lepší...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 29 srp 2008 18:17

taky si myslim, ze skladba ma fungovat sama o sobe, bez cestovni mapy.

pravda, skladba je suma symbolu odkazujici jak na jiny hudebni symboly tak na mimohudebni realitu. to je fakt a sama podstata hudby (imho). ale tohle ta skladba ma zvladnout sama, bez dodatecny vysvetlivky, ktera jako alibi proste nefunguje.

na druhou stranu je tezky se nekdy neohradit. osobne mam pocit, ze jakakoliv reflexe autora na kritiku (pokud zrovna kritika nepise neco ve stylu, ze 1+1=3) je marnost. ale tezko odhadovat, zvlast na internetu, skutecny motivace recenzentu, proc napsali to a to.

...taky proto sem skoro nic nedavam. ;]

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 29 srp 2008 18:28

EXCOM píše:Jindy2 : dobry tip do buducna.. davaj sem len final skladbu, vyhnes sa problemom :)

skladbu nekomentujem kedze nie je hotova...
jo tak na tohle narazime s klukama z kapely neustale, furt se dohadujeme ze sme uz dlouho neudelali nic novyho a ze se teda po zkousce rozejdeme a zkusime kazdej jakoze neco novyho nastrelit, pak kdyz si posleme nejaky pracovni drafty tak se na sebe navzajem sesypeme ze tohle je moc takovy a tamto je moc nevimjaky a ze by to chtelo tohle takhle a tamto zasnejak atd atd az se dotycny tvurce nasere a radsi to smaze :twisted: uz sme si zakazali kritizovat zvukarskou cast veci kdyz je to jenom demo, kdyz ale mam neco rict k vyberu zvuku, tak jelikoz sem posledni dobou dost zmlsanej smyccema a vubec akustickejma zvukama na urovni, musim rict ze mi prijdou pouzity zvuky jako z matersky skolky, piano se da, ale zas moc trci, jestli to ma bejt smutny tak bych mozna spis pouzil nejaky nahalenejsi pianko nebo piano se smycco-plochoidnim podkresem, takovyto baladoidni, no ale kecat do toho nechci, sam toho moc neumim... smycce sou jasny, ty sou hodne spatny, trubka taky... nejakej beat by se tam hodil, nekde hodne na pozadi ale aby to tam bylo, basa by se taky hodila a i kdyz disharmonicky prvky taky obcas pouzivame, tak ten ulet tam dost trci.

abych jen nekritizoval, je to filmovka a az se to dotahne bude to zajimavy

btw vim co to je vypustit demo a pak poslouchat ty kecy a kritiky :) taky si obcas nabehnu a pustim neco za co se pak hrube stydim, za tohle se ale stydet nemusis tak sem to nemyslel, jen aby sis ty kritiky tak nebral a uz vubec ne ode me :) sam sem toho jeste moc nedokazal... nicmene tahle tvoje skladba ti odted do finale zabere jeste vic casu nez od zacatku do ted

Odpovědět