Mind Warp & Divine - In Loving Memory (EZONE DEMO)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindrix
Příspěvky: 430
Registrován: 09 kvě 2007 20:58

Příspěvek od Jindrix »

Jindy2: Opravdu těžko hodnotit, když píšeš, že leccos změníš, vyhodíš...
Ale mám-li hodnotit to, co jsi sem dal, tak dle mého názoru:
Piano se mi zdá moc "ostré", až moc brilantní a vyčnívající, trubka mi tam nesedí vůbec (možná namísto ní nějaké smyčce, nebo horny, co já vím...) a ten tón jaksi mimo asi na 1:39 je také opravdu mimo, ale byl-li to záměr...
I ty vysoké smyčce, co tam hrají ty krátké variace, mi přijdou až moc ostré (např. pasáž asi mezi 2:05 až 2:28 ).

Smutnou náladu to zcela určitě má, ale opravdu se těším, až to bude finální a i s tím zpěvem.
I když - k té náladě:
Dobře to napsal upman:
upman píše:...ja sem daval skladbu Friend Memories, obdobneho tematu jako ta tvoje, kritika tvrda (za coz sem fakt rad, konstruktivni), celkove ale negativni. No a kdyz to poustim znamym kteri vedi o co jde, tak buleji. Tezko se da vnutit sirokemu spektru vlastni nazor a nalada, to je fakt mega obtizne...
Tak trochu to znám. Moje (zatím poslední) skladba "Je po všem" vycházela z jednoho osobního a dosti bolestivého zážitku, ale kdo nezná souvislosti, nebude to tak hodnotit a skladba musí navodit atmosféru i bez takovýchto asociací, v tom jsem udělal chybu i já. Viz další citát, tentokráte od Brooklyna:
Brooklyn / juanita juarez píše:taky si myslim, ze skladba ma fungovat sama o sobe, bez cestovni mapy.
pravda, skladba je suma symbolu odkazujici jak na jiny hudebni symboly tak na mimohudebni realitu. to je fakt a sama podstata hudby (imho). ale tohle ta skladba ma zvladnout sama, bez dodatecny vysvetlivky, ktera jako alibi proste nefunguje.
No, každopádně se těším, až to bude ve finální verzi a se zpěvem, doufám, že to sem dáš!
Jinak - zvuk jako takový to má podle mě velice dobrý.
Přeji mnoho zdaru a úspěšné dokončení.

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

Jindrix: Díky za názor Jindro :) Jinak si myslim, že ta moje skladba funguje i bez cestovní mapy - mělo to navodit smutnou až depresivní atmosféru, nic míň, nic víc a veselá skladba to určitě není, takže si myslím, že v tomto ohledu to funguje už nyní. Že k tomu ty mapy dávám, je moje blbost ;)

Neural_I: Neboj, už si tu kritiku tolik neberu ;) Ale spíš potřebuju konkrétní rady na ty nástroje, ostatně hlavně proto jsem to sem dal v téhle fázi.

Hele ale když jsi psal, že jsi nedávno nějaké smyčce řešil a jsi zmlsanej, tak máš nějaké konkrétní tipy, co s tím provést? Nebo co jsi použil ty? Živě nahrávané nebo ze sampl banky? A když, tak z jaké?

ALL: Tady je screen z "nastavení" té trubky, máte někdo konkrétní doporučení s čím tam kroutit, aby to bylo lepší? Vidí tam někdo ten problém? Já to ještě moc nezkoumal, ale asi budu muset, lepší sampl banku nemám.:

Obrázek

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

Jindy2 : zjavne ju budes musiet asi navrstvit, aby ten zvuk mal rozne charaktery ked hra...

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

EXCOM: no, to jsem zkoušel u houslí, dal jsem pod ně lehce cello, ale nevim no...když navrstvim na sebe dva stejné tóny a nástroje, je to sice mohutnější ale víc to také řve...

třeba možná nakonec šoupnu tu trubku i housle o oktávu níž, aby to hrálo víc v pozadí a zpěvačka bude zpívat výš...dám tam asi i pár chorálů jako podmaz, tak to třeba také pomůže jako další vrstva...

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

jindy2 : myslel som skor nejaku artikulaciu, ktoru budes primixovavat k tomu.. ja som s tym moc nerobil ale kamarat mi to ukazoval a mal jeden zvuk a vedel v ramci neho menit charatker zvuku cez vzorky... trombon je v tomto charakteristicky

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

UPDATE: Vyházel jsem všechny ty problémové sólové nástroje ;) Je tam teď víc akordů, a takový úchylný nový refrén s chorály :) Celý track je znovu postavený / zkopírovaný do jednoduššího rozhraní, kde se lépe dělají aranže.

Tady je download (je to už jedna z prvních verzí pro zpěvačku) - Mind Warp - ILM Demo 2
Jinak je link na nový download i na původní stránce spolu s původním demem...

jackies

Příspěvek od jackies »

Člověče, já tam žádný refrén neslyším (asi nejsem dost úchylný abych to poznal) a chtěl bych se zeptat o kolika těch akordech to tedy vůbec je, když říkáš že jich je tam teď nějak víc.

Odpovědět