Mind Warp & Divine - In Loving Memory (EZONE DEMO)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Mind Warp & Divine - In Loving Memory (EZONE DEMO)

Příspěvek od Jindy2 » 28 srp 2008 18:49

Mind Warp & Divine - In Loving Memory (DEMO - verze 1)

Mind Warp - ILM Demo 2

03m:00s l 5763 KB l MP3 256 kbps l 78 BPM

Obrázek

Skladba je v%u11bnovaná mé p%u159ed pár lety tragicky zem%u159elé mladé kamarádce Ev%u11b F.

V %u159íjnu se bude v Hradci Králové nahrávat nová verze s vokálem se zp%u11bva%u10dkou z kapely Divine.
Tohle nereprezentuje finální verzi. Nakonec asi vypadou úpln%u11b ty trumpety a piáno bude kvalitn%u11bj%u161í. Zatím je to jen zkou%u161ka.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 31 srp 2008 21:04, celkem upraveno 4 x.

toxin

Příspěvek od toxin » 28 srp 2008 19:57

tak především jindro tleskám ! podle mě fakt hustý palec nahoru

ted k výhradám :)
zvuk smyčců hlvaně v těch krátkých tazíh mi příjde hodně upištěnej osobně bych možná popřemýšlel nad jejich výmenou za nějáké jiné.zvuk je podle mě super trubku nevyhazovat!

V jedné minutě ty smyčce naznačují nástup nějáký přerod které se ale koná až o pár vteřin dále celé to ustrne působí to nepřirozeně.Pak dál mi nevoní ten falešný tón té trubky nevím jestl je to záměr bo jak se to tam octlo v 1:39. toť vše jsem zvědav na ten vokál

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 28 srp 2008 20:45

toxin: díky za koment, jsem moc rád, že se ti to líbí :D

krátké smyčce zkusím poladit, musim celkově ty nástroje ještě hodně vyladit, než z toho bude master pro odposlech...

falešná (je falešná "jen" harmonicky, jinak stupnici dodržuje) trubka tam je jako takové divné zakončení, není tam dodělaný ten refrén, proto je to demo...budu to dodělávat hlavně až na základě s kytaristou a zpěvačkou, tohle je jen nástřel...nástroje, mix a některé aranže je dost hrůza no, je to složitý...

mě ale spíš vadí jina věc, že totiž elektrická muted basa nebasuje pořád stejně, jen na jednom tónu basuje pořádně...no, to snad za mě opravěj v mastering studiu....

a piáno také hraje občas docela detuned, je syntetické, bude nahrazeno...

přechody a rytmické nesrovnalosti budu ještě srovnávat přes zrychlení tempa a přidání bicích, už jsem to zkoušel, to je skvělý způsob...právě že třeba ta trubka rytmicky úplně nesedí, to vim, stačí to zrychlit skoro 2x a je to slyšet...

toxin

Příspěvek od toxin » 28 srp 2008 21:18

to piáno mi znělo právě dost dobře nejsem znalec pián ale prostě ten zvuk na mě působyl fakt hezky plně.nevím co je muted basa ale takový problém jsem měl myslím jen jednou a to když jsem bral nějákou subbasu ze sapleru...každopádně doufám že to dotáhneš do konce se vší parádou...

vasek

Příspěvek od vasek » 28 srp 2008 21:21

Jindy, já jsem neúprosný kritik, takže tvoje věci pořád vnímám jako naivní a kus cesty od opravdový muziky. Nicméně děláš pokroky a jdeš podle mě správným směrem, takže držím palce a věřím, že to nebude tak dlouho, kdy udělš skladbu, která se bude líbit i mně.

vasek

Příspěvek od vasek » 28 srp 2008 21:22

.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 28 srp 2008 21:37

nakonec chci vnutit zpěvačce do hlavy harmonie, které by z konečné verze mohli udělat ještě úplně něco jiného...bude se to ještě měnit...

bohužel mám čas to vylepšovat jen do konce srpna/začátku září a to je za chvíli....ale tak nějak když si tohle pustim a koukám z 10 patra kde bydlim dolu, tak mám docela chuť skočit, což znamená, že je to asi depresivní, co byl účel...

vasek: věřím, že to dlouho trvat nebude :)

delay

Příspěvek od delay » 28 srp 2008 22:55

To piano je bohužel to jediný co tam zní normálně... Ty smyčce mají hodně kostrbatý rytmus a brutální attack asi... korunuje to ten falešnej tón. Jindy, takhle opravdu ne :)

Vuid

Příspěvek od Vuid » 28 srp 2008 23:19

V podstate souhlas s Delay, akorat bych nebyl tak kritickej - jako ze takhle opravdu ne:)
Trubka je synteticka skoro jako z Burzum (asi neznas), a smycce jsou fakt moc osekany.
Ale jinak je to docela dobry, i kdyz na muj vkus moc melancholicky.
Jestli tam chces pridat zpev, pridal bych i nejakej lehounkej syntetickej beat.

organic

Příspěvek od organic » 29 srp 2008 01:23

toz me pripada ze ten falesnej ton je tam tak jaksi schvalne, kdyz si to spojim s podtitulkem skladby.. smrt ... tak ten falesny ton vnimam jako to pretrzeni o ktere tu jde.. jen na skladbu mi tam chybi basa, nejake perkuse a vubec trosku vic zvuku nez piaano a smycce , chch, teda pokud to nema byt pokus o filmovou hudbu k nejakemu dojaku, to bych pak zved palec hore, ac dojaky nedavam..
when i´m stoned i´m thinkin' in music...

http://www.myspace.com/organick1 , http://www.djbank.eu/organic

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 srp 2008 08:16

organic: perkuse tam být nesmějí a nemají...basa tam je, trochu potichu a původně tam být, stejně jako perkuse, vůbec neměla a nesměla...dokomponace bude v ponděli s Divine...

Vuid: trubka je z EWQL, není syntetická...pokus o filmovou hudbu to není, je to skladba o smrt a bude mít text o smrti...

delay: mě jsou v podstatě názory lidí z ezone na tohle docela ukradené, názory těch lidí, kteří si to vyžádali (Divine), jsou pro mě důležité a těm se to líbí, sorry...o kritiku jsem nežádal...hlavní názor toho, pro koho tato skladba je, už stejně bohužel neuslyším...trochu citu delay please, nežádal jsem žádné rozbory nástrojů...nežádal jsem žádné rozbory...
ale smyčce ani trubka tam být ani nemusejí...

all: smrt není podtitulek skladby, ale titulek a celé téma, že to není druhé Ave Maria je mi jedno, ani být nemělo...je to od srdce, neměl jsem to sem dávat tak brzo před dokončením, možná vůbec...

delay

Příspěvek od delay » 29 srp 2008 08:34

Jindy2 píše:delay: mě jsou v podstatě názory lidí z ezone na tohle docela ukradené, názory těch lidí, pro které to je určené, jsou pro mě důležité a těm se to líbí, sorry...o kritiku jsem nežádal...hlavní názor toho, pro koho tato skladba je, už stejně bohužel neuslyším...trochu citu delay please, nežádal jsem žádné rozbory nástrojů...nežádal jsem žádné rozbory...
ale smyčce ani trubka tam být ani nemusejí...
Nerad bych byl za nějakého negativistu či co, ale pak tedy nehcápu proč sem s tím vůbec lezeš, když tě vlastně nezajímá náš názor... Možná jen nejsi připravenej snášet kritiku, ale zároveň máš moc velké ego na to, aby sis zveřejnění nedopřál...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 srp 2008 09:11

delay: ne, byl jsem včera vožralej...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 srp 2008 09:12

jinak pro zajímavost, graf dynamiky skladby má připomínat ležící ženské tělo (ještě to ale tak úplně není):

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 29 srp 2008 09:51, celkem upraveno 1 x.

toxin

Příspěvek od toxin » 29 srp 2008 09:46

Jindy2 píše:delay: ne, byl jsem včera vožralej...
:D

Odpovědět