Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
EXCOM

Re: Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Příspěvek od EXCOM » 04 lis 2012 18:16

bassline : ak niekto nieco chce dokazat, a posunut sa dalej, nepotrebuje sa pytat na forach ale to proste spravi..
snad si chcel pocut nieco ine co sa v tomto threade popisalo? nieco o com vies ze by si chcel pocut ale nikto to nenapise lebo nema dovod?

nikdy som nepochopil, preco ludia davaju svoju tvorbu na fora a pytaju sa ci je to dobre.. snad ty sam vies ci je to dobre, a ked to nevies, tak holt by si asi mal zvolit inu cestu..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 04 lis 2012 18:20

mozes skusit tu http://audiojungle.net
a mozes si aj vypocut co sa robi a pozriet co sa predava..
nedavno sa mi nechcelo, respektive som nemal cas robit hudbu do novej hry tak som si vybral z mnozstva co tam je a kupilo sa..

tony9

Příspěvek od tony9 » 04 lis 2012 18:25

No já si hlavně dnes asi poslechnu nějaký blok reklam. Vůbec nevím o čem to dnes je. Reklamu jsem nesyšel už aspoň třičtvrtě roku.

Nicméně myslím, že když na sobě bude Baslline makat, tak se může posunout kupředu. Jistý talent u něho cítím.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 lis 2012 18:42

no ved tu nehodnotime talent .. ale konkretnu vec .. a suhlasim s haralambosom .. prezentovat sa musi hotove dielo .. nie motiv .. a ako som uz pisal .. zasadna vec je , ze hudba sa vacsinou sklada k reklame .. nie reklama k hudbe ..

dano

Příspěvek od dano » 04 lis 2012 20:49

EXCOM píše:mozes skusit tu http://audiojungle.net
a mozes si aj vypocut co sa robi a pozriet co sa predava..
jo presne toto som riesil pred casom, ked som si myslel ze sa niekto poserie, ked mu prinesiem nejake jingle a zvucky a podklady.. potom som sa trochu rozhliadol okolo seba ze aka je ponuka a co vsetko maju reklamky k dispozicii a pochopil som. neposerie.

v kazdom pripade Bassline to teraz neber ako dovod ze sa tomu nemas venovat a nemas nic posielat. len ze tadialto cesta nevedie ako si to uchopil. ani postupom a uz vobec nie kvalitou...

haralambos

Příspěvek od haralambos » 04 lis 2012 21:07

kdyz sem psal prvni reakci, tak bych dal vse za to, ze je to opravdu recese, ale jeste pred tvoji odpovedi jsem si vzpomnel na tohle pul roku stary tema ./ruzne/ako-ochranit-song-t16835.html kde ses ptal jak tenhle track ochranit, aby te nekdo nevykrad a kdyz ti brooklyn doporucil to zapsat do not, tak ses tady ./hudebni-teorie/prepis-fraze-do-not-t18044.html#p308008 ptal, jak ten motivek prepsat...jde mi o to, ze na tvym miste bych vubec neresil copyright, nemarnil cas transkripci a zamakal na hudbe samotny! ses sympaticky zabejcelej a snazis se neco dokazat, ale momentalne by to petikilo za registraci na OSE byly vyhozeny prachy...

dano

Příspěvek od dano » 04 lis 2012 21:19

big up!

bassline

Příspěvek od bassline » 04 lis 2012 22:23

haralambos píše:...jde mi o to, ze na tvym miste bych vubec neresil copyright, nemarnil cas transkripci a zamakal na hudbe samotny! ses sympaticky zabejcelej a snazis se neco dokazat, ale momentalne by to petikilo za registraci na OSE byly vyhozeny prachy...
No, ten čas bol rozhodne pre mňa prínosom:

- zistil som ako to na OSE funguje, zoznámil som sa tam pri tej príležitosti s jednou holkou :mrgreen:

- pri prepise do nôt som sa dozvedel veľa užitočných veci, objasnil som si trochu teóriu nôt a pri tej príležitosti som sa osobne stretol s jedným mojím kamošom hudobníkom - príjemne stráveny čas a pokec

- až sa mi podarí vytvoriť niečo, čo zaujme aj ostatných, budem už vedieť ako postupovať v prípade zabezpečenia

Nikdy nevieš kto sa toho chytí za pár rokov a kam sa to dostane - pre vás nezmyselná a smiešna vízia blázna, pre mňa zmysluplné rozhodnutie :) . BTW poznáš súdny spor Rick James vs MC Hammer ? Išlo tam o jeden riff, na ktorý by si taktiež mohol povedať že to samé o sebe nemá žiadnu hodnotu, pokiaľ by si ten song nepočul celý...

Všetko má v živote zmysel ak človek cíti, že urobil správnu vec :lol:

PS: Mám to u notára :mrgreen:

--

haralambos

Příspěvek od haralambos » 05 lis 2012 08:32

no ale MC Hammer vyuzil osvedcenej funky riff z megauspesnyho tracku a to, co se ti tady vetsina prispevatelu snazi rict je, ze tohle proste dobry bohuzel neni - neumim si predstavit, ze by to nekdo dobrovolne vysamploval a udelal z toho hit - ta pisnicka jednoduse nema takovej potencial... jestli k tobe mam byt uplne uprimnej, tak na me pusobi jako tracky, kterejch jsou plny fora a text pod nima povetsinou zni zhruba takto "stahnul jsem si Synth1 od Ichira Tody a kouknete jakou umi peknou basicku, pisnicky samotny si radsi nevsimejte, je to prvni kravovina co mne napadla"

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 lis 2012 08:55

pred triceti lety do nejaky reklamy, kterou uvadel pan vajicko a to jeste tak leda z nejake soudruzske kolegiality.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 lis 2012 09:26

vymakane reklamy :)) ta na mlieko je najlepsia, ten typek v prvom zabere to je STRASNY uchyl :)))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 lis 2012 09:30

chybaju tam jablka ..

haralambos

Příspěvek od haralambos » 05 lis 2012 10:06

tyhle reklamy miluju - kdyz se urodilo hodne jablek, tak se proste udelala reklama na jabka :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 05 lis 2012 11:26

bassline: V F.L. Vekovi je jedna scena, ktera je pro tebe (nejen) jako delana. I na mě udělala velký dojem jak je krutě pravdivá.

Vek potka po letech Thama a vypravi mu, jak uz nechce obchodnicit, ale utece do prahy, bude hrat na housle atd. Tham moc jeho nadseni nesdili a rekne mu:

"Nedělaj to Herr Věk. V Dobrušce jsou možná prim, ale v Praze budou šumař. A co nejhorší, šumař s velkými plány!!"

Takze doporucuju, kdyz budete mit velky plany, prehrajte si tuhle vetu.:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

peteness

Příspěvek od peteness » 05 lis 2012 11:31

Biscuit: :D , presne tohle me napadlo u toho tracku. 80ta leta za zeleznou oponou. :D
Bassline: Cloveku nekdy trva dlouho, nez pochopi, ze by svuj cas mel investovat jinam. Sorry, je to tak. Jako relax pro tebe - k nezaplaceni. Jako verejne pouzitelna vec - jeste to zvaz. :wink:

Odpovědět