Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
badkick

Re: Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Příspěvek od badkick » 08 lis 2012 22:40

dendy píše: poviem priklad ... od zhruba 17 rokov sa venujem programovaniu ... ked som zacinal, samozrejme som o tom nevedel nic, moj kod bol smiesny... nic mi neslo same od seba, vsetko to bolo vydrete.. dnes som na tom tak, ze ked narazim na nejaky problem s ktorym neviem hnut, a s ktorym mi ani nikto z mojich znamych nevie poradit, a na ktorom si vylame zuby aj google, tak jednoducho zatnem zuby a ten problem vyriesim - pretoze som od samotneho zaciatku presvedceny ze proste nejak sa to vyriesit da... vazne este sa mi nestalo ze by som nieco musel vzdat "lebo sa to neda"... je to preto ze by som mal nejaky specialny talent pre programovanie ? Nie nemam, len to mam vydrete a odmietam akceptovat "neda sa"
ok. zvladnes to, ale niekto by to mozno nakodoval asi aj podstatne rychlejsie a efektivnejsie (kratsi a rychlejsi kod) a podobne. teraz to nemyslim konkretne na teba (t.j. v dobrom). je napr. rozdiel medzi 10KB rutinou a 5 MB programom, ktory robi to iste 10 x pomalsie. Chapem tvoje nastavenie.
vytrvalost je samozrejme vyborna (a casto potrebna). snazim sa vysvetlit, ze tie vlohy ovplyvnuju rychlost a efektivitu riesenia.
Je mi jasne ze psych. Nastavenie moze sposobit neuspech. No su aj pripady, ked je nastavenie pozitivne a nic z toho.
niekto to ma vydrete a iny lavou zadnou. thats all
Naposledy upravil(a) badkick dne 08 lis 2012 23:03, celkem upraveno 3 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 08 lis 2012 22:57

dendy ale to co pises o programovani, tomu sa hovori experience :) to s tymto threadom zas az tak moc nema

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 23:03

ja si myslim ze ma.. ja vnimam programovanie ako urcitu formu umenia... je to kreativna cinnost, a neda sa exaktne zadefinovat "zle" a "donre" riesenie - 2 programatori mozu 1 vec spravit uplne inak a pritom obe riesenia budu rovnako efektivne a elegantne

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 08 lis 2012 23:17

dlhodobe programovanie je dost o vychodenych cestach a si daleko efektivnejsi ako na zaciatku a moc umenia tam teda nevidim, creativu este ano ale umenie? to moc nie

ale mohli by sme to napisat tak, ze je umenie vediet programovat v urcitych pripadoch :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 23:31

jo ano samozrejme ze velka cast je pohybovanie sa vo vychodenych cestach... ale to aj hudba nie ? to je uplne vsetko co clovek robi... ked tvoris skladbu tak drviva vacsina tvorby je aplikovanie - ci uz vedome alebo podvedome - naucenych vzorov... to neodrbes, tak proste funguje mozog... ludom sa toto strasne tazko prijima ale je to tak - drvivu vacsinu casu nech uz robime cokolvek len vedome alebo nevedome opakujeme naucene vzory...

jimmy page povedal - hudobnik je suma vsetkych svojich vlyvov

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 lis 2012 00:44

dendy píše: jedine co clovek potrebuje je mat jasny ciel a dostatok vytrvalosti.. ak toto ma, dokaze prakticky cokolvek... talent je rozpravka...
dendy s tymto nesuhlasim .. na to aby si robil muziku , musis mat talent .. neni to o vytrvalosti ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 lis 2012 00:51

EXCOM píše:dendy ale to co pises o programovani, tomu sa hovori experience :) to s tymto threadom zas az tak moc nema
tak tak

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 lis 2012 00:59

Dendy : ja by som to sformuloval takto (aby sme ostali pri tej muzike) .. Namiesat dobry zvuk .. Na to netreba talent .. Resp. je to hlavne o tej vytrvalosti a nadobudanych skusenostiach .. experience ako to pekne nazval excom .. Ale aby si zlozil dobry song , na to musis mat talend .. to bez talentu nejde ..

Odpovědět