Prvotsky : No Pressure EP

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Prvotsky

Re: Prvotsky : No Pressure EP

Příspěvek od Prvotsky » 05 lis 2019 16:34

Díky moc všem za poslech! :palec+:

TrojakEW

Příspěvek od TrojakEW » 06 lis 2019 18:12

gambler píše:
05 lis 2019 13:18
Pohodova hudba aj zvuk :palec+:
TrojakEW-No ja sa teda do masteringu nevyznam ani trochu ale uplne bezne sa seka vsetko nad 16KHz..Obzvlast hudba robena cisto ITB ani nema co uzitocne ponuknut nad 16KHz kedze tam chyba prirodzena Ambiance-odrazy cize AIR...Takze nechapem o co ti ide..
Taky vinyl alebo tape ani neviem ci vobec hra nad 16KHz?Jak to bolo mastrovane na pasku..
Ja takisto o masteringu neviem vela. Stale sa len ucim a stale este pracujem na zvladnuti zkladnej veci a to je mix. To vsak neznamena, ze nepocujem. Vzdy vsak ako predlohu pouzivam reference track. Hladam vsak skladbu, ktora za nieco stoji a hlavne za nou stoja ludia, ktorych overil cas. Nikdy som este nevidel trek, kde by bolo vsetko nad 16KHZ odstranene. Ako priklad tu mam par skladieb roznyh zanrov medzi ktorymi je aj track z vinylu. Ako extra som pridal aj klasicku hudbu. Kazdy z nich ma strop 19kHZ a nie 16kHZ. Ako prvy v poradi je track od Prvotskeho.
Obrázek
Ak odstranim vsetko nad 16kHZ na niektorom z tychto trekov je to pocut.

gambler

Příspěvek od gambler » 07 lis 2019 00:04

TrojakEW-v pohode,kludne mastruj instrumental EDM, komplet vytvoreny ITB a ako referenciu pouzivaj Pink Floydov,Shostakovicha a Jacksona.V umeni neexistuju hranice,tak preco nie.. :palec+:

TrojakEW

Příspěvek od TrojakEW » 07 lis 2019 12:07

Skladby ktore som pouzil ako priklad nemaju byt referencne treky pre toto EP. Dal som len ukazku znamej tvorby, kde som nikde nevidel orezanie nad 16kHZ. Naschval som nepouzil garazovu tvorbu ale svetovo zname treky a naschval som vybral pomerne odlisne hudobne zanre aby sa ukazalo ze to nie je vec zanru/stylu.

Cakal som neake realne reakcie ohladom toho co som spomenul ale ty si bol jediny, ktory ako tak nieco o tom napisal a reagoval k teme. Aby som spravne povedal o co ide, tak chcem vediet viac. Pre mna nestaci odpoved, ze urobil som to preto lebo sa to takto robi, alebo lebo ze to takto robi vacsina. Ja chcem vediet benefit a princip na akom zaklade je to postavene a preco to je lepsia cesta. Je to sposob ako sa naucit nove veci a hlavne naucit sa ako funguju. Ak inym vyhovuje byt opica a opakovat po inych veci bez toho aby vedeli co robia prosim. Chcem sa naucit nove veci, ale z tychto reakcii sa tu clovek nenauci absolutne nic. Niektory sa tu spravaju ako majstri sveta a vyzera to, chcu od novych uzivatelov aby ziadali tychto majstrov sveta povolenie vyjadrit sa. Ak su moje argumenty zle jedine co chcem je vysvetlit preco, ale nie odpovedou vies urobit lepsie?

Ak bude znovu niektora z odpovedi podobne blba ako predtym, tak slubujem, ze som tu posledny krat a nikoho uz otravovat nebudem.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 lis 2019 13:03

A jake byly zdrojove formaty tech skladeb? Vse puvodni wav vcetne toho Prvotskeho tracku?

gambler

Příspěvek od gambler » 07 lis 2019 13:39

Ved uz som ti napisal ze EDM instrumental skladby vytvorene ITB (syntaky,samplovane alebo synth bicie) postradaju ten prirodzeny AIR nad 16KHz ktorych zdrojom su hlavne odrazy miestnosti ked sa nahrava na mikrofon..

TrojakEW

Příspěvek od TrojakEW » 07 lis 2019 16:04

Amorph píše:
07 lis 2019 13:03
A jake byly zdrojove formaty tech skladeb? Vse puvodni wav vcetne toho Prvotskeho tracku?
Urcite nie, kedze prvotsky nema zapnuty download na SC. Mal som iba pristup k stream verzii. Podla vsetkeho to je vsak CD master a nie verzia upravena pre stream a som si vedomy ze niektore "artefakty" mohli vzniknut pri konverzii na SC.
gambler píše: Ved uz som ti napisal ze EDM instrumental skladby vytvorene ITB (syntaky,samplovane alebo synth bicie) postradaju ten prirodzeny AIR nad 16KHz ktorych zdrojom su hlavne odrazy miestnosti ked sa nahrava na mikrofon..
Nie je teda na nas aby sme tento prirodzeny AIR "doplnili" uz pri mixe a samotnom designe zvuku? Aby sme tak vyvtorili a simulovali priestor co ma za nasledok realnejsi stage? Aky je dovod to nerobit? Mne sa prave zda ze pri syntakoch je to frequencne spektrum sirsie a pri velkom orezani to je viac pocutelne a vysledok je este syntetickejsi, alebo skor povedane az prilis umely/dokonaly zvuk.

Ak je neaky track (aj viac) v tomto style ktory je povazovany za top, a ktory mozem vypocut a povazovat za reference, tym padom porovnat s touto EP budem rad ak niekto posle odkaz. Do buducna tak budem menej dotieravy a budem mat vacsiu predstavu o mixe a masteringu pre dany styl.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 lis 2019 21:52

Tak SC to ve streamu samozrejme komprimuje a orezani frekvenci je jeden z dusledku. Dalsi rozebirani toho orezu myslim nema smysl a analyza a srovnavacka SC streamu imho taky ne. A jeste bychom se zacali placat v teoriich, ze syntaky nehrajou nad 16kHZ, naopak mistnost vytvari vyznamne odrazy nad 16kHz a podobne :)

gambler

Příspěvek od gambler » 08 lis 2019 00:37

Amorph-porozpravaj mi nieco o syntakoch nad 16KHz,reverbe a odrazoch..Uz sa neviem dockat toho ze ma konecne Ty, nieco naucis!!Bolo by to prvy krat, za tych x rokov co som tu..Hadam som sa ti konecne trafil? Nieco z oblasti hudby a zvuku v com sa naozaj vyznas?Super!!
Bud taky zlaty a pouc ma! :shock:

dano
Vybavení

Příspěvek od dano » 08 lis 2019 09:45

Gambler skus boxovaci pytel alebo beh, mohlo by ti to pomoct vypustit paru.

TrojakEW

Příspěvek od TrojakEW » 08 lis 2019 09:47

Amorph píše:
07 lis 2019 21:52
Tak SC to ve streamu samozrejme komprimuje a orezani frekvenci je jeden z dusledku.
Ano o tejto fame som pocul aj ja. Avsak ja nikdy nedam na reci a vzdy taketo veci overujem. Prve testy ohladom rozdielov na soundcloude som robil viac nez pred pol rokom, ked sme o tom diskutovali na KVR pocas jedneho kola one synth chalenge. Nase testy ukazaly ze soundcloud niako neovplivnuje a ani neorezava nic v frekvencnom pasme. Ide len o konverziou do komprimovanej podoby (mp3 128kb), kde je najvacsi problem strop. Pokial uzivatel nenecha odporucany strop pri konverzii dochadza ku clippingu, preto som aj v prvom prispevku na to upozornil, ze ak nieco nahravam na stream tak nepouzijem CD master. To znamena ze pri SC kedze ide o mp3 je dobre nechat rezervu -3dBTP a pri inych kde je konverzia do aac je mozne ist az na -1dBTP. Co sa tyka faktu ze soundcloud frekvenciu neorezava, kazdy si moze skusit a overit sam sam tak, ze nahra hocaku skladbu v ktorej nema orezny frekvencny strop a nasledne stiahne stream verziu a porovna si ich. Ako priklad pripajam graf jednej zo svojic skladieb, ale stream verziu, ktora ma byt podla mnohych oreazana. Ziadne orezanie tam vsak nieje a rozdiel v ramci spektra voci nekompromivanej je minimalny. Test je vykonany teraz, nepouzil som stare data. Podla mna to znamena ze master aj v nekompromovanej podobe je orezany na 16kHZ.
Obrázek

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 lis 2019 19:17

TrojakEW: hm, zajímavé, já vždycky myslel, že mp3 komprese ovlivňuje jak dynamiku, tak frekvenční obsah, ale koukám na wiki, že nastavení kvality encoderu neznamená výšku ořezu (resp. nastavení nějakého bandtwithu), ale spíš má vliv na obsah artefaktů. Leda, že by při kompresi byla v algoritmu nastavena sampling rate na 32kHZ, což by se pak projevilo tím ořezem. Ale i tak bych master nějak exaktneji analyzoval spíš podle wavu. Ale nevylučoval bych ani, že to proběhlo na masteru úmyslně, ale to by nám musel asi říct Lukáš:)

gambler: podle čeho soudíš, že synťákům chybí frekvence nad 16kHz?

gambler

Příspěvek od gambler » 08 lis 2019 19:20

Amorph-kde a kedy som ja povedal ze syntakom chybaju frekvencie nad 16KHz?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 lis 2019 19:29

"..1instrumental skladby vytvorene ITB (syntaky,samplovane alebo synth bicie) postradaju ten prirodzeny AIR nad 16KHz ktorych zdrojom su hlavne odrazy miestnosti ked sa nahrava na mikrofon.."

pokud jsi to tak nemyslel, tak stejně nevim, co s tim maj společného odrazy místosti nahrané mikrofonem...

Odpovědět