Ray Subject - Black Hole

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
dendy
Vybavení

Re: Ray Subject - Black Hole

Příspěvek od dendy » 05 srp 2014 15:08

charonme: ano

sekvencer: Nanostudio
basa: Korg iPolysix
ostatne syntaky: Sunrizer, NLog synth, Korg Gadget

momentalne mam este v plane to po stopach exportnut a natiahnut do Aurie a tam doriesit mix s kvalitnymi pluginami (mam tam kupeny cely balik FabFilter veci takze Pro-Q, Pro-L, .. mozno aj to mi pomoze lepsie to vyladit)

peteness

Příspěvek od peteness » 05 srp 2014 21:59

Ja se porad nemuzu zbavit dojmu, ze ten zvuk zkratka nejde udelat bez analogoveho pultu. Uz si ho nekdo kupte, aspon toho Tofta, ctyrkanal. Posilat tam groupy a hned je brat zpatky a takhle to michat. Leta utikaji a porad zadny posun.
Byt na tvym miste, Dendy, tak to zkusim touhle cestou. Stejne spoustu penez a casu zabijis novyma hrackama. Tohle by byla uplne jina energie.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 srp 2014 22:31

curko predava to 32 kanalove ta audio .. to by sa ti dendy na to siklo ...

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 06 srp 2014 08:52

peteness píše:Ja se porad nemuzu zbavit dojmu, ze ten zvuk zkratka nejde udelat bez analogoveho pultu. Uz si ho nekdo kupte, aspon toho Tofta, ctyrkanal. Posilat tam groupy a hned je brat zpatky a takhle to michat. Leta utikaji a porad zadny posun.
Byt na tvym miste, Dendy, tak to zkusim touhle cestou. Stejne spoustu penez a casu zabijis novyma hrackama. Tohle by byla uplne jina energie.
Proc by to mel delat? Proc si myslis, ze protahnout to analogem (nemluvim o lampach, pasce atd) by melo mit jinou energii?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 srp 2014 08:55

oxyygen: asi tak :)

maximalne to dokurvi zvuk (lebo nemam D/A A/D prevodniky za xxx tisic) a prida tam sum :-)
mozno pre niektore zanre to ma svoj vyznam pridavat takto "spinu" a defato "dokurvit" zvuk, ale nie pre psytrance - nemam prehlad v inych zanroch ale tu to tak prakticky nikto nerobi, naopa v kope pripradov ludia fakt s top zvukom (napriklad ten referencny Ovnimoon) robia komplet vsetko v kompe ;-)

Je to LEN a LEN o ovedomostiach a skusenostiach.. vediet ako co nastavit, naladit, vytocit ... o nicom inom .. bodka.

demsky

Příspěvek od demsky » 06 srp 2014 09:30

No, konecne ma teraz volno kolega, takze mozem pocuvat aj nieco ine nez radio Piestany. Ten tvoj track je absolutne v pohode, dobre sa to pocuvalo, urcite jeden z Dendyho top trackov, vzdialene mi to pripomina aj Juno Reactor :)

Len neviem ci by som ho nazval cierna diera, znel vyslovene pozitivne s vela hipass filtrovanymi zvukmi

P.S.: Ten album co si postol z Youtube je cool, dam si ho do fonu na bajkovacky na zeleznej studienke :)
Naposledy upravil(a) demsky dne 06 srp 2014 10:03, celkem upraveno 1 x.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 06 srp 2014 10:03

dendy píše:Je to LEN a LEN o ovedomostiach a skusenostiach.. vediet ako co nastavit, naladit, vytocit ... o nicom inom .. bodka.
Přesně tak, to co z hudby vnímáme je to co do ni vložil tvůrce, nevnímáme nástroje, ale lidskou tvořivost. Jsme lidé, ne stroje. Stroje jsou jen naše nástroje, netřeba jim přisuzovat něco víc.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 srp 2014 10:50

demsky píše: Len neviem ci by som ho nazval cierna diera, znel vyslovene pozitivne s vela hipass filtrovanymi zvukmi
no ved ma mna cierna diera neposobi nejak negativne .. skorej zahadne .. a zahada moze byt aj pozitivna, motivuje k tomu snazit sa ju pochopit, posuvat hranice poznania.. este kopu veci nevieme o procesoch ktore ju formuju a ktorej v nej prebiehaju..

charonme

Příspěvek od charonme » 06 srp 2014 11:14

blackhole je skvely preset na genialnom eventide space a teraz pozeram ze to maju aj ako separatny plugin

04 q-leap aj 08 multitimbrality overload maju dost basovite basy, takze evidentne ich urobit vies dobre

demsky

Příspěvek od demsky » 06 srp 2014 12:59

Dendy ako chces, kazdopadne je to fajn track, a ten album od Ovnimoon, tak to sa mi este nestalo aby som psytrance album pocuval uz tretikrat po sebe, super! V ramci hudby (aj z vlastnych pocitov a skusenosti) mam niekedy pocit, ze dneska je na jedneho cloveka (ked si vsetko sklada a produkuje sam) toho prilis vela. Keby som mal viac casu, tak by som urcite chcel robit s niekym, teba to nenapadlo, ze by si sa napriklad spojil s Tomym, kedze ste dobri kamosi a hudobne si sedite? Podla mna by ste to mali skusit, vidim sam, ze ides dopredu, ale vo dvojici (vid chemical brothers, daft punk, crystal method a kvantum podobnych duo-formacii) by to bolo omnoho premakanejsie.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 srp 2014 14:21

tieto 3 tracky su hodne nevyladene ... alienated gene - totalny zvukovy chaos .. sleepwalker - tu je PRESNE ten problme s kopakom co mam teraz len este ovela viac - uplne tenky stredovy kopak uplbe bez basov, a naopak basa je uplne prehucana, prebija vsetko .. red wonder - prekomprimovany zvukovy gulas ..

cudujem sa ze som nieco taketo pustil von :-))) tie tracky su HODNE daleko od toho co chcem ladit dnes ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 06 srp 2014 14:45

syntaky na ios hrajou stejne dobre ne-li lip nez tehdejsi pc..o tom to fakt neni...
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 srp 2014 15:19

bassline píše:ty si sa zblaznil uplne :)

Ten zvuk perfektne slape, je presne taky sexy a hrejivy ako ma byt :P
prosimta pusti si tie 3 moje stare tracky vedla tohoto : vazne mas este pocit ze tie moje stare 3 blbosti slapu a zvuk je ako ma byt ? lebo TOTO je pre mna referencia ktoru by som raz chcel dosiahut .. samozreme viem ze aj tento novy track je od tohoto este na mile daleko.. ale aj tak je ovela blizsie nez tie stare vykopavky :)

k syntakom na iOS s uz nejdem vyjadrovat, unavuje ma to uz, oxygen povedal vsetko viac k tomu neni co povedat ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 srp 2014 16:24

dobre preformulujem otazku.. zda sa ti ze tie 3 tracky zneju ako ten z YT co som sem pastol ? kompozicne / zvukovo ... ano ?

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 06 srp 2014 16:33

Hele, no když to tak poslouchám, tak jsem úplně nahlodlý přeskočit na iPad.

Odpovědět