Right hand is gone

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2008 16:44

Gramaticky jsou správně všechny varianty, jde jen o to že významově to není úplně přesné (a proto se asi rodilý mluvčí nad tím smál). Something (somebody) is (has) gone se používá ve smyslu že něco odešlo, zmizelo, opustilo své místo, je v nenávratnu apod. Ale ne v českém smyslu "odešel mi chladič, modem, ruka" apod. Může se říct spíše - right hand is dead/numb/paralysed/in pain, it hurts atd. atd.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 úno 2008 16:49

Praveze ani ne:
go11 [gəu] verb
to fail etc
Example: I think the clutch on this car has gone.
go je skoro rekordni sloveso v poctu vyznamu a obrazne se da pouzit u spousty veci. Holt znalost anglictiny neni o tom, ze clovek zna co nejvic slovicek, ale o tom, ze jich zna relativne malo, ale umi je sikovne pouzivat ;)

Navic i kdyby to nekdo chapal ve smyslu odchazeni, tak mi to prijde docela vtipne a zajimave ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2008 16:56

Wohma píše:Praveze ani ne:
go11 [gəu] verb
to fail etc
Example: I think the clutch on this car has gone.
go je skoro rekordni sloveso v poctu vyznamu a obrazne se da pouzit u spousty veci. Holt znalost anglictiny neni o tom, ze clovek zna co nejvic slovicek, ale o tom, ze jich zna relativne malo, ale umi je sikovne pouzivat ;)

Navic i kdyby to nekdo chapal ve smyslu odchazeni, tak mi to prijde docela vtipne a zajimave ;)
OK, máš pravdu, ale vyznívá to spíše ve významu finálním, neopravitelném, na vyhození, což se u ruky obvykle neděje.

Jinak znalost angličtiny má kromě citací významových slovníků ještě další nadstavbu - a to je dlouhodobý pobyt v daném jazykovém prostředí :wink: Tam pak člověk vidí a slyší že mezi oficiálním slovníkem a reálným běžným jazykem nejsou vždy úplná rovnítka ... a že vše má hodně lokálních/personálních variant (to platí pro každý jazyk).

Ale básnicky/poeticky/vtipně je povoleno skoro všechno ...

fova

Příspěvek od fova » 05 úno 2008 17:13

upman píše:pekny.... diky za inspiraci, kouknu se kolem
Do Kontaktu tuhle fletnu a dalsi nastroje poskytla firma Vienna Instruments ( http://vsl.co.at/en/65/71/84/10.vsl ), ktera je autorem vynikajici kolekce nasamplovanych klasickych nastroju Vienna Symphonic Library.
Kompletni kolekce nastroju od Vienny je hodne draha (odhaduji to na nejakych 100 tisic Kc ;-)) a ja jsem koupil relativne levny Kontakt jen kvuli tomu, ze obsahuje dechove nastroje od Vienny.
Kontakt ma samozrejme i spoustu dalsich zvuku, ale ty uz mi tak zajimave neprisly.

Pokud chces tuhle konkretni fletnu, tak se mrkni po Kontaktu nebo po kolekci Woodwinds od Vienny.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2008 17:22

Jinak ta ukázka je pěkná ... příjemný klavír i atmosféra. Jen jsem pořád nevěděl co je to tam ten vysoký virtuální nedefinovatelný nástroj a až ted vidím, že to je flétna :wink: Nedal by se někde sehnat flétnista ?

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 úno 2008 17:22

Ivo píše: OK, máš pravdu, ale vyznívá to spíše ve významu finálním, neopravitelném, na vyhození, což se u ruky obvykle neděje.
Mne prave prislo, ze takhle to ma byt mysleno ;)
Ivo píše:Jinak znalost angličtiny má kromě citací významových slovníků ještě další nadstavbu - a to je dlouhodobý pobyt v daném jazykovém prostředí :wink: Tam pak člověk vidí a slyší že mezi oficiálním slovníkem a reálným běžným jazykem nejsou vždy úplná rovnítka ... a že vše má hodně lokálních/personálních variant (to platí pro každý jazyk).
S tim beze zbytku souhlasim, na druhou stranu pokud se drzis norem, tak te nikdo nemuze narknout z toho, ze mas spatnou anglictinu. Clovek musi znat napred spisovnou anglictinu, aby mohl proniknout do vsech jejich registru a nareci :wink:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 úno 2008 17:25

fova: to pritlac, symphonic cube stoji ctvrt milionu ;)

ambivalence

Příspěvek od ambivalence » 05 úno 2008 17:53

Wohma píše:
Ivo píše: Clovek musi znat napred spisovnou anglictinu, aby mohl proniknout do vsech jejich registru a nareci :wink:
Ak to nie je spisovne, tak je to metafora, čiže bod plus pre umelca :lol:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2008 18:55

Ted když jsem úplně zčerstva podíval na ten titul (right hand is gone) - tak mám pocit amputace nebo utržení :-)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 05 bře 2008 10:32

Tak sem posteloval kapanku zvuk + fletnu, co vy na to?

RHisGone
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

dano

Příspěvek od dano » 05 bře 2008 10:39

mňam. mne sa to strasne paci. super muzicka bracho.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 05 bře 2008 11:33

diky :)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Odpovědět