Right hand is gone

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
upman
Vybavení

Right hand is gone

Příspěvek od upman » 04 úno 2008 22:29

Asi jsem to kapanku prepiskl s hranim na kridlo, kazdopadne mam pravou ruku v riti :( zanet zapesti, boli me to jako cert, nemuzu delat slozite rozklady a malicek je uplne na nic.

Emoce s tim spojene vyustily v tenhle track tak diky za nazory.

http://www.compoundev.com/upmanmz/Right ... 20gone.mp3
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Wohma

Příspěvek od Wohma » 04 úno 2008 22:46

Mne se to velmi libilo, v posledni cca ctvrtine jsem cekal masivnejsi gradaci a nedockal se, ale jinak je to super! Hodne stesti s rukou ;)

toxin

Příspěvek od toxin » 04 úno 2008 22:55

můžeš si říkat pan hudebník:) opravdu na úrovni přidávám do mé sbírky relaxačních treků...

PS:Moderní metoda léčby je amputace :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 04 úno 2008 23:06

dik - btw s tou gradaci - po 2h nonstop nahravani/prehravani uz me a) boli ruka, b) hlava :) Puvodne tam byla, ovsem pak jsem to chtel kapku klidnit a nejak uz se mi tam nepodarila vtestnat.

fova

Příspěvek od fova » 04 úno 2008 23:15

Ted mi zrovna par lidi vypravelo, jake meli strasne problemy se slachami v rukou a co vse jim s tim doktori museli delat (vcetne operaci).
Hlavne to nenamahej bez rozmyslu dal nebo to bude jeste horsi a skonci to spatne. Musi to mit ted klid a postupne opatrne zatezovat pod taktovkou doktora.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 04 úno 2008 23:24

Jo, x let lezeni po skalach, downhill na bike, snb, kitesurfing a neposledne mega huba pro snowkitingu ve Svajcu + intenzivni trening slozitejsich rozkladu je asi moc:( Akorat uplne brecim, ze nemuzu hrat na drevo. Master je nastesti jemnejsi, tak tam to jde + nuti me to premyslet o vice jednotlivych melodii najednou, takze vsechno spatny k necemu dobry.

Musim ale za doktorem, mozna to je uraz z povolani, 10 let ITik dela asi taky svoje :)

Co fletna, takhle nejak si to myslel?

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 04 úno 2008 23:24

je to hondě dobrej track. úprávě jsem se vrátil ss klabi s kámošema a jsem na srački ožralej ale je to dobrí

toxin

Příspěvek od toxin » 04 úno 2008 23:31

S_Bühler píše:srački
:D :D :D

fova

Příspěvek od fova » 05 úno 2008 00:17

Upmane, porid si gelovou podlozku pod mys a nauc se ovladat mys i levou rukou. Me to pomohlo, kdyz uz jsem zacal mit problemy se slachami. Prohazuju si ted mys vlevo a vpravo.

Nechapu to s tou fletnou.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 05 úno 2008 01:37

Upmane... je to supr, ma to super atmo, rovnou do nejakeho filmu... abych byl uprimny, vsiml sem si, ze polu s akcenty hrotis i tempo... plynulost je ta tam, ale jestli rikas, ze to je hrane se slachama v pytli a navic jsi kvuli tomu rozladeny chapu to... jinak, ty slachy kamo nepodcenuj to je hodne nebezpecne... k doktorovi co nejdrive (kamos, jazzman stim ma desne trable...)
Naposledy upravil(a) Pierre niko dne 05 úno 2008 11:50, celkem upraveno 1 x.

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 úno 2008 11:17

Upmane skladba super. Drží napětí po celou dobu, aspoň pro mě teda. Ty šlachy nepodcěňuj a dej na rady ostatnich, běž s tím k doktorovi!!!

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 05 úno 2008 12:35

2 Pierre niko: clovece, diky moc za posteh s tim tempem, na to si vazne musim davat pozor, mas 100% pravdu. Jakmile se ponorim do melodie, tak jde tempo stranou, bude to chtit nejaky spec. trening, abych se to odnaucil.

Jinak 2 all: diky moc za pozitivni reakce, jeste chci najit jinou fletnu, tahle mi prijde, ze ma moc brutalni nastupy

fova

Příspěvek od fova » 05 úno 2008 12:47

upman píše:Co fletna, takhle nejak si to myslel?
Aha uz chapu, co jsi timhle myslel.
Ja jsem si tu nahravku totiz doted neposlechl a reagoval jsem pouze na ty slachy.
Ted jsem si to teprve poslechl.
Abych pravdu rekl, tak piano je dobre, ale ta fletna je dost slaba. Zni to jak pasackova pistalka, takze prvni problem je (alespon pro me) zvuk. Je malo tucna, atmosfericka, nejsou tam slyset nadechy a ma moc rychle nastupy. Fakt doporucuji poohlednout se po te fletne, co je v Kontaktu 3 nebo ve Vienna kolekci.
Muzu ti sem vecer hodit ukazku z toho meho noveho tracku.
Dalsi problem je, ze ta fletna nehraje jako fletna - zni to, jako kdyz hrajes na klavesy. Zkus nekde naposlouchat styl hry (napr. u Stivina) a trochu ho napodobit.

Dalsi finta kterou pouzivam pro pianova sola jsou strings, ktere si zapnu v Ivory jako dalsi vrstvu pod piano. Tim se mi vyplni tiche pasaze a zvuk piana ztucni. Myslim to tak, ze mam dva nastroje pres sebe.

Pak jeste muze byt zajimavy nastroj k pianu akusticka nebo el. basa, ale zase je dulezite napodobit tu "placavou/riffovou" hru na basu.
Naposledy upravil(a) fova dne 05 úno 2008 12:56, celkem upraveno 2 x.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 05 úno 2008 12:55

Ok, dik - s tou fletnou naprosty souhlas - mysim nekde splasit slusnejsi, takhle je to mizerie. No a vrstveni smyccu je urcite dobry napad, obcas pouzivam, ale vetsinou jdu spis opanou cestou - nahraju piano, zkopiruji do dalsi stopy MIDI, na stopu dam smyce a provedu editaci pri playbacku.

Jinak se mi totiz stavalo, ze ze smyccu byla kakafonie (i kdyz hodne pomuze nastavit polyfonii na max 4), ale i tak, je to bordel - nakonec je to slyset i u tehle skladby.

Takze nakonec je asi nahravat kazdy nastroj zvlast, mit nosnou melodii, tu si poradne zapamatovat a pak uz jenom dohravat (coz jsem delal s fletnou). Je z toho takova mala soukroma jazz session, coz ma taky neco do sebe :)

fova

Příspěvek od fova » 05 úno 2008 13:00

Ja uz mam ty smycce pustene pri hrani. Je to vyrazne slabsi nez piano a prijemne ho podmalovava.
Ale je pravda, ze moc nepouzivam pedal, takze proto nemam problem s polyfonii/kakofonii - neprerusuje se mi to a nehromadi se to.

Ja nejdriv nahraju na pianu harmonii (akordy apod.), pak do toho na pianu nosnou melodii a pak doprovodne nastroje (fletna, basa, organy).
Takze to vznika na nekolik tejku.
Jak uz jsem psal drive, nejsem asi tak dobry hrac jako ty, abych to zvladl vse najednou. :-)

V jedne stope mam celou dobu napr. tamburinku, abych se drzel rytmu a pouzivam ji podle potreby. Nekdy ji mam pri nahravani stopy zapnutou, nekdy ne, pokud vnimam, ze nahravany nastroj by s ni znel moc roboticky. Na zaver tu stopu s rytmem treba uplne smazu a do songu se nepouzije.

A nazev tematu by mel byt gramaticky spravne Right Hand Gone nebo Right Hand Has Gone, ne?

Odpovědět