Soimmo One & bassline - Last Drama (remake)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
bassline

Re: Soimmo One & bassline - Last Drama (remake)

Příspěvek od bassline » 23 zář 2011 16:47

dendy: Jo, ten tvoj priklad je OK...ale chyba mi v tom vacsia melodicka komplexnost a je to moc roztahane :-D :-D...ale mas pravdu no, budem skusat urobit nejaky kompromis aby som bol spokojny a zaroven aby to splnovalo tie pravidla pre dance music ako hovoris...len ma trochu chyta panika ked si mam predstavit ze cele 3 minuty ma byt iba jeden motiv a k tomu len piplacky okolo toho...rychlo sa to opocuva...

ja mam strasne rad v hudbe volnost. Mam rad ked v polke tracku pride nepredvidatelna zmena a stoci to uplne niekam inam :mrgreen: ...ach jo

Ked pocujes napriklad na konci skladby motiv, ktory si uz pocul na zaciatku, resp. v pribehu celeho tracku, co ti to da ked si to pustis znovu ? Len zase ten isty motiv, ktory si uz pocul pred chvilou. Ked tam das ale v pribehu skladby viac roznych variacii ktore sa neopakuju, pri pocuvani songu zase od zaciatku mas potom pocit ze pocujes nieco nove..aspon tak to vnimam ja...
Naposledy upravil(a) bassline dne 23 zář 2011 16:55, celkem upraveno 1 x.

dendy

Příspěvek od dendy » 23 zář 2011 16:50

ten track je genialny nechyba mu vobec nic :-) presne take to ma byt .. prave v tom je ten problem ze sa tam snazis dat tu vacsiu melodicku komplexnost.. to sa ti sazim vysvetlit.. ta vacsia melodicka komplexnost je prave uz za urcitou hranicou naskodu v tomto zanri... ten track vobec nieje roztahany, je uplne idealny ...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 zář 2011 18:13

bassline: to cos dal ma neco z electra staryho v sobe, je to takova break dance hudba prospikovana, bohuzel pro me, dost komercne a lacine znejicima zvukama. ten westbam je proti tomu naprosta pecka a underground. ale samozrejme je to otazka osobniho vkusu a preferenci. ja proste komercni zvuk jakyhokoliv razeni nemam rad - je ho vsude plno a hudbu, i tu kvalitnejc vyprodukovanou, srazi do zumpy.
je to pohled moji optikou a smeritky meho vkusu. je jasny, ze tohle ma kazdej jinak.. jen by me zajimalo, jestli ty vsechny ukazky co jsem daval v tomhle a tom druhym soimmo+bassline topicu te berou zvukove, nebo ne. treba ten mord fustang je na muj vkus taky vlastne komercni, ale proste aktualnejsi a zajimavejsi - tzn. dokazu to respektovat. vsechno z ukazekl ode me mi prijde o mile dal, nez to cos treba dal jako vzor ty. ale jak rikam, proti gustu...

dendy

Příspěvek od dendy » 23 zář 2011 19:09

biscuit píše: ten westbam je proti tomu naprosta pecka a underground
ten westbam to je este jeden z jeho najviac "komercnych" hitov z toho obdobia... okrem ineho robil aj taketo divociny :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 zář 2011 19:20

ja westbama znam uz ze zacatku devadesatejch let ;)

dendy

Příspěvek od dendy » 23 zář 2011 19:44

biscuit píše:ja westbama znam uz ze zacatku devadesatejch let ;)
yoo to boli casy ked este robit dobru hudbu :mrgreen:

badkick

Příspěvek od badkick » 23 zář 2011 22:05

dendy píše: samozrejme bassline proste sa musi naucit menej prekomplikovavat tracky ;-) proste oni su v principe v tomto zanri strukturou (kompoziciou) fakt ovela jednoduchsie ale prave len tak to moze fungovat ... prilis vela kudrliniek a kompozinej komplikovanosti dance music proste nesedi, ani nahodou. umenie je prave spravit vec jednoduchsiu ale skvelo fungujucu...
presne tak.
je to trosku offtopic, ale snad nevadi...
presne, ako povedal Westbam v jednom interview: "Pri produkcii ma clovek tendenciu pridavat a pridavat (nove stopy a patche). a "produkcia" je potom v skutocnosti redukcia. uplne staci nejakych 5 zvukov, ktore k sebe pasuju..." - myslim, ze dnes to je mozno este aktualnejsie.
a Jam El Mar: "connection is a bass drum" :-)
ten zaklad by ale mal byt asi fakt dobry a chytlavy.
platilo to pred 15timi rokmi, ale cital som (a aj imho), ze aj v dnesnej produkcii.

to zaujimave videjko na youtube:

dendy

Příspěvek od dendy » 23 zář 2011 22:30

ty kokso, ake kultove postavy... klaus jankuhn, dj dick,...

bassline

Příspěvek od bassline » 24 zář 2011 00:24

biscuit píše:bassline: to cos dal ma neco z electra staryho v sobe, je to takova break dance hudba prospikovana, bohuzel pro me, dost komercne a lacine znejicima zvukama. ten westbam je proti tomu naprosta pecka a underground. ale samozrejme je to otazka osobniho vkusu a preferenci. ja proste komercni zvuk jakyhokoliv razeni nemam rad - je ho vsude plno a hudbu, i tu kvalitnejc vyprodukovanou, srazi do zumpy.
je to pohled moji optikou a smeritky meho vkusu. je jasny, ze tohle ma kazdej jinak.. jen by me zajimalo, jestli ty vsechny ukazky co jsem daval v tomhle a tom druhym soimmo+bassline topicu te berou zvukove, nebo ne. treba ten mord fustang je na muj vkus taky vlastne komercni, ale proste aktualnejsi a zajimavejsi - tzn. dokazu to respektovat. vsechno z ukazekl ode me mi prijde o mile dal, nez to cos treba dal jako vzor ty. ale jak rikam, proti gustu...
No vidis. mame presne obrateny vkus :wink: . Tie ukazky co si dal v tomto threade na mna hudobne neposobia vobec zaujimavo. A zvukovo tiez nie. Naopak ten Flying steps je presne to prave orechove - ma to stavu a chytlave melodie ktore rozhybu a nenudia. Kazdy vnima hudbu inac :mrgreen:

Este okrem toho flying steps je to prave orechove pre mna npr. aj toto: Ale stylovo to uz ide viac do zivej hudby, ale ten groove je velmi sexi, mnam :D

dendy: ten westbam - terminator co si dal, tak to uz mi nepride moc ako hudba :mrgreen:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 zář 2011 00:38

no je jasny, zes nestravil mladi v klubech.. podle me by to tvuj vkus dost vyrazne poznamenalo.

bassline

Příspěvek od bassline » 24 zář 2011 01:13

biscuit: ani nie...vkus sa moc nemeni, to je proste v cloveku. Klubova hudba mi nepride ako hudba v pravom zmysle, ale skor len ako nejake beaty za ucelom udrzat dlho a konstantne ludi na parkete. V tejto hudbe sa doma neda moc vyzivat pri pocuvani peknych tonov a harmonii, pretoze tam vlastne ani nie su, pretoze prvorady je len ten beat - tuc, tuc...na mna musi hudba posobit v prvom rade emotivne. Ked uz sme pri tych ukazkach, tak napr. (to uz ale uplne odbehnem od spominanych stylov niekam uplne inam) :
Proste toto mozem fakt ze pocuvat dookola , ten saxik mi strasne hraje na emocie, vyzivam sa v kazdom tone v ktorom pocut stale iny vyraz...naopak sranda je, ze inym ludom zas toto vobec nemusi prist zaujimave a vobec ich to nemusi oslovit :)

A dokonala hudba s velkym H je pre mna napr. toto (ale slaba kvalita na youtube):

A ked uz som spomenul tie beaty, tak dobry beat si velmi rad vypocujem, ale musi to byt nieco taketo :) :
Ten typek ma trochu komicke pohyby, ale hraje fakt paradne.

Neviem, ale citim sa tak rozpoltene, elektroniku sice milujem a neviem sa jej vzdat, ale na druhej strane stale mam pocit ze akusticka hudba je uplne ina dimenzia. Ten vyraz v nej proste posobi daleko emotivnejsie a viac "zahreje na dusi" nez nejake elektronicke hratky(hoci pekne) s umelymi zvukmi..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 24 zář 2011 08:30

Mne sa ten tvoj track baseline, ako celok moc nepaci. Co sa mi vsak velmi paci su niektore jeho casti, z ktorych by sa (mozno) dalo vystavat jednotlive songy :) Pacia sa mi hratky so zvukmi, ma to fajn zvuk celkovo. No pri tych napadoch, ktore v tom traku mas, mi chyba trochu, neviem ako to spravne pomenovat, tak skusim mojou hatlaninou :)
Chyba mi akasi tvoja snaha vymysliet, zaexperimentovat si. Lebo takto mi to prijde akoby si spravil len to co uz spravene bolo. Nejake vlastne prvky, ktore by mali crtu a la "aha ja som bassline". Registrujem par crtov - postrehov ale to su viacmenej uz trocha "obkukane". Ako celok to posobi na mna ako maximal electro. Co v tomto pripade tomu viac skodi ako prospieva. Mozno trocha viac minimalistickejsi pristup by tam sadol viac, a nieco originalnejsie. Uz podla toho co sledujem tvoje komenty na fore, tak to budi dojem akoby si sa snazil vsetko svoje know-how, postupy, triky, atd. doslovne narvat do 1 traku, co vsak nejde, lebo to moze koniec-koncov v traku vyzniet krcovito.

dendy

Příspěvek od dendy » 24 zář 2011 09:44

a tak to zase nesuhlasim... ja si prave myslim ze by som basslinov rukopis spoznal okamzite aj o 3 rano s jednym zapchatym uchom.... podla mna jeho songy su velmi charakteristicke a specificke

Soimmo

Příspěvek od Soimmo » 24 zář 2011 10:14

Všechno je to o té hranici, kdy to člověk vnímá jako zvuky a kdy to vnímá jako hudbu. To má každý jinde, protože každý má trochu jiný hudební slovník. Já sem třeba vyrůstal na tomhle:

http://www.youtube.com/watch?v=m-MoL1ON2hM&feature=fvsr

A tudíž mám zažité některé hudební postupy, které jiní vnímají jako chaos. Pak tu budem mít X lidí kteří vyrůstali třeba na Autechre a tam to budem mít zase někde jinde. Ať chcem nebo nechcem, tak jsme jenom to co do nás nalili + svobodná vůle si z toho vybrat to nejlepší.

Ty zažité hudební vzorce Vám brání v tom vnímat čistotu a nevinost všeho stvořeného. Jako když byl člověk ještě dítě a příjmal všechno s důvěrou a užíval si to. Všechno je v podstatě dokonalé. Pokud to nebudete srovnávat tak je to všechno OK. Já bych si totiž přál, aby byla hudba svobodná a nebyla to neustálá soutěž a srovnávání. Opravdu svobodný projev tvůrčího ducha. Kdo je dost otevřený, ten slyší.

Mám to podobně jako bassline. Vcelku mě nudí ty klasické hudební postupy a hledám něco jiného co mě bude bavit a tvořím něco jiného co mě baví. Všechno ostatní je názor někoho jiného, který, pokud se mě týka, beru za svůj.

Hlavně si to prosím nikdo neberte osobně !

J.
Naposledy upravil(a) Soimmo dne 24 zář 2011 10:21, celkem upraveno 5 x.

Soimmo

Příspěvek od Soimmo » 24 zář 2011 10:15

dendy píše:a tak to zase nesuhlasim... ja si prave myslim ze by som basslinov rukopis spoznal okamzite aj o 3 rano s jednym zapchatym uchom.... podla mna jeho songy su velmi charakteristicke a specificke
naprostý souhlas

Odpovědět