Soimmo One & bassline - Last Drama (remake)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
dendy
Vybavení

Re: Soimmo One & bassline - Last Drama (remake)

Příspěvek od dendy » 24 zář 2011 10:42

jo ono to tak je ... naucene vzory, patterny, sekvencie, udalosti - to je princip ako funguje mozog... takze logicky sa to prenasa aj do hudby... ked sa mi "nieco paci" je to len o tom ze mozog v tom nasiel nejake sekvencie ktore uz ma naucene - takze to identifikuje ako pozitivnu vec... z tadial potom prameni ten obecny strach z neznama...

pretósom pisal nech bassline napise ukazku nejakych par trackov ktorym sa chce naozaj priblizit - ak mu mame poradit s odstupom co vylepsit a co upravit... lebo v opacnom pripade vlastne nema zmyselmsa vobec vyjadrovat - ako obycajnemu posluchacovi sa mi to jednoducho nepaci, neoslovuje ma to.. ale ako clovek co sa snazi trosku patlat hudbu v tom vidim niektore momenty ktore by som si vedel predstavit prisposobit a upravit tak aby boli v sulade s mojimi "naucenymi vzormi"

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 24 zář 2011 11:24

Soimmo píše:
dendy píše:a tak to zase nesuhlasim... ja si prave myslim ze by som basslinov rukopis spoznal okamzite aj o 3 rano s jednym zapchatym uchom.... podla mna jeho songy su velmi charakteristicke a specificke
naprostý souhlas
No ja sa so svojim nazorom stale stotoznujem :-) je to moj dojem, nazor.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 zář 2011 15:15

no ved este to tak aby si s vlastnym nazorom stotozneny nebol :) to uz by co bolo...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 zář 2011 16:11

soimmo: neco na tvejch slovech je, ale myslim, ze ani tohle neni uplne trefa do cernyho. kdyz bude hudba naprosto svobodnym odrazem stavu tvy duse, muze se ti lehce stat, ze nikoho nebude zajimat. a ja myslim, ze ten, kdo hudbu nechce delat jen pro sebe, by ji mel delat alespon malinko takovou, aby se ostatnim mohla libit. a takova hudba musi bejt nejakym zpusobem "funkcni" - a to je to jediny hledisko, ktery ja se snazim pri tom, kdyz neci hudbu nejak posuzuju, brat v uvahu. v tu chvili je potreba brat si nejaky vzory a s temi porovnavat, alespon co se do meho subjektivniho vjemu kvality tyce. neni to srovnavani pres sablonu a nejaky odlisnosti od vzoru mi vubec nevadi, kdyz je vnimam jako krok k lepsimu - kdyz ale narazim na prvky, ktery v mych ocich pusobi spatne, nebo nejak nefunguji, tak se snazim na ne upozornit a ty vzory pro nazornost predlozit.

myslim, ze tebe i bassline(a) zajima nazor druhych a nechcete delat jen hudbu sami pro sebe a podle sebe, protoze jinak bych nechapal, proc sem svoji hudbu vystavujete a ocekavate kritiku ;)

bassline

Příspěvek od bassline » 24 zář 2011 16:48

biscuit: ale nikdy nejde urobit hudbu tak, aby sa pacila kazdemu :wink: ...Ono sa v hudbe fakt blbo definuje co je zle a co zle nie je. Ale viem co chces povedat. Porovnavas to s vecami, ktore si myslis ze pre vacsinu ludi funguju, to znamena ze tie tracky su tym padom urobene dobre. Ale aj tak je to vsetko relativne. Si zober uz len z tych prikladov ktore si dal ty a ktore ja, tam sa proste ukazalo ze mame totalne odlisne vnimanie v hudbe.

Kazdopadne som si tvorbu tracku velmi uzil, moc sa mi pacilo pracovat na zaklade Soimmovho tracku. Neveril by som, ako to cloveka dokaze nakopnut a inspirovat, ak zacinas svoj track na zaklade tracku od niekoho ineho, ktory sa ti paci. Spolupraca ma aj nadalej laka a chcel by som sa jej venovat viac. Vidim v tom asi vacsi zmysel nez to robit iba sam pre seba. Spolupraca ale nie v zmysle ze urobit remix, ale fakt ze sa napady spoja pocas tvorby a vznikne nieco kompaktne s jednym hlavnym napadom...
biscuit
kdyz bude hudba naprosto svobodnym odrazem stavu tvy duse, muze se ti lehce stat, ze nikoho nebude zajimat. a ja myslim, ze ten, kdo hudbu nechce delat jen pro sebe, by ji mel delat alespon malinko takovou, aby se ostatnim mohla libit. a takova hudba musi bejt nejakym zpusobem "funkcni"
S tymto s tebou uplne suhlasim. Na kazdom nazore co tu ludia pisu bude nejaka pravda aj ked sa s tym nemusim stotoznovat. Ale zaroven to nuti cloveka sa nad tym zamyslat, zobrat si z toho nieco a snazit sa to na zaklade kritiky vylepsit .Osobne za seba musim povedat, ze ma negativna kritika velmi motivuje. Fakt mam chut na zaklade toho co tu bolo napisane to nabuduce urobit viac aby som sa "problemovych" veci vyvaroval.

Soimmo

Příspěvek od Soimmo » 24 zář 2011 23:00

já kritiku teda nepotřebuju... dávám sem své tracky pro to aby si je někdo poslechl... jestli se mu líbí nebo ne, to je jeho názor a ten má hodnotu především pro něj samotného... motivuje mě především vědomí, že se to někomu líbilo...

Odpovědět