Synchro - Strange People

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Synchro

Re: Synchro - Strange People

Příspěvek od Synchro » 06 bře 2013 08:01

Diky moc hosi, beru vase postrehy na vedomi a sem rad ze vam to stoji za par radku :)

To tomy45: Mas pravdu stema bicima sem se moc neparal, prvni totiz byla bici smycka z desky ktera vysla 1999 (ale mela oldskulovejsi sound nez rok vydani), a dotoho sem vybiral ty sedesatky.A pak tam v druhy pulce zacne smycka z hardrocku.Takze uz takhle teoreticky se da ocekavat ze to do sebe nebude pasovat, ale chtel jsem to zkusit.
Tak ty remixly Prudy chci slyset teda, vylovis to nekde jeste???Od nich se mi libi Balada o smutnim Jánovi :)

To delay: S pridanim neceho vlastniho to bude hodne zajimavi, mam tu sice male midi klavesky, ale neumim na nic hrat :( Snad basovou linku a nejake ty atmosfery.Rozhodne to bude jen par not,opet nic co by bralo dech, ale verim ze i tak to trochu ozivim.
Ale co myslis tema harmoniema fakt netusim.Snazim se aby dany dva nastroje hrajici zaroven aspon trochu k sobe sedly, aby se to nejak nekopalo, aby nejaky noty zacinaly hrat spolu, aby to nebylo jak kopani brambor... ale jak dostat do tracku harmonii nevim :DDD, kdyz my to prosim nejak laicky vysvetlis a me se to podari pouzit, tak by to priste mohlo byt o neco lepsi.

delay

Příspěvek od delay » 06 bře 2013 10:50

Nemusíš umět na nic hrát, stačí když slyšíš... S klávesama jsem na tom podobně, hraju vlastně jen na basu a kytaru, ale i tak nebo právě proto můžeš vymyslet vlastní motivy, někdy to dělám způsobem, že se snažím nejprve zachytit rytmus skladby nezávisle na tónech, no pak normálně hraju se správným feelingem (dynamika, délka not), ale v podstatě nesmysly (i falešné noty) do MIDI, který si pak upravím, aby to ladilo a ještě častěji hraju napřímo do audia, po kouskách... Výsledek je daleko více organický než jen psaní notiček tužkou...
Taky je fajn udělat si vlastní smyčky - pro tebe by mohly fungovat nejlíp nějaký starší analog instrumenty od Vermony nebo jiný italský / východoněmecký elektrický piana, levnější synthy... něco, co ti PC nedá a kd ebys lovil tóny a z toho vlastně samploval, o tomhle by ti nejvíc povyprávěl C9000. Každej looping pak svádí k určité monotónosti, u mne to většinou končí tak, že střídáš pasáže s a bez bicích pro vytvoření různorodých ploch, ale vždycky se snažím hlavní instrumenty mít živý a překlenout ten strojovej spodek, kterej mi už pak vytváří jen jakousi kulisu, kterou tak nevnímáš. Netvrdím, že to je jediná cesta, ale mne alespoň dala styl a vlastní rukopis... Taky mám moc rád HW a nástroje, protože je to forma kontaktu a přímé komunikace, můžeš se té věci dotknout, nebo dokonce cítit vůni. Jestli bereš do ruky desky a nejsi tedy línej, tak si věř a neboj se instrumentů.

c9000

Příspěvek od c9000 » 06 bře 2013 12:32

tak tak, na nic neumím hrat a přece hraju. Takhle si udělat podmaz ze samplů a pak na to nahrát nějaký melodie nástrojema celý se to pak líp spojí. Ten song jsem furt ještě neslyšel :( Ale vecčer konečne poslechnu :) Je fakt že starý klávesy ,varhany apod, jako psal delay maj svý velký kouzlo, pro mě v poslední době větší naž supersyntáky s milionem možností :) Nějakou takovou levnou srajdu s presetama, jako jsou starý Crumar, Elka, Farfisa, philips apod. Tyhle pixly v kobinaci s kytarovejma efektama a ještě líp puštený přez nějaký kombo maj přesně ty barvy zvuku co slýcháváš na starejch nahrávkách.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 06 bře 2013 12:49

"Tak tak, na nic neumím hrat a přece hraju" - takhle jsme to teda zrovna nemyslel :), ikdyž je fakt, že za roky co jsme se poznali jsi udělal určitě pokrok... kytara atd., čili, když se chce!

c9000

Příspěvek od c9000 » 06 bře 2013 13:17

Ale furt né takovej jako ty. Nicméně jsem tim chtěl hlavně naznačit že je potřeba se nebát, když člověk nezná noty, není to překážka ,někdy spíš výhoda.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 06 bře 2013 20:27

no tu je ten hokus-pokus s Prudmi :)
ja som si to dovolil poslat Palovi Hamelovi :))))) a cuduj sa svete za 2 dni odpovedal :)))

Synchro

Příspěvek od Synchro » 06 bře 2013 21:30

To tomy45: No tak to se ti hafec povedlo, pecka!!!!A co na to Hamela odepsal???

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 06 bře 2013 21:46

tomy45 píše:no tu je ten hokus-pokus s Prudmi :)
ja som si to dovolil poslat Palovi Hamelovi :))))) a cuduj sa svete za 2 dni odpovedal :)))
Tys vytvořil nový styl...folkbreaks :D :D ne vážně...dobrá peckóza

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 06 bře 2013 21:58

Sorry za OT: Tomy, fajn juchanda, připomnělo mi to časy, kdy jsem poslouchal Transglobal Underground! 8)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 06 bře 2013 22:29

:) dikez

"Zdravím Vás Tomy,potešil som sa Vášmu remixu, páči sa mi. Držím palce Pavol Hammel"

:D s odstupom casu ale neviem ci to brat ako slusny odyeb alebo sa to fakt pacilo hehe

Dal som dole aj Beatles "Lucy in the skies with diamonds". Ale Paul je doteraz busy :D:D:D

delay

Příspěvek od delay » 06 bře 2013 22:55

Paul je kokot, to už ti dřív odpoví John :)
aneb: "Zase votravujou s tou Lennonovou pí*ovinou co složil, když si vzal LSD", takhle Yeasterday, kdyby někdo zremixoval, ale to né...

c9000

Příspěvek od c9000 » 07 bře 2013 08:32

Synchro: covece poslechla jsem parkrát a docela m? to baví. Takovej doors remix ale ty samply jsou správn? zašpin?ný chybí tomu trochu "štávy" košatejší bicí a melodická linka ale jdeš na to dob?e , p?esn? takhle jsem samploval p?ed lety. Zase se k tomu vracim :) Rozhodn? pokorok od tebe pracuj na tom a budou hity. :)
Tady je mix trek? z té doby, kdy jsem sed?l za samplerem s tunama starej desek... t?eba pro inspiraci.:)

Synchro

Příspěvek od Synchro » 07 bře 2013 16:28

C9000: Diky :) Prehistoric tapes jsem slysel uz mockrat :)))) Sou tam hitovky jak hovado, chtel bych ty tracky slyset cele, kdybys to nekam upnulbyl bych vdecnej.A kdybys mel nejaky veci na vinylu, hned bych kupoval, tyhle zanry nemam nejak extra naposlouchany ale nevidim rozdil mezi tvoji a svetovou produkci, spis se mi nektery veci libej vic od tebe, kam se hrabe "jazz potaito" apodobne.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 bře 2013 16:54

tomy45 píše::) dikez

"Zdravím Vás Tomy,potešil som sa Vášmu remixu, páči sa mi. Držím palce Pavol Hammel"

:D s odstupom casu ale neviem ci to brat ako slusny odyeb alebo sa to fakt pacilo hehe

Dal som dole aj Beatles "Lucy in the skies with diamonds". Ale Paul je doteraz busy :D:D:D
nemam to predat linde (hammelovy)? ona vysila na radiu (1.cz), treba by ji to potesilo... :]

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 07 bře 2013 20:41

Brooklyn: JASNE! Mozes jej aj napisat, ze ma poznas :) :wink:

Odpovědět