Ako vylepsit kvalitu a doveryhodnost ezone

Diskuze o serveru, náměty, připomínky a stížnosti
Zamčeno
dendy
Vybavení

Re: Ako vylepsit kvalitu a doveryhodnost ezone

Příspěvek od dendy » 12 úno 2014 14:42

ano PRESNE tak som to myslel.. ale zjavne vacsine nevadi ze je to to stale vacsi bordel, a stale tazke pre novacika je tu dostat sa k zmysluplnym informaciam ... mne ide PRAVE o tych novacikov .. my stare paky si tu kludne mozeme vypisovat kokotiny, a smiat sa na tom, v tom problem nevidim.. ale prave problem vidim v tom ze v tom kvante infomracii neznaly clovek velmi tazko rozlisi co je blud a co k veci, nevie ktory clen je skuseny a jeho prispevky maju informacnu hodnotu a ktore prispevku su len od nejakeho poloblazna co si tu ukaja svoje grafomanske (a ine) potreby ...

upozornovat, mazat? to je sizyfovska praca .. okreom toho v mohych pripadch je prispevok sice vecne hlupost, ale neporusuje priamo nejake nepisane pravidla slusnosti, a nejaka cenzura z pozicie admina len preto ze viem ze dany clovek z odborneho hladiska napisal hlupost mi pride naozaj nespravna .. adminske prava uplatnujem naozaj len ked nieto robi osobne utoky voci inemu ...

eGen

Příspěvek od eGen » 12 úno 2014 14:58

A co zavést reputation MOD? ROvnou snižovat/zvyšovat reputaci uživateli. Ten kdo flamuje a kecá, tak asi kecá vždy a všude, tak ho označit za mínusáka a to by degradovalo jakékoliv jeho příspěvky.

https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2147118

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 12 úno 2014 15:00

2dendy: Mhm...to je právě to. Asi bychom to jako admini měli vzít pevněji do ruky a zasahovat právě tak a právě v takových případech, které jsi zobecnil, že "ti to nepřijde správné".Já si myslím, že už před časem nastala doba, kdy si vicevstupou zvukovku může koupit opravdu kdejaký troll 8) a podobně. Asi nastala doba, kdy my, z pozice znalejsich a zkušenějších, budeme muset tímhle stylem oprvdu zasahovat, jinak to bude pravděpodobně ještě horší :-( spoustu "nováčků" tím zřejmě zpočátku nastveme, ale komu půjde o princip, tak se s tim vyrovná a bude v pohodě (a pravděpodobně se z něj za pár let stane moderátor :-) ). Kdo to nestojí, ten se dost zjevně nikdy nezmění - ergo jeho názory ani v budoucnu nebudou přínosem.

P.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 12 úno 2014 15:07

rychle sipy tuna :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 úno 2014 15:07

eGen píše:A co zavést reputation MOD? ROvnou snižovat/zvyšovat reputaci uživateli. Ten kdo flamuje a kecá, tak asi kecá vždy a všude, tak ho označit za mínusáka a to by degradovalo jakékoliv jeho příspěvky.

https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2147118
ANO ! tot sa mi MOC paci !

hombrefeo píše:rychle sipy tuna :D
hombre ja som vseobecne hodne liberalne zamerany clovek .. na druhej strane co je moc to je prilis ... uz mi to tu zacina proste liest na nervy tak bojujem, riesenie ze uplne zanevriet na to a prestat sem chodit mi pride ako krajne, nechcem sa k nemu uchylit ..

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 12 úno 2014 15:12

Jenže tu pořád ta nemalá kopice nesmyslů zůstane (a bude stále narůstat. ..) :-(

P.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 úno 2014 15:15

dendy : tvoju reakciu na rychle sipy som nepochopil ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 úno 2014 15:16

No já nevím, ale řekl bych že základní problém je v tom že ezone je zdaleka nejměkčí forum co znám (a nemyslím to v dobrém). Že se tu bez problému tolerují věci, které by jinde neměly šanci nastat (osobní ataky, off topic, blbosti, trollování kočovných idiotů a provokatérů, 100x omílané otázky atd). Já jsem třeba na cz android foru a tam to mají podstatně jinak ošetřené ... Jsem si dovolil na něco zeptat bez toho abych pořádně hledal, tak mě tam postavili do latě, zrušili a vůbec se se mnou nebavili. Věci které se dějí tady, tam nemají šanci. Proto jsou tam informace dost koncentrovaně k dispozici a o to asi jde ... a i na podobných ostatních forech.

Nebo třeba Gearslutz a další fóra. Tam jednak ta kulturní úrovneň je celkově trochu jiná (co tady vyvolá uštěpačné poznámky a osobní ataky, je tam vítáno a lidé jsou vděční a slušní). A když se najde nějaký blb, tak se s ním nikdo nemazlí, varování a ahoj ... a moderátora ani ve snu nenapadne ptát se ostatních uživatelů co si o tom myslí a jestli by ted měl atd. To není jejich věc

Aby se s tímto forem cokoliv posunulo k lepšímu, je třeba jít tímto směrem. Moderátor musí být jasná autorita, se kterou se nediskutuje a musí konat jasně nekompromisně ... Jenom tím, že je to takové měkké tady, tak to vytváří prostor pro to co tu nechceme ...

(příklad z minula - kdosi tady veřejně vyhrožuje fyzickým násilím jinému - tuším Jindy - a dávají se velké nerozhodné diskuse jestli banovat nebo ne ... nebo trolllové jako luphtrack, bluevil ... tady podle mě má přijít jasná rychlá akce a s nikým o tom nediskutovat atd atd.

Obecně - první varování, druhé a bye ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 12 úno 2014 15:23, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 úno 2014 15:22

pozrite.. ja som navrhol principialne jednoduchy (jednoduchy pointou - technicka implementacia zavisi od moznosti plugnov PHPBB) ako neinvazivnou neutocnou metodou oddelit "zrno od pliev" .. bez nutnosti uplatnovat nejake restrikcie, zakazy alebo bany..

ked neni zaujem ani o toto.. potom si myslim ze tu len zabijame cas ...

rastis

Příspěvek od rastis » 12 úno 2014 15:23

Amorph píše:...
Podle me jedina cesta je snazit se moderovat prisne ale s nadhledem, komunikovat s lidmi ktere neznam pokud mozno neosobne a vyjadrovat se jen k tomu o cem neco vim a kde muzu prispet. Vic bych na fungovani fora nemenil. Kdyz da nekdo nekam mylnou nebo zavadejici informaci, tak ho proste oprav, pokud to bude trolling, tak ho smaz a treba mu dej vystrahu. Moc bych o tom endiskutoval a uz vubec ne v danem threadu, tam bych kdyztak jen oznamil, proc bylo neco smazano.....
takto nejak to vidim aj ja. s tym, ze mam pocit, ze zrovna niektori moderatori ten nadhlad casto nedokazu a casto su sami aktermi nezmyselnych slovnych invektiv a nemam problem menovat rovno aj zakladatela tejto temy - sorry Dendy, takto sa mi to naozaj casto javi.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 úno 2014 15:28

Základní otázka je - proč pořád propagovat tyhle lehce ustrašené přístupy, aby se náhodou někomu nebo něčemu nezkřivil virtuální vlas na hlavě ? Takhle žádné seriozní forum nebo komunita nefunguje a fungovat nemůže. Je třeba se poučit z toho jak to funguje (dobře) jinde. Jasná pravidla a nekompromisní pravomoc moderátorů, o které se nediskutuje. Amen. A když se to chvíli bude takhle praktikovat, trolly to přestane bavit a potáhnou jinam, zájemci/začátečníci si uvědomí jak diskutovat smysluplně a plodně a kdokoliv si uvědomí že osobní ataky a další hovadiny tady nebudou trpěny ani vteřinu. A výsledek bude ten, o kterém se pořád mluví. Ale vede k němu jen tahle osvědčená cesta. Ne, nějaké opatrné filtrování apod.

Podle mě je třeba si (pro všechny) uvědomit že toto forum někdo vlastní, ten jmenuje moderátory, kteří jsou jeho zástupci a vykonávají nepřímo jeho vůli (v rámci standardních postupů). A když se to někomu nelíbí, at jde jinam
Naposledy upravil(a) Ivo dne 12 úno 2014 15:29, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 úno 2014 15:29

no .. ak by sme chceli dvihnut uroven fora , museli by sme zrusit smetisko .. lebo temy na nom su najdiskutovanejsie .. cize potom normalne debaty sa uplne stracaju ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 12 úno 2014 15:31

to je jak se starejma dedkama, co se desi sebemensi zmeny...

Apple nebo treba Facebook moc dobre vi, ze o zmenach nemaj rozhodovat uzivatele. Protoze to dopadne presne takhle.

. Proste tam pridejte ty palce a bud se to bude nebo nebude pouzivat. Vyhodit se to da vzdycky.

Tipy na zmeny bych daval jen pixelovi at sam zhodnoti jestli je to k necemu nebo ne. Pokud ano, tak tu zmenu vpalit bez nejaky diskuze
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 12 úno 2014 15:35, celkem upraveno 1 x.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 úno 2014 15:32

moja chyba, mal som tuto temu dat do sukromneho fora administorov, az neskoro som si to uvedomil ..

jackies

Příspěvek od jackies » 12 úno 2014 15:38

Já si zase myslím, že by se nemělo brát všechno tak moc vážně.
Byla by tu ukrutná nuda.

Zamčeno