ADDA prevodnik

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
stevostevo

Příspěvek od stevostevo » 06 úno 2009 14:11

aby ten prevod do digi bol co naj

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 úno 2009 14:29

Hmm, pises do digi, nestacil by ti teda AD prevodnik? imho za ty prachy lepsi AD/DA nez mas v tom RME nekoupis, ale AD uz by se nejakej asi vesel (Lavry black, nejaky Apogee, ...)

kexik

Příspěvek od kexik » 06 úno 2009 14:50

to nema vyznam... za 600eur nic lepsie neni

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 úno 2009 15:49

Hmm, koukam ze lavry je v AD drahej, ale napadlo me treba takovy Apogee Mini-Me, ale koukam, ze uz se nedela. Nicmene z druhy ruky by to bylo v pohode.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 úno 2009 16:08

podla mna je to uplne zbytocne riesit .. RME Fireface ma dostatocne kvalitne prevodniky na to ze to pripajas k dakemu mixpultu .. keby si mal daky drahy preamp , super mikrofony , tak potrebujes k tomu adekvatny prevodniku typu lavry .. ale k tvojej vybave podla mna rme FF uplne postacuje ..

stevostevo

Příspěvek od stevostevo » 07 úno 2009 16:16

RME nema take kvalitne prevodniky ako si mozno kazdy mysli ,prave preto chcem nieco lepsie ,tak zainvestujem 1200alebo1500 eur ale potrebujem dostat do tracku kvalitu ako vychadza sama osebe z HW syntu,lebo stale sa tym prechodom do digi kazi,poradte mi znacky ktore su podla vas a z vasich skusenosti na profi urovni.Vdaka

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 úno 2009 16:32

stevostevo píše:RME nema take kvalitne prevodniky ako si mozno kazdy mysli ,prave preto chcem nieco lepsie ,tak zainvestujem 1200alebo1500 eur ale potrebujem dostat do tracku kvalitu ako vychadza sama osebe z HW syntu,lebo stale sa tym prechodom do digi kazi,poradte mi znacky ktore su podla vas a z vasich skusenosti na profi urovni.Vdaka
Nejlepší poměr peníze/výkon má v tomto případě asi jednoznačně Lavry Black AD 10 ... Je to veliký a citelný zvukový posun od úrovně běžných karet, RME apod. a zároveň cenově nesrovnatelně přístupnější než totální high endy ... (1150 -1200 EUR). Zní ještě o něco lépe než starší modulární Lavry Blue série a kromě základního čistého módu má ještě další zvukově barevné možnosti (lampové a transformátorové simulace). Velice solidní "vyšší střední třída" zvukově zhruba na úrovni CraneSong HEDD.
Fova by mohl poreferovat jaký zvukový rozdíl mu to přineslo :wink:

Obrázek

O ničem jiném v této (cenové i kvalitativní) kategorii nevím. Snad ještě Mytek, ale tam už je trošku diskutabilní výrobní kvalita i technická podpora ...[

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 úno 2009 16:36

Ivo píše: Snad ještě Mytek, ale už je trošku diskutabilní výrobní kvalita i technická podpora ...[
proc?

slysel sem dobry veci.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 úno 2009 16:40

Brooklyn / juanita juarez píše:
Ivo píše: Snad ještě Mytek, ale už je trošku diskutabilní výrobní kvalita i technická podpora ...[
proc?

slysel sem dobry veci.
Dva Myteky jsem sám měl ... je to už nějaký ten pátek sice ... došly mi (obrazně řečeno) v krabici od keksů bez jakékoliv dokumentace ... Když jsem se něco potřeboval zeptat, trvalo týdny než došla nějaká odpověd (po x urgencích). Různé Mytek story jsou v tomto ohledu na GS časté. Proti Lavry je jeho gain meter jen opravdu symbolický. Zvukově je OK, ale trošinku vybuzený na výškách a proti Lavry postrádá trochu 3D a plnost basů ... Lavry Blue byl proti Myteku docela pěkný upgrade ... Kromě toho úroveň šumu byla u Myteku dost divoká (Lavry zhruba o -20dB míň)

fova

Příspěvek od fova » 07 úno 2009 20:03

Ivo píše:Fova by mohl poreferovat jaký zvukový rozdíl mu to přineslo :wink:
Kdyz jsem AD10 poridil, udelal jsem srovnavaci nahravku pres Lavry a pres M-Audio Audiophile A192 (stejny mikrofon a stejny preamp) a ukazky hodil sem na forum. RME je o neco lepsi nez A192, ale zas tak zasadne ne. Reakce lidi byly nasledujici:
fova píše:Kdyz jsem poslouchal ty WAVy, tak mi prijde Lavry jako uplne jina liga. Ma to spoustu detailu, mohutny zvuk se na me jakoby vali z beden - je to tluste, dominantni :-)

Naproti tomu A192 zni tupe a sterilne. Cele je to, jako kdybych byl pri zpevu unaveny a cela mistnost byla pretlumena a pritom jsem se snazil pri zpevu do te A192 jeste vic oprit a dat do toho vice emoci, nez u Lavry.

No, timto prestavam prevodniky v A192 pouzivat :-)
Ivo píše:I na tomto (jen mono) hlasu mi připadá stupeň rozdílů dost zjevný. Poloha mikrofonu i hlasu je v obou případech myslím podobná, ne-li totožná. A192 zní proti Lavry trošku "rozbředle" bez detailů, Lavry přínáší spoustu intimních nuancí, hloubky i prostoru (+ zvuk počítače = jedna z jemných nuancí).
velvet píše:ten rozdíl se mi jeví dosti zjevným. až bych usuzoval na jiný typ mikrofonu nebo preampu, kdybych nevěděl, že jde o test převodníku. dovedu si představit, že obdobný rozdíl u DA bude ještě markantnější, a čím více stop, tím patrnější rozdíl ve výsledku
Wohma píše:Nezbyva mi nez dodat, ze vyse receno je pravda, prevodnik z A192 postrada dynamiku, jeho zvuk je plossi, nevyrazny a neprurazny.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 úno 2009 21:14

ja som trosku skepticky voci rozdielom v prevodnikoch .. teda AP192 samozrejme o tom sa nechcem bavit .. ale nedavno sme u kayka porovnavali prevodniky v pulte Mackie d8b a Lucid 88192 .. A ani ja , ani kayko sme nepoculi vobec ziadny rozdiel ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 úno 2009 21:30

Pytkin píše:ja som trosku skepticky voci rozdielom v prevodnikoch .. teda AP192 samozrejme o tom sa nechcem bavit .. ale nedavno sme u kayka porovnavali prevodniky v pulte Mackie d8b a Lucid 88192 .. A ani ja , ani kayko sme nepoculi vobec ziadny rozdiel ..
Ono tyhle převodníky jsou na podobné úrovni :wink: Lucid je tak zhruba kategorie RME ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 úno 2009 22:38

Ivo : preto by som rad dakedy otestoval nieco z hiendu ..

stevostevo

Příspěvek od stevostevo » 08 úno 2009 14:48

dik za rady.

Rudys

Re: ADDA prevodnik

Příspěvek od Rudys » 28 úno 2017 08:27

Zdravím všechny,
nechci zakládat nové téma. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak se konkrétně AD/DA používají a k jakým účelům? Něco už jsem si této problematice nastudoval, ale nikde jsem nenašel konkrétní použití v praxi. Zajímalo by mne jestli se AD/DA používají jen při mixáží a masteringu nebo je lze využití i při náběřech třeba zpěvu? Časem uvažuji taky nějaký koupit tak abych měl ucelenější představu, kdy lze nebo nelze využít AD/DA.

Díky za odpovědi :)

Odpovědět