Domácí hudební koutek. Co dokoupit, rady?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
ELMARQ

Domácí hudební koutek. Co dokoupit, rady?

Příspěvek od ELMARQ » 19 dub 2011 12:39

Dobrý den všem,

Dneska jsem se zde zaregistroval, abych mohl s vámi konzultovat hudbu. Věnuji se produkci a DJingu elektronické hudby (Dutch House| Progressive House | Electro House). Jsem docela laik, takže budu rád za jakékoliv odborné rady. Doufám, že mě hned silně nezkritizujete a neodpálkujete tam, odkud jsem přišel. Produkci dělám v FL Studiu, ale po koupi nového PC, bych rád začal dělat v něčem asi lepším. Cubase, Logic.. ?

Ukázka toho co zhruba dělám: (bez nějakých aranží, přechodů, efektů a hlavně mixu a masteru, který vlastně ani neumím - zhruba 50% práce)

http://leteckaposta.cz/676266483

Jako první potřebuji zcela určitě nové PC (pouze opravdu na produkci), takže tady bych byl rád za tipy co by jste mi doporučili.
Dále nejspíš nějaké krabičky, trochu ať ten zvuk za něco stojí a může jít ven přímo ode mě. Lampový kompresor, něco dál?

Přidávám fotku, mého "produkčního koutku", i když asi není určitě správně akusticky vyřešen a ten "setup" taky není bůh ví jaký. Dostudoval jsem, všechno jsem si kupoval sám, takže vybavení za cca 100.000 je pro mě skvost.

Setup:
Stůl byl vyroben na míru
Aktivní monitory Behringer B2031A
Zvuková karta Focusrite Saffire 6 USB
Midi kontroler M-Audio Oxygen61

Obrázek
Obrázek

Děkuji všem za případné dotazy a rady..

roocza

Re: Domácí hudební koutek. Co dokoupit, rady?

Příspěvek od roocza » 19 dub 2011 13:07

setup máš na pohodu, jenom se do toho pustit... krabičky netřeba

Kelley

Příspěvek od Kelley » 19 dub 2011 13:32

Ty nechceš rady, ty se chceš pochlubit :!: :mrgreen:

ELMARQ

Příspěvek od ELMARQ » 19 dub 2011 13:47

Děkuji za příspěvky pánové. Myslím, že se nemám s čím chlubit :|

Potřebuju koupit nutně komp, to bez debat, jelikož takhle slyším v monitorech bordel z grafiky (při pohybu myší po monitoru), procesor je slabý, teda FLko mi to kouše a hlavně jakožto interní grafika - nezapojím oba monitroy grr. Takže bych potřeboval s někým probrat a dostat tip a co se týče zbytku, myslel jsem si, že nějaký lampový kompresor na takový teplejší zvuk by nebyl špatný nápad. Ale možná žiju v omylu, nechci miliónový zvuk z master studií že, ale jinak FL Studio a Cubase čistý render je první krok v rozdílu ))

roocza

Příspěvek od roocza » 19 dub 2011 14:08

prdlajs :) žiješ v bludu, .)) rozdíly mezi FL a Cubase jsou dnes už jenom v tom, v čem se ti líp dělá, profesionální zvuk můžeš vytřískat bez problému z obou DAW, a to dokonce i bez lampovýho kompresoru :)) většina lidí dnes úspěšně dělá s pluginama; pokud tvý nutkání koupit pořádnej outboard pramení prostě jen z toho, abys ho měl, nikoliv z toho, že jsi k tomu tak nějak vědomostně dospěl, jsou to vážně vyhozený prachy :)) radši skládej, skládej a skládej... postupem času přijdeš na to, co vážně ke své muzice potřebuješ... s kompem ti bohužel neporadim, nemám přehled :)

Venti

Příspěvek od Venti » 19 dub 2011 14:14

Setup je fajn.. len by som dal nieco pod a za repraky, to Ti musi hrozne duniet.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 19 dub 2011 14:21

a co se tyce pocitadla par temat tu o tom je zkus treba tohle
./pc/high-end-studio-pc-2011-t14302.html

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 dub 2011 15:08

Klidne zustan u FL, pokud se ti s nima dela dobre. Nic ti samozrejme nebrani zkusit Cubase, ale je to spis o jinem pristupu k praci, nez o automaticky lepsim zvuku. Hw krabicky nepotrebujes, resp. pravdepodobne by ti v nicem nepomohly. Co bych jen doporucoval poresit, je akustika. Tyhle bedny samy o sobe dost duni a kdyz jsou takhle u zdi a jedna jeste v rohu,t ak to musi byt hotovy hromobiti. Pokud muzes, tak je dej 1) co nejdal od zdi, 2) symetricky ke stenam po stranach, 3) udelej si do rohu a/nebo na steny basove pasti/absorbcni panely. Kdyz udelas tyhle upravy, tak pravdepodobne uslysis o dost vic veci nez ted a tim padem mas predpoklad udelat lepsi/vyvazenejsi mix.

jackies

Příspěvek od jackies » 19 dub 2011 15:21

Mě se tam vůbec nelíbí ty činky.
Normálně mi z nich naskakuje husí kůže :)
Muzikant je bohém a měl by jít do hrobu pěkně zchátralý :)

( v té křiklavé červené bych taky nějak nemohl fungovat )

Ostatní zaznělo.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 dub 2011 15:29

neries FL vs. Cubase vs. Cokolvek, rob v tom, co ta bavi, inspiruje a neobmedzuje (respektive obmedzuje v rozumenj miere - pretoze aj urcita forma obmedzeni je pozitivna) .. ja robim poslednou dobou hudbu na telefone :-))) hudba sa da robit na hocicom, len treba talent... kupuj si to co potrebujes nie to co ti poradia ini ze potrebujes...

jo a ta cervena farba je priserna, asi by som po 5 minutach pobytu dostal zurivy epilepticky zachvat alebo aspon migrenu jak prasa ...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 dub 2011 15:31

me se ty cinky docela libi, mam skoro stejny i kdyz posledni dobou preferuju spis shyby a kliky:) A vlastne cervenou na stenach (i kdyz pravda trochu mirnejsi odstin) jsem mel asi dva roky a pohoda.

ELMARQ

Příspěvek od ELMARQ » 19 dub 2011 15:38

MonkeyFighter: Díky za link, mrknu na to.

Amorph: Na FL jsem zvyklý od jak živa. Tak ono jde asi o komfort a přizpůsobivost, třeba v Reasonu bych nemohl pracovat vůbec. Takovou radu jsem čekal i potřeboval, jelikož akusticky je to asi hodně nešťastné. Zkusím teda ty panely. Děkuji. Jen nejspíš blbá otázka, vadí, když je naproti stěny s monitory větší okno (asi 5-6m vzdálenost)? Myslím, kvůli nějakým zpětným odrazům, či vazbám. To by si asi potřeboval fotku celé místnosti ne?

jackies: Čekal jsem kdo si čeho na obrázku všimne :D

dendy: Neřeším to materiálně, spíš bych opravdu chtěl aby šel ode mě, slušný zvuk, který rád v pohodě budu moct pustit v klubu. Takhle si budu muset platit master/mix u někoho.

Jinak k té červené, na té fotce je to asi moc ostré, ona je totiž tmavší, taková vínová bordó jemně..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 dub 2011 15:41

co se tyce akustiky, tak zkus nejdriv prohledat a procits forum, par uzitecnych tema a rad tu urcite najdes. napr. ./recenze/jak-vyresit-akustiku-maleho-domaciho-studia-t8786.html?hilit=akustiku

Look_ass

Příspěvek od Look_ass » 19 dub 2011 16:00

ELMARQ píše: Potřebuju koupit nutně komp, to bez debat, jelikož takhle slyším v monitorech bordel z grafiky (při pohybu myší po monitoru)
Minimálně tohle určitě bez debat není - debatuje se tady o tom pořád :))) viz.

./pc/divne-zvuky-z-repro-odstineni-pc-t14593.html
./zvuk/truth-b3031a-bzzzzz-problem-t14922.html

Obětuj jednu prodlužku a přeruš v ní zem - asi bys zažil nepříjemné překvapení, když by ti nový PC bzučel stejně, jako tenhle :)

Jinak jak už tu řekli ostatní, tak setup máš tak nějak akorát, snad jen ten pc a akustika.

ad vycpání prostoru kolem beden: Pokud ty bedny mají bassreflex dopředu, tak se za ně nic cpát nemusí, ne? Maximálně něco pod ně, aby se netřepal stůl.

btw. ukázka je po všech stránkách celkem v klidu - teďka už fakt asi zbývá jenom makat :))))

Venti

Příspěvek od Venti » 19 dub 2011 16:11

a este raz :).. pod tie bedne nieco strcit :).. aspon kus molitanu, cely stol Ti musi duniet.
Tiez to nemam idealne umiestnene, ale nemam momentalne inu moznost.
kupil som im aspon toto: http://www.thomann.de/cz/auralex_acoustics_mopad.htm
Ale urcite existuje aj lacnejsie a asi aj lepsie riesenie.

Odpovědět