Fireware kartu k laptopu - HELP

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2006 17:21

maju ten xy bazmek, to vyjde narovnako... ledaze ma niekdo uz vypestovany a zazraty zvyk na kolieska

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 12 říj 2006 17:25

Diky za koment.

Na novation uz jsem taky koukal, nema kolecka a neni mi moc sympatickej nevim proc. To ten alesis je takovej zabavnej prcek.

uf..Line 6 ma ale hodne silenej design. Stale je to ocelovej pedal od kejtry s klapkama. Bude mit urcite tunu. Potrebuju lehouckou malinkou vec se kterou budu moci cestovat sem a tam.

Staci mi jen -
2 oktavy
2 kolecka
a ta zvukovka.

Alesis Photon X25 je idealni :D - zvukovka+master. Ale mozna se jeste neco dalsiho najde

Obrázek

.

synth_synth

Příspěvek od synth_synth » 12 říj 2006 17:48

Ecsone nevadi ti ze Photon nema phantomove napajeni pro mic ?pokud se teda nepletu ...
*************************synth****************************

tankista

Příspěvek od tankista » 12 říj 2006 17:50

Ty Line 6 jsou plastovy, je to udelany tak aby to tak jen vypadalo... Preci jen je to lowend, cena rozhoduje, cilova skupina jsou domaci zacinajici kutilove. Dokonce to ma i nakej soft na online vyukovy lekce na kejtru, princip je takovej, ze si clovek objedna Metallica - Nothing Else Matters, prijde mu tabulatura a nastaveni simulaci v ty zvukarne, vyhodi mu to "identickej" zvuk kejtry, jako je pouzitej Metallicou na ty nahravce :-))) Obchodne je to ovsem genialni tah! Dalsi virtualni kytarove krabicky lze dokupovat tez, s trochou tech dolaru to lze dostat na stejne vybaveni jako maj klasicke ledviny

mrnumbers

Příspěvek od mrnumbers » 12 říj 2006 20:25

ecson: designově se mi ten alesis photon moc nezdá, nebo to je nějaký tvrzený plastik?

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 20 říj 2006 10:44

mrnumbers píše:ecson: designově se mi ten alesis photon moc nezdá, nebo to je nějaký tvrzený plastik?
jasna vec. je to samo plast a o to jde, chci mit lehouckej cestovni setup. zeleznou potvoru bych nechtel vozit sebou sem a tam :D

..akorat zatim sem moc alternativ misto Alesis Photon X25 nenasel.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 20 říj 2006 10:57

me se ten alesis libi, vypada krasne kompaktne. treba oproti mymu edirolu vypada fakt mobilne a jestli ma i vestavenou kartu, tak bych ho povazoval za mobilni vychytavku ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 říj 2006 11:03

M-audio Ozonic. Ale ten Alesis je mensi no...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 20 říj 2006 11:32

no a jak je to s klapkama u m-audia. driv lidi na ozone docela nadavali, ze to je jak pro deticky na hrani. ja teda sam jsem nikdy nemel tu cest...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 říj 2006 13:13

Ja taky ne, takze nevim.

vodrha

Příspěvek od vodrha » 08 pro 2006 10:34

ja ozonica mam a jsem s nim docela spokojenej. Tady u toho alesise mi chybi sila uderu aftertouch, nikde jsem se nedocetl ze by to melo... jinak ozonic ne na tahani fakt tezka vec!!! jeste pokud to mas v krabici, tak je to na zabiti, tudiz premejslim o vymene,,...

kexik

Příspěvek od kexik » 08 pro 2006 11:08

vodrha: chces povedat ze ozonic ma aftertouch? ja mam za to ze vie len velocity, ako vsetky lacniaky

Magion

Příspěvek od Magion » 08 pro 2006 12:23

Řešil jsem teď zvukovku na live a nakonec jsem šel do echo AudioFire4. Zvukově je dobrá - porovnával jsem s MOTU a výrazný rozdíl jsem neslyšel. Předtím jsem zkoušel i TAPCO link.usb a ta byla zvukově o dost horší - malá dynamika, velká latence, špatná prostorovost (oproti MOTU na kterou jsem zvyklej) - měl jsem z toho takovej fakt bakelitovej dojem - tak jsem ji vrátil.

Oproti tomu Echo je supr, sice dražší a za stejnou cenu máš u Fireboxu víc outů, ale EchoAudio se mi zdá víc solidní a zvukově mu víc věřím - možná to je jen dojem, ale pro práci ten pocit prostě potřebuju.
Pár postřehů:
1)bylo potřeba nainstalovat nejnovější drivery, protože u dodaných na CD byla chybně ukazovaná latence (hlásilo třeba 11ms a bylo to přitom i 0.5sec!!!!) - lekl jsem se, ale ted je to OK.
2) Phantom se zapíná softwarově
3) malej jack jako sluchátkovej vstup
4) docela velkej napájecí adaptér
5) krásnej přední lesklej panel a líbí se mi i nápis ECHO na vršku hlinikový krabice - vypadá fakt luxusně :wink:
6) tlačítko power - musí se zapínat
7) nemá poťák na hlasitost - vše přes soft
8) ale sluchátka poťák mají
9) při bufferu 32 samplů - out latence 0,7ms ( používám 128samples - 2,7ms - ale v Abletonu se při 128samples průchozí latence dostane na 13ms - nechápu, ale ja to tak)
10) poctivej hliník ( žádnej plast jak tapco, nebo M-Audio...)

minus: na převážení se mi líbilo jak mělo Tapco kovový ochraný "madla" na poťáky - tady nic takovýho není ( taky by to vypadalo docela hnusně), takže musíš při balení dát na poťáky většího bacha, aby se nezalomily...
ale to je u každé zvukovky

Třebas ti mý postřehy k něčemu budou,
čus Jirka

Odpovědět