Konvoluce kytarovych aparatu

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
jackies

Re: Konvoluce kytarovych aparatu

Příspěvek od jackies » 23 črc 2011 16:10

Mám zkusit Kazrog Recabinet 3.0.3 ?
Má to cenu ?
Jestli to není zbytečná cesta k žádnému novému objevu a hlavně kvůli času.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 23 črc 2011 16:28

Tak to asi bez obetovania casu tazko zistis :) . Ja uz dva dni laborujem s nahravkou live gitar nahravanych na spickovy equipment- samy Fender customshop+ najuznavanejsie krabicky+ kombo Fender Twin 57 http://www.fender.com/products/search.p ... 8140500000 , proste vintage ako hrom+moderna rytmika, ale na podladene veci, ktorych je len par s cca z 15 songov to proste nefunguje, aj ked sa pri nahravani zdalo, ze je to OK. Uz som vyskusal vsetkych LePou, ale je citit, ze ta linka, ktoru som pomocne nahraval nedychala spolu s gitaristom, nedovoriac o spatnych vazbach a inych nuansach vyrazu....Najviac sa mi zatial pozdava Cab enhancer, ktory sem pastol Amorph pred viac ako dvoma rokmi.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

ReaktoplazmAR

Re:

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 24 črc 2011 16:36

kexik píše:velvet: jasne, celu hlavu s pasivnou zatazou do kompu, to uz je nieco ine... vtedy mas "kompletne" skreslenie (nebudem rozoberat ako spravanie koncaka ovplyvnuje reprak, to uz by bola troska paranoidna debata)
dalsia vec, ked uz mas hlavu, preco nedokupit par reprakov a mikrofon a nenahrat to ako nasi otcovia
takže ked mám doma lampovú hlavu, tak z nej možem nejakým sposobom talčit signál rovno do zvukovky ?? s tým som sa ešte nestretol.. takže čo na to treba? ako to zapojit? čo je pasívna zátaž ?

Wohma

Příspěvek od Wohma » 24 črc 2011 17:46

Nic neni potreba, vyved to efektovou smyckou, jestli mas. Nebudes tam mit zkresleni z konce, to je jedina nevyhoda. Na to pak potrebujes vykonovou brzdu, ale to je celkem drahej spas... Na druhou stranu existuji DI boxy, ktere se daji zapojit mezi hlavu a reprak a funguji jako linkova odbocka.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 24 črc 2011 22:16

dík za nasmerovanie, už som sa trošku zorientoval..
za tie výkonové brzdy sú to slušné pálky, ale do domáceho študia pre nočného gitaristu to može byt velký pomocník, ak je to zvukovo použitelné..
aj ked možno by mi stačilo aj takéto niečo: https://taweber.powweb.com/weber/lpld.htm

Wohma

Příspěvek od Wohma » 24 črc 2011 22:43

Ty Weberovky jsou v pohode. Rozhodne lepsi nez klasicky odporovy brzdy.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 25 črc 2011 10:47

Neviem ci uplne k teme ale velmi pekne gitarove zvuky lezu aj s tohto - ono to nikdy nebude take dokonale/ nedokonale ako ked sa nazvuci naozajstny aparat,
ale v ramci simulacie ako ma zniet dobra skreslena gitara to myslim ujde:

vst - kopia soldano : http://www.bteaudio.com/software/Juicy77/Juicy77.html

verzia lite je freee: http://www.kuassa.com/products

rastis

Příspěvek od rastis » 26 črc 2011 21:58

invisible_E píše:...
vst - kopia soldano : http://www.bteaudio.com/software/Juicy77/Juicy77.html...
som to kedysi skusal, ale dost sklamanie.

u mna stale vedu v ramci free veci JCM900 od Simul Analog a to free Lecto ci jak sa to vola... lepsie su neni ani platene (Amplitube, GR... ...)

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 26 črc 2011 22:42

to juicy sa da nakrutit fajn - leze z toho ale az moc ´dokonaly ´ zvuk hlavne ked mam velke skreslenie tak to je potom take moc hi-fi - samozrejme na ´hardware ´ soldano sa to asi nechyta no nemal som zatial tu cest..

JCM900 - zvyknem tiez pouzivat - to je pekna simulacia marshala aj s klasickym noisom..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 27 črc 2011 01:05

Z placenych je slusny Overloud, takovy kompaktni soft, zvuky mi prisly lepsi nez z Amplitube. A Overloud je ted kdesi prevleceny, uz ani nevim kde.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 srp 2011 02:22

Dneska jsem se dostal k TSE X50 a myslim, ze to je dalsi fajn kousek do sbirky simulantu. trochu jsem si s tim hral a nasel jsem kombinaci, ktera memu uchu zni velmi zajimave - quadtracking a na kazde strane na jednom tejku x50 a na druhem tejku x30 :)

vras

Příspěvek od vras » 03 srp 2011 02:33

Die simulantenbande srovnava krok s "poctivymi" aparaty:-)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 03 srp 2011 12:39

Kytary jsou dobry, ale silene me tam serou ty bici :D Hlavne cinely.

c9000

Příspěvek od c9000 » 03 srp 2011 20:58

Já ted zkoušim nový vswt od Peavay - Revalver III. A moc se mi to zatím líbí, hi gain nepoužívám ale dá se tam hodně věcí pěkně nastavit, detailně a zvuk to má celkem hezkej. Stojí za vyzoušení.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

c9000

Příspěvek od c9000 » 03 srp 2011 22:38

takže sem na tom novým Peavayi strávil dnešní večer , používám tam čistý zvuky, max nějakej chrunch, nebo lehký rockový 70s skreslení, a zatím to u mě jednoznačně vede ,nad všema amplitubama a guitarigem, kterej je proti tomu jak mp3jka proti Wavu. Sem zvědav co z toho ještě vymáčknu, výborný sou možnosti naloadovat jakejkoli impulz, perfektní sou reverby , celkově to má tolik udělátek že se tam dá nastavit naprosto detailní zvuk dle představy, ovšem zase to zabranujě nějaký přirozený punkovosti, která se s jedním kombem a jedním mikrofonem dostabuje a mám ji rád. :)

edit: má to dokonce i detailní nastavení lamp v aparátu, modulární zapojení dokudkoli kamkoli, nastabvení trava, baiasu, jak maj bejt zapojený potáky, osciloskop drátování atd. (REakor pro kytaristy) vlastně si tam uživatel může postavit vlastní aparát. Hustý...
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Odpovědět