Konvoluce kytarovych aparatu

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
rastis

Re: Konvoluce kytarovych aparatu

Příspěvek od rastis » 11 srp 2011 22:42

c9000 píše:takže sem na tom novým Peavayi strávil dnešní večer , používám tam čistý zvuky, max nějakej chrunch, nebo lehký rockový 70s skreslení, a zatím to u mě jednoznačně vede ,nad všema amplitubama a guitarigem, kterej je proti tomu jak mp3jka proti Wavu. Sem zvědav co z toho ještě vymáčknu, výborný sou možnosti naloadovat jakejkoli impulz, perfektní sou reverby , celkově to má tolik udělátek že se tam dá nastavit naprosto detailní zvuk dle představy, ovšem zase to zabranujě nějaký přirozený punkovosti, která se s jedním kombem a jedním mikrofonem dostabuje a mám ji rád. :)

edit: má to dokonce i detailní nastavení lamp v aparátu, modulární zapojení dokudkoli kamkoli, nastabvení trava, baiasu, jak maj bejt zapojený potáky, osciloskop drátování atd. (REakor pro kytaristy) vlastně si tam uživatel může postavit vlastní aparát. Hustý...
tiez som z toho bol chvilu ocareny, ale postupne som nadobudol pocit, ze vsetky tie nastavovaky vksutocnosti stale pracuju len s farbou, taky sofostikovanejsi ekvalizer, ale zvuky ako take, myslim ich charakter su nakoniec stale rovnake a pomerne tenke...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 lis 2011 10:22

Vcera jsem si hral s EHX Cathedral reverbem a k tomu je na zkresleny kytary pridany VST TSE X30 s Catharsis impulsem.

delay

Příspěvek od delay » 18 lis 2011 10:52

Amorph píše:Vcera jsem si hral s EHX Cathedral reverbem a k tomu je na zkresleny kytary pridany VST TSE X30 s Catharsis impulsem.
Líbí.

vras

Příspěvek od vras » 18 lis 2011 10:53

ten cathedral zni skvele, na pomale kytarove plochy jako delany

feki

Příspěvek od feki » 18 lis 2011 15:36

Tak jsem něco zkusil https://sourceforge.net/projects/vstboard/ a musím potvrdit 100% funkčnost ( notebook ASUS K73SV) . místo zvukovky kterou zatím ještě vybírám jsem zapojil GSP1101 který se chová s interním drivery ASIO jako zvukovka. Jediná nevýhoda je více vstupů a výstupů což mi dělá stále trochu latenci. Jednotlivé konfigurace prg. by měli jít ovládat midi controlerem tak snad se ni to podaří rozchodit bez latence. Jinak zvukově identické jako klasicky VST v Samplitude, s tím rozdílem že X30 mi nejede live, ale pouze nasazený na hotovou stopu.
(img: http://www.feki.hostuju.cz/board/x30.jpg )

blueevil

Příspěvek od blueevil » 18 lis 2011 23:18

z krabic je podla mna lepši ako E.H. nova od T.C.e.http://www.youtube.com/watch?v=VMGlXLTD ... re=related

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 lis 2011 20:39

blueevil: nevim, z ukazek je ta Nova taky hezka, ale zas je drazsi a me zvukove Cathedral opravdu sednul.

Kdyby to nekoho zajimalo, tak tady jsem na EHX Cathedral napsal kratkou recenzi http://hudebniforum.cz/recenze-vasi-vyb ... 27630.html

A ukazka par ruznych nastaveni
EHX Cathedral - Flerb, Echo, Reverse, Plate, Room, Hall

peteness

Re: Re:

Příspěvek od peteness » 19 lis 2011 21:46

ReaktoplazmAR píše:
kexik píše:velvet: jasne, celu hlavu s pasivnou zatazou do kompu, to uz je nieco ine... vtedy mas "kompletne" skreslenie (nebudem rozoberat ako spravanie koncaka ovplyvnuje reprak, to uz by bola troska paranoidna debata)
dalsia vec, ked uz mas hlavu, preco nedokupit par reprakov a mikrofon a nenahrat to ako nasi otcovia
takže ked mám doma lampovú hlavu, tak z nej možem nejakým sposobom talčit signál rovno do zvukovky ?? s tým som sa ešte nestretol.. takže čo na to treba? ako to zapojit? čo je pasívna zátaž ?
Tuhle cesticku jsem taky jednu dobu zkousel. Momentalne mi vic davaji smysl smysl simulace a nějaká krabka co to "rozsvítí" - rozuměj udělá ze studeného učesaného digitálu zvuk bohatý na harmonické. Osvědčil se mi Xotic AC+. Dělá mu reklamu Henych, který to údajně požívá jako jednu z krabek před hlavou. To už mi ale s lampovým kombem přišlo moc bordelu najednou. Včera jsem zase po delší době zkoušel něco jiného. Kytara - POD - Xotic - mix, bedny a hraje to neuvěřitelně. Ne všechny presety z PODa, ale spousta zvuků i s efektama od jazzu, blues až po death metal znela hodne nekompromisne.
Nechci to nijak generalizovat, všechny ty věci jsou hodně o experimentování, ale způsob kytara + něco lampového + počítač mi nepřijde uplně to nejvhodnější.
Momentálně si prostě myslím, že ideální řešení je kytara + simulace aparátu (POD, Amplitube atd.) + tranzistorová simulace lampy (Xotic) + počítač. Tohle schema je zakladni. Zvukarnu, DI nebo co tam kdo pouziva, at si doplni sam.
S jinyma tranzitorovyma simulacema lampy nemam zkusenosti, ale ten Xotic AC+ je v tomhle pripade hodne dobry. Nastaveni zadny extrem, jenom mirne vybuzeni.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 úno 2012 11:09

Dneska jsem se probiral svyma pokusama se simulacema a dal jsem tady dohromady malej vyber. Mozna to bude pro nekoho zajimave. Pro me z toho hlavne vyplyva, ze s jakoukoli simulaci tam jsou porad slyset moje volsovy ruce:)

gr4.mp3 - Guitarrig 4 s internimi impulsy.
hybrit+tse808.mp3 - LePou Hybrit s Catharsis impulsy a nakopnutej TSE808
IGNITE-AMPS-NNR-1.mp3 - Ignite Amps NNR1 s Catharsis impulsem. V prubehu skladby se meni vsechny tri kanaly.
lextac+tse808.mp3 - LePou LeXTaC s Catharsis impulsem nakopnutej TSE808.
tsex30+lecto.mp3 - TSE X30 s Catharsis impulsem.
warp.mp3 - spis pro zajimavost, starickej simulant Steinberg Warp s interni simulaci repra (ta tam ani nejde vypnout).

http://www.uschovna.cz/zasilka/H1LC7GPUIPIFYZCG-V63

vras

Příspěvek od vras » 21 úno 2012 11:34

jen pro uplnost - jakou pouzils signalovou cestu (linka preamp, dibox?), kytara + jaky snimac?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 úno 2012 11:43

warp byl nahranej asi pred peti lety, a slo to pres Inst. vstup na zvukovce Presonus Firebox. Jinak je vse Epiphone LP Custom, stock snimace -> Inst. vstup na Focusrite Liquid Saffire (nekde jdou ciste kytary jeste pred tim pres EHX Cathedral reverb). A na vsem je teda potom jeste nejaky michani - eq a komprese, pripadne trochu reverbu.

jackies

Příspěvek od jackies » 21 úno 2012 16:01

Amorph píše: Pro me z toho hlavne vyplyva, ze s jakoukoli simulaci tam jsou porad slyset moje volsovy ruce:)
A mě z toho vyplývá, že je to ve finále úplně jedno, jestli to je na lampáč nebo na simulaci, nebo na takovou a makovou kytaru :wink:
Tyhle rozdíly a nuance jsou jen pro nás (kytaristy, onanisty a chronické loviče zvuků), které posluchač vůbec neřeší :)

vras

Příspěvek od vras » 21 úno 2012 16:53

jackies píše:A mě z toho vyplývá, že je to ve finále úplně jedno, jestli to je na lampáč nebo na simulaci, nebo na takovou a makovou kytaru :wink:
Tyhle rozdíly a nuance jsou jen pro nás (kytaristy, onanisty a chronické loviče zvuků), které posluchač vůbec neřeší :)
to zase ne, rozdily jsou a velke - ikdyz pripoustim, ze jsou relativni (jina vec je akademicka debata o vernosti simulace vs. tubeamp) Laicky posluchac zvuk spise nedokaze "precist" (rozlisovaci prah je jinde), ale slyset jako celek to bude. A pokud se povede fakt dobry zvuk kytary - ikdyz je to pojem relativni a podleha ruznym trendum v dane dobe- tak to i laik vetsinou dobre pozna.

c9000

Příspěvek od c9000 » 21 úno 2012 17:38

S tim souhlasim, zrovna u té kytary je to hodně znát, když nahraješ Hammond, nebo rhodes na midi klaviaturu se smpleknihovnou, nepounáš to, nepozná to ani člověk co má ty nástroje doma. Ale u kytary je to jinak. Jelikož tady posloucháme 50 let kytary přez lampáče, tak ten zvuk je dot "zafixovanej" a myslim že i průměrnej bigbítovej maniak umi ocenit dobře štavnatej zvuk kytary.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 21 úno 2012 22:37

c9000: Svata pravda - "myslim že i průměrnej bigbítovej maniak umi ocenit dobře štavnatej zvuk kytary", jojo, kdyz ma kytara zvuk jak se patri tak to poznam, ale nepoznam jak k tomu autor dosel, tak to ma asi byt! (sam hraju na kytaru, ale mizerne:()

Odpovědět