Microsoft predstavil tablet SURFACE

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Microsoft predstavil tablet SURFACE

Příspěvek od Pytkin » 09 srp 2012 18:18

Ivo píše:No já myslím, že dominance iPadu tímto skončí a stejně jako 90% lidí používá PC a Windows, obrátí se to pozvolna tímto směrem ...
inak s tymto nesuhlasim .. kto ma zaujem o pad uz ma ipad .. nemyslim si , ze by ludia nejak masovo (90%) zacali prechadzat z notebooku na Surface ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 srp 2012 18:43

To ne ... ale lidí co iPad nemají, je pořád nesrovnatelně víc :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 srp 2012 18:51

Pytkin píše:ivo : ipad mozes mat registrovany na kolkych pocitacoch chces .. a stiahnut fotky mozes na lubovolnom pocitaci .. vobec nemusi byt registrovany ..
Tak to u vás na Slovensku funguje nějak jinak ... tady to funguje tak, že když připojíš iPad, tak to funguje jen na jednom počítači. A když na tom počítači přeinstaluješ systém, připojíš iPad, tak ti to hlásí - iPad je registrován k jiné iTunes Library, může být registrován jen k jedné , ne více - chcete registrovat k této library a iPad vymazat ? (to je celkem milé od nich ...). Když máš zálohu předchozích iTunes a okopíruješ to tam, tak se to potom nějak neochotně nakonec
připojí - ale dá ti varování: tento iPad jste si postupně registrovali už na 3. počítači (z povolených 5). To zní optimisticky.

Normální přirozené fungování u všeho ostatního (Wimdows, Android, Bada atd) je (a věřím že ten Surface to tak bude mít): připojím zařízení kabelem k jakémukoliv jinému zařízení (počítači), vidím ho tam okamžitě jako zařízení v celé jeho průzkumníkové struktuře a můžu si cokoliv odkudkoliv během pár vteřin jednoduše přesunout kam chci (tam i zpět). V tom mě iPad hodně vadí (je to takové neprofesionální) a může to způsobit že přejdu na jiný tablet (např. Surface)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 srp 2012 18:54

ivo : ale aby si preniesol fotku z ipadu tak ju proste prenesies .. vo windowse priamo cez ten kamera wizard .. na macku cez iphoto .. alebo urcite cez softy tretich stran .. nepotrebujes vobec zapinat itunes ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 srp 2012 18:54

Ivo píše:To ne ... ale lidí co iPad nemají, je pořád nesrovnatelně víc :)
to jo .. ale urcite vacsina z tych ludi nema potrebu si ziaden tablet kupovat ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 srp 2012 19:06

Zatím :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 srp 2012 23:49

Ja si myslim ze ten surface bude obrovsky prepadak hlavne koli windows 8 ... microsoft nevie robit intuitivne a jednoduche veci, take ktore clovek zobere do ruky a okamzite mu to padne pod ruku a nad nicim nemusi moc rozmyslat a moze to pouzivat ... Mysliet si ze uzivatelia iPad-ov teraz hufne zacnu prechadzat na Surface s Win8 je, slusne povedane, naivne ... Mozno si podchytia cast z tych ludi ktori su stale este presvedceny ze tablet je zvytocnost ... a praca zo surface ich v tomto presveceni len utvrdi :))))

Ale uz to ze idu s tabletom na trh a rovno defaultne ho prezentuju s klavesnicou nieco vypoveda o tom ze asi moc nedoveruju intuitivnosti a pouzitelnosti toho zariadenia BEZ klavesnice .. Moj nazor je taky ze tablet s klavesnicou je mackopes, urcite sa najde par sialencov co budu na tablete vypisovat siahodlne dokumenty ale prakticky je rozumnejsia na taku pracu zoberat normalny pocitac s normalnou klavesnicou na ktorou sa bude rozhodne pisat lepsie nez na takej placke ...

argument konektivita co tu donekonecna omiela ivo tiez dost plava na vode ... ono to zdaleka taky problem a ked clovek len trochu chce, s minimom technickeho skillu, nieje pri ipade toto vobec ziadny problem.. iphonom fotim neustale a nemam najmensi problem dostavat z neho fotky na pocitac bez itunes (dokonca bez kabla) ... vacsina ludi co pouziva iphone/ipady nema potrebu liest na adresarovu strukturu.. je fakt ze itunes nieje uplne idealny kus softwaru (vlastne je naozaj dost nahovno :-)) ale praca s nim sa da proste minimalizovat na uplne minimum a kopa veci sa da bez problemov riesit alternativnymi third party softwarmi.. pouzivat ipad ako prenosny data storage (kde je nutnost aby sa taka vec dala kdekolvek pripojit a bez instalacie tahat z toho data) mi pride hlupost, na to mam malicky 16 GB usb kluc ktory sa mi vojde v penazenke do priehradky kde mam drobne ... Rozculovat sa ze to sa s ipadom az tak lahko neda to mi pride ako hnevat sa ze s mlyncekom na maso nejde pokrajat chleba :)))

a pri zariadeni od microsoftu, a to je potvrdene mnohorocnymi skusenostami s touto firmou, to nemoze nikto kto trochu pracoval na akomkolvek windowse popriet, bude pravdepodobne toho technickeho skillu treba ovela viac na to aby clovek to zariadenie udrzal dlhodobo v prevadzkyschopnom a stabilnom stave :)) Akoze super krasa ze budem mat usb a mass storage ked budem musiet stale riesit preco sa to seka, pada, cistit registre, isntalovat tam vsetky mozne blockery a antivirusy a furt nieco riesit aby to ako tak bezalo a dalo sa stym robit - a to proste neuverim ze po tych rokoch microsoft zrazu pride zo super spolahlivym a bezudrzbovym OS - oni toto proste nevedia ..
Brooklyn / juanita juarez píše:
matucha píše:No v pripade, ze to nebude moc drahy, tak by mi takova vec mohla nahradit notebooka na mobilni nahravani a jinak fungovat jako tablet na webovy vyuziti. Veci od jabka nebo googlu mi tohle vramci jednoho zarizeni neposkytnou a aplikace co na nich jsou jsou mi vetsinou uplne sumak a nepotrebuju je.
taky tak prmejslim, a jo, jsme urcite v mensine.
preco ti ipad nenahradi notebook na mobilne nahravanie ?? s tymto http://auriaapp.com/Products/auria a multi vstupovou zvukovkou s prehladom :) ( 24-track simultaneous recording and 48-track playback.)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 srp 2012 00:17

jo .. dostala sa mi do ruka vcera nokia daka s windows mobile 7.5 .. boha nic komplikovanejsie a neprehladnejsie som snad v rukach nemal .. ak na windows 8 poriadne nezapracuju , tak neverim , ze to bude mat velky uspech ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 srp 2012 06:57

dendy píše: argument konektivita co tu donekonecna omiela ivo tiez dost plava na vode ... ono to zdaleka taky problem a ked clovek len trochu chce, s minimom technickeho skillu, nieje pri ipade toto vobec ziadny problem..
Zajímavé že za každou cenu se obhajují věci, které jsou zjevně pitomé a neporovnatelně komplikovanější s běžnými postupy. Vzít například mobil (android nebo asi i windows) připojit kabelem k počítači, zařízení se tam hned objeví v průzkumníku, otevřít jakoukoliv složku (fotky, dokumenty a přesunout během vteřiny cokoliv kamkoliv) je normální, jednoduché a přirozené.

iPad připojím k počítači - neobjeví se nic, musím otevřít program iTunes, tam ten iPad na svém speciálním počítači uvidím - pořád se tam řeší nějaká "synchronizace" atd. ale jednoduše něco přetáhnout odněkud někam je problém ... Muset kvůli tomu instalovat nějaké speciální softwary nebo kupovat a tahat s sebou externí drahá hebeda (camera kit atd.) je proti jednoduchosti výše zmíněného už o dost složitější a neobratné ... A bez wifi a emailu si přetáhnout z iPadu vytvořenou poznámku, dokument atd. je v podstatě nemožné ... Ted to zrovna řeším - mám připojený iPad k iTunes (ted už ke svému jedinému vyvolenému počítači), vidím tam aplikaci Pages, v ní dokumenty co jsem vytvořil (lidi tam psali svoje adresy), no ale jak ten dokument dostat do počítače není jasné - chytit ho a přetáhnout někam nefunguje, synchronizovat OK - ale kde potom je ... Čili musím kdesi běhat kde je wifi a poslat si ho emailem ... to at se nikdo nezlobí, ale to je hodně nepohodlné ... (možná to řeší nějaký third party SW - ale to je extra krok k tomu co jinde normálně funguje hned). A myslím že pro většinu lidí je toto dost velký opruz a je pro ně mnohem pohodlnější udělat to jednoduše (Android, Windows). I proto myslím, že Surface bude úspěšný ... protože lidi budou moct dělat spoustu věcí tak jak jsou zvyklí ...

Připojím iPad k jinému MBP - v devices se neobjeví nic. Musím spustit iTunes - tam je hned hláška - tento iPad je registrován s jinou knihovnou iTunes, může být registrován jen s jednou - přejete si vymazat iPad a synchronizovat s touto knihovnou ? (vymazat iPad si asi málokdo přeje kvůli tomu že chce něco přetáhnout). Otevřu tam aplikace - např. Pages, vidím dokumenty ale nedají se na ten počítač nijak přetáhnout atd.. Jdu do sekce Photos - ale tam je jen hláška Sync photos from iPhoto/Pictures atd. Ale že bych někde viděl fotky co mám na iPadu a mohl je dostat na ten počítač, to nevidím .. Připojím k tomu samému počítači mobil Galaxy - hned ho vidím v devices - jdu kam potřebuju, přenesu co chci kam chci během pár vteřin. V tom vidím ten zásadní rozdíl - pro mě osobně jsou to dost zásadní věci. Jinak je iPad fajn, tohle mi přijde jako velký opruz - a v tomto může Surface iPad dost převálcovat

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 srp 2012 08:41

ivo ty stale nechapes jednu vec.. kazde zariadenie ma svoje plusy a minusy .. ani surface pad nebude dokonaly a ja som sa snazil upozornit na nedostatky ktore pravdepodobne bude mat (cudoval by som sa keby nemal) a s ktorymi treba ratat

ono je to o niecom uplne inom - bud beries zariadnie aj s nedostatkami, ktore ti neprekazaju, vies ich obist alebo su pre teba nepodstatne, alebo to zariadnie proste nieje urcene pre teba .. Silit sa za kazdu cenu to fakt nema zmysel.. Z toho co pises iPad/iPhone proste NIEJE zariadenie pre teba .. tak preco sa s nim trapis ? Predaj to a budes mat pokoj, kup si Surface a pravdepodobne budes na vrchole blazenosti.. alebo si najdes zase ine veci ktore ti budu vadi (s najvacsou pravdepodobnostou:-))

Ale pochop proste jednu vec .. to co su pre teba prioritne veci mozu byt pre niekoho ineho uplne nepodstatne nepotrebne zbytocnosti.. Preto existuju rozne typy zariadeni s roznymi paramtrami - aby trh ponukol kazdemu to co potrebuje.

Ty sa ale stale snazis vehementne pouzivat mlyncek na maso na krajanie chleba. A hnevas sa ze to nejde, nevies pochopit ze na to nieje urceny.

edit: este ma napadlo s nasej oblasti.. To je ako keby si sa hneval ze nejaka spanielka (gitara) nema v sebe usb zo zvukovkou vstavanou aby si ju mohol rovno pripojit do pocitaca a nahravat z nej zvuk, namiesto toho musis pripajat mikrofon, do zvukovky a nahravat to tak... :mrgreen:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 srp 2012 08:47

Je jasné že všechno má své plusy a minusy ... Plusy iPadu jsou fajn. Ale když nemůžu jednoduše přesunout něco co jsem na iPadu vytvořil jinam nebo něco rychle hodit na iPad (způsobem jaký je běžný všude jinde), tak mi to osobně docela vadí a omezuje mě to ... Čili iPad není určený na to aby se přesouvaly soubory z něj a do něj ? (viz příklad s kráječem chleba) Což u ostatních tabletů (které mají stejné funkce a princip) bez problému jde ?

Nebude trvat dlouho a iPad přestane být exkluzivní - už se chystají lepší displeje atd. Při stejné vizuální prezentaci a možnostech, které iPadu chybí, já sáhnu po něčem jiném (a nebudu asi sám). Jednoduše interaktivní zařízení je pro mě praktické

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 srp 2012 08:54

iPad nieje urceny pre ludi ktori potrebuju pracovat s tabletom ako s usb mass storage device, ktory potrebuju mat pristup na file system, lozit do adresarov aplikacii, pouzivat ho na prenos dat medzi pocitacmi.. na takyto ucel toto zariadenie proste nebolo dizajnovane..

Urcite ti drzim palce aby si konecne nasiel zariadenie s ktorym budes dokonale spokojny a pokryje tvoje potreby. Moje potreby iPhone a iPad pokryvaju dokonale, okrem spravy hudby cez itunes (tam mi ale vadia specificke veci ani nie tak samotny princip synchronizacie ten je ok, skorej to ze ten itunes je naprogramovany strasne dementne a chybaju mu niektore zakladne funkcie na lepsiu kategorizaciu hudbu ktore by podla mojich potrieb mat mal)

Ad exkluzivita - ja nepokladam iPad za exluzivny.. cim cenou ?? Ehm.. myslim ze top tablety od asusu alebo samsungu su cenovo +- tam kde vyssi stred modelovej rady ipadu..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 10 srp 2012 08:57

Jednak to neni pravda, ze kazdej android se chova pri pripojeni jako externi disk. Napriklad telefony od Sony tez instalujou soft podobny itunes.

V dnesni dobe zapisovat soubory do adresarove struktury je fakt prekonana metoda, ktera neprinasi zadny vyhody. Proste furt bys chtel embéčko, který si opravíš šroubovakem, a strasne te stve, ze u noveho auta to nejde.Ale ze to novy auto poskytuje diametralne jinej komfort uz "neni dulezity". Proste mas naucenej zastaralej postup a porad ho vyzadujes.

Jinak reknete mi jedinej argument, v cem je itunes spatny a nefunkcni. Me prijde, ze jen papouskujete nejakou "pravdu z generace na generaci" aniz by jste to meli podlozeny. Ano pokud milujete ukladani do adresaru a winamp, tak to v itunes nejde. Ale to se dostavame zpatky na prvni odstavec
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 srp 2012 09:06

Jediný argument ? Ten držím právě v ruce - řekni mi jak bez toho abych si to poslal emailem přesunu na jiný počítač soubor z iPadu (vytvořený v Pages, nebo poznámkách)

Je tam pořád nějaké Sync atd. ale není jasné co z toho vyplývá a kde ty věci doopravdy jsou ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 srp 2012 09:10

Oxyygen: to si zase nemyslim ze liest do adresarovej struktury je prekonana metoda .. proste niekomu to vyhovuje inemu nie.. je to iny sposob pristupu .. mna ale udivuje ked sa ivo rozculuje ze ipad nieco nevie, ked pritom ma natrhu kopu inych zariadeni ktore to co pozaduje vedia... ja by som nedokazal pouzivat nejake zariadneie keby mi mi na nom vadili nejake veci ktore by boli pre mna neprekonatelna prekazka ..

Ad itunes.. no ja sa k nemu staviam triezvo.. ma svoje vyhody a ma aj svoje (pre mna) nevyhody.. Mne osobne nevadi pristup ze funguje ako kniznica cez tagy a to ze nepracujem stylom ako winamp.. to je v poriadku .. vadia mi hlavne 2 veci :

- synchronizacia do ipad/iphone .. to gui je proste navrhnute strasne neergonomicky pre mna .. nesedi mi to .. mozno ked som la este v library nahadzanych par veci tak sa mi strasne pacilo ze si mozem zaskrtnut podla interpreta, podla albumu .. ale teraz ked mam 60 GB mp3 tak je to peklo.. kym sa v tom okienku odscrollujem na album ktory si chcem syncnut alebo kym najdem iny ktory si chcem odsyncovat to je peklo .. toto je to co mi vadi.. nevadi mi filozofia ako take, proste si len myslim ze je to slendriansky naprogramovane a na rozdiel od vsetkych ostatnych komponentov OSX to rozhodne nieje take intuitivne

- mam tam uz asi milon 5000 playlistov ale nieje mozne ich nejak globalne naraz vymazat - chcel by som ich vsetky vymazat a vytvorit si len par vlastnych.. toto je ale peklo inak ako klikat 1 po druhom to nejde ... selectnut zo shiftom viac a pravy klik -> delete - to je proste zaklada funcionalita GUI ktoru tam proste nedali - nechapem preco

Potom take drobnosti ako ze by sa mi moc hodilo keby sa dali aplikacie vylistovat len s menom (bez ikonky) pene v skratenom vypise, mam ich tam uz dost vela a je to dost neprehladne nejaku konkretnu tam najst ..

Odpovědět