Rocktron Gainiac I, II, nebo jiny kytarovy preamp.

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
vasek

Příspěvek od vasek » 01 úno 2008 15:46

Pytkin: Jo. Ale z hlediska hráče je to obrovskej rozdíl, na jakej typ snímače hraješ. No a samozřejmě čím míň zkreslení, tím jsou všechny rozdíly markantnější.
Stejně si ale myslím, že podobnost rastisových kytar je tak trochu náhodná :-) Normálně jsou podle mě mezi zvukem HB a SC větší rozdíly.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 úno 2008 15:54

vasek : jo jasne.. ved ja tomu rozumiem .. je jasne ze cim vacsie skreslenie , tak sa zmazavaju rozdiely v zvuku ..

rastis

Příspěvek od rastis » 01 úno 2008 16:07

vasek píše:...
Stejně si ale myslím, že podobnost rastisových kytar je tak trochu náhodná :-) ....
myslis, ze chytak ? :) nie - nebol v tom chytak :) je to silny SC DiMarzio a slaby HB Gibson. a je to tak - cim viac skreslenia, tym sa rozdiely stieraju. na cisty zvuk je to pri HB a SC diametralne inde. ale pri dvoch roznych HB na tej istej gitare v tej istej polohe uz zase ani nie :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 úno 2008 22:42

Panove, diky za polemiku o snimacich a kytarach epiphone, aspon jsem se trochu vzdelal:)

Vasek: ty impulsy asi nejsou zly, ale s tubemanem se podle me spravne doplnuje akorat ten threadplate, jcm i plexi mu jeste vic vezmou stredy, coz je na opacnou stranu, nez ja chci. Ty Rastisovy veci z mesa preampu se mi taky barevne moc nelibi a urcite to je celkove tenci, ale neda se tomu uprit vetsi zivost. Hm, myslism, ze ve hre to taky asi trochu bude:)

Tady jsem si jeste hral s ekvalizaci, multiband kompresi a saturaci. Zatim mam pocit, ze do demicka uz je to pouzitelny:) No jeste se s Tubemanem skusim trochu szit, vyzkouset poradne nazivo a nahrat par veci a pak se uvidi.

Jo a je to verze jedna. Na tech ukazkach z youtube je verze dva, ktera zni pry dost jinak.

tubeman12

vasek

Příspěvek od vasek » 05 úno 2008 08:16

Amorph: jj, s odstupem času mi ten treadplate přijde taky nejlepší. Je hezky středovej. Co jsem si teď doma něco nahrával, tak jsem ho používal. Tahle poslední ukázka se mi nelíbí. Je poznat, že je procesovaná, hlavně komprese ten zvuk sráží imho.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 úno 2008 14:36

Tak jsem vyzkousel par impulsu a je to super. Na Instrumento.cz jsem si pekne pocetl a nacerpal informace a inspiraci. Takze guitarrig definitivne opoustim (teda simulaci bedny a aparatu, jako ladicka, noisegate a efektak je moc fajn:)) a budu se asi chvili venovat vytvareni vlastnich impulsu.

Pro impulsy jsem hledal nejakej free VST IR modeler, kterej by umel konvoluci realtime a nasel jsem freeverb3. Zvukove myslim v poradku (aspon mi prislo, ze z toho leze naprosto stejna vec, jako z IR modeleru v revalveru), umi nacist az 8 impulsu paralelne najednou, nijak extra nezere a je bez latence. Bohuzel to ma i mouchy a to je spatny uchovavani presetu, ktere nekdy funguje a nekdy ne. Ale na domaci hrani a zkouseni to bohate staci.

vasek

Příspěvek od vasek » 07 úno 2008 08:09

Vyzkoušel jsem a zatím dobrý. Dík za tip! Akorát když jsem měl načtených víc impulsů na různých řádcích, tak to pořád hrálo jeden zvuk, ať jsem kliknul na kterejkoliv.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 úno 2008 09:01

vasek: no hraje to vsechny najednou paralelne. Kdyz kliknes na radek konkretniho impulsu, tak u nej jeste muzes nastavit dry, wet, filtr, stereo a delay.

vasek

Příspěvek od vasek » 07 úno 2008 10:40

Aha, tak to chápu, dík. Tak to je ale suprový pro případy, že jsou třeba nahraný impulsy "in axis", "off axis" a chceš je míchat. Dneska si dovezu domů kombo a budu laborovat, už se těším :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 07 úno 2008 10:44

mohli by ste potom par impulzov hodit do placu..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 úno 2008 11:04

vasek: jo taky mi to prijde skvely a s tim, ze muzes davat impulsum i predelay se daj resit ruzny fazovy problemy a laborovat s tim do aleluja:)
Navic mi prijde, ze to zere fakt docela malo, mel jsem 4 impulsy a na 8ms na c2duo mi to bralo min nez 20% cpu.

Akorat resim problem, ze kdyz ulozim projekt a znova otevru, tak si Freeverb nepamatuje impulsy a je to nejaky zmrseny, ze musim nahodit novej plugin, coz znacne zneprijemnuje praci:( Jeste zkusim jeho ruzny verze, zatim jsem jel jen s verzi pro SSE single precision.

Ja zatim experimentuju s impulsama z Kontaktu 2, je tam spousta super kousku:) No a na instrumento.cz se hosi dobrali k uplne neuveritelny veci: Vzali referencni nahravku - kytarovej rif s finalnim zvukem z nejaky nahravky a nahrali ho znova doma jen na zkreslovaci krabicku (mam pocit, ze tam nekdo experimentoval s Uliho verzi Metalzony). Pak dali obe verze do Voxengo Deconvolveru a vysypalo jim to impuls, kterej kdyz se aplikuje na signal z ty zkreslovaci krabicky, tak clovek dostane temer ten finalni zvuk. Prijde mi to porad natolik neuveritelny, ze to budu muset taky zkusit:) Ale ukazky co tam davali, hovorily za vse. Tak se chystam casem na kamaradovu Mesu a ESH.

rastis

Příspěvek od rastis » 07 úno 2008 12:23

ten Freeverb kde stiahnem ? ja som cosi nasiel, ale rozbalil som to a neviem s tym pohnut - ani exac, ani dll... spusta bezpriponovych suborov + zopar wavov.

inak celkom zaujimave vysledky sa daju spravit so starym Free Filterom - ten dokaze okopcit frekvencnu krivku. skusal som na suchy preamp hodit krivku z hotovej nahravky a vysledky boli zaujimave... ale impulzovanie je dalej...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 úno 2008 12:40

vasek

Příspěvek od vasek » 07 úno 2008 14:16

Mně ten freeverb pod Sonarem zatím nijak nezlobí.
Jinak tahle diskuse by si jistě zasloužila vlastní thread.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 úno 2008 23:21

Odpovědět