Soundcraft COMPACT4 vers. Tapco MIX220FX nebo preamp

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Scout

Příspěvek od Scout » 23 pro 2006 10:52

Takovou možnost co říkáš Ty, nemám a vsadím tedy na jistotu: Oktava MK319+pavouk+stojan+pop filter(je tam víc druhů nevím který vybrat :)
Pokud se tedy budeme moci dohodnout o tom dovozu, jinak jsem z Prahy.

Ještě by mě docela zajímal, ten Tapco mix, připadá mi tak nějak "dospělejší" než Compactík ... ale vše může být jinak ... :wink:
Nemáte tip kde si přečíst nějaký test?
Díky.

Scout

Příspěvek od Scout » 23 pro 2006 14:44

Tady jsem našel nějaké techn. parametry mohl by mne někdo říci, který z těch mixů je lepší?
Jestli tam jde třeba vyčíst i kvalitu preampů atd.
Díky moc.

http://www.tapcoworld.com/de/pdf/MIXFXSeries_SS.pdf

http://www.soundcraft.com/download.asp? ... ochure.pdf

Scout

Příspěvek od Scout » 08 led 2007 12:06

Zapoměl jsem ještě napsat, pár info, tedy to doplním.

Chtěl bych v této fin. hladině zařízení pro ovládání akt. monitorů,
s monit.na sluchátka, s použitelnými mic preampy pro nahrávání popř. možností pro Live.
Nechce se mi kupovat zvlášť mic. preamp a k tomu nějaký horší mix s nepoužitelnými mic. preampy ale chtěl bych to vše v jednom.

Byl mi doporučen další mix a to tenhle:

http://www.umerkura.cz/index.php?XBuild ... e][1]=1068

Cena se pohybuje u EPM6 od 7400,-Kč

Co říkáte na poměr ceny a co za ni dostanu?

Díky moc za Vaši snahu pomoci při výběru.

Dno

Příspěvek od Dno » 08 led 2007 22:55

zavisi co vyuzijes .. compact za to co stoji a co vie je bez konkurencie ..

epm6 budes musiet rozne kablovat ..

Scout

Příspěvek od Scout » 09 led 2007 10:28

Mohl by jsi mne to jako začátečníkovi trochu upřesnit? Co má Compact navíc proti EPM, že s EPM bude složitější práce..? Díky moc.

kexik

Příspěvek od kexik » 09 led 2007 11:48

naviac nema nic, ten EPM je, kukam, celkom chytro vymysleny... ak hodlas nahravat vela stop naraz (bicie, zbory), je to dobry napad. cena compactu je v tom, ze je to jediny MALY mix na trhu, ktory ma dva stereo busy + prefikany monitorovaci routing, EPM je uz ale mix vacsi a ma vsetko co compact + dalsie veci. proste su to neporovnatelne kategorie, aj cenovo, ALE, zalezi co TY potrebujes. na domace nahravanie po stereo stopach je EPM vyhodenie prachov do vzduchu

Scout

Příspěvek od Scout » 09 led 2007 13:50

Kexík: Díky moc za vysvětlení.
Compact+VTB je ale téměř stejná cena jako EPM ale ten má všechno v jednom, což se mi líbí. Pokud má EPM kvalitní mic preampy, je jich tam oproti VTB šest a tím je to použitelné i na Live. Nechci vyhodit peníze ale celkově se mi zatím zdá, že má EPM větší možnosti, téměř za stejné náklady.

Dno

Příspěvek od Dno » 09 led 2007 13:55

scout : ze musis kablovat .. na nahravanie pouzijes inserty .. cize tam budes strkat kable do toho , podla tohgo co kde chces nahravat ..
to som mal na mysli .. hovoril som ti, ak vyuzijes viac vstupov , tak ti epm6 bude vyhovovat .. nema vsak niektore features co ma compact .. musis sam vediet co vyuzijes a co nie ..
a nedaj na kexika .. zjavne to poriadne neporovnal ..
EMP6 je bezny mixpult .. dokonca nema ani ziadne grupy ..
Cize vsetko musis robit manualne .. Compact ma na vsetko tlacitka .. cize co chces nahravat si vyberies tlacitkom .. nie prehodenim nahravacieho kabla z jednej sable do druhej .. Slo by teoreticky pouzit AUX ak ho na nic ine potrebovat nebudes .. Dalej Compact ma navyse moznost pripojit gramafon , cize mozes nahravat aj DJa .. Dalej ma Compact moznost pouzit 2oje sluchatka .. Jedny pre zvukara a druhe pre Interpreta s tym ze interpretovi mozes nastavit viacej jeho nastroja (alebo spevu) .. to su take zakladne veci co ma napadaju a su unikatne na Compacte ..
Ale ako som hovoril.. dalo by sa zit aj s tym EPM .. na live je mozno vhodnejsi ked ma viac vstupov .. neviem kolko stoji Compact 10 ..

delay

Příspěvek od delay » 09 led 2007 14:00

Scout:
Nemůžeš srovnávat preampy z EPM a CompActu s VTB1. A nemůžeš taky za minimální peníze chtít všechno. Pokud potřebuješ oboje hned, tak si kup CompAct + VTB1, pokud ti nevadí trochu víc šumu při vyšším gainu a preferuješ více vstupů, tak ber EPM a VTB1 můžeš dokoupit později.

Scout

Příspěvek od Scout » 09 led 2007 14:16

Kexík: Díky moc za vysvětlení.
Compact+VTB je ale téměř stejná cena jako EPM ale ten má všechno v jednom, což se mi líbí. Pokud má EPM kvalitní mic preampy, je jich tam oproti VTB šest a tím je to použitelné i na Live. Nechci vyhodit peníze ale celkově se mi zatím zdá, že má EPM větší možnosti, téměř za stejné náklady.

Scout

Příspěvek od Scout » 09 led 2007 14:21

Dno,Delay: Díky za další info.
Já myslel že ty preampy EPM budou téměř srovnatelné s VTB...
A co ten Tapco mix ? Není to nakonec rozumný kompromis? Myslíte, že budou ty jeho mic. preampy použitelné?

kexik

Příspěvek od kexik » 09 led 2007 14:24

preamp v lacnom mixe nikdy nebude taky ako diskretny (lacny) preamp. ak ti ide o co najcistejsi zvuk, tak preamp. + VTB je lampa, navyse ma celkom specificky zafarbeny zvuk. su pravda aj lampove mixy ale cenou uplne mimo

Scout

Příspěvek od Scout » 09 led 2007 14:43

Díky všem za trpělivost :wink:
Takže nakonec to vypadá, že pořídím Compact (popř.Tapco) a k němu mic. Oktava nebo Studio Project C1. Budu se s tím učit a dokoupím VTB1.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 09 led 2007 15:49

chod urcite radsej do compactu nez do tapca.

a prezri si toto:
http://www.tweakheadz.com/choosing_a_mixer_p4.htm

tapco patri do kategorie 4. Stereo Mixers
compact patri do kategorie 3. "2+2 Bus" Mixers (1-2 players)

ak sa chces nahravat a zaroven monitorovat cez mix vystup z pocitaca tak potrebus 2+2bus mixer.

btw compact mam doma. je fajn.

fova

Příspěvek od fova » 09 led 2007 16:39

A vis, ze C1 vs MK319 jsou dva zvukove dost odlisne mikrofony?
C1 je vokalni Cina z vyhnanymi vyskami a MK319 je temnejsi, kulatejsi a bez eterickych vysek. Jde o to, jaky typ zvuku preferujes.

Odpovědět