synth s najlepsim pomerom cena/vykon

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 led 2006 17:18

Toje dobre.
za mou milovanou S6000 bych dal zivot
escon> teba musia zenske milovat :lol:

co je vlastne narvate v tej krabici ze je tak velka, co su tam diskove polia alebo co? alebo je tam len prazdno a velke je to len koli tomu LCD ? az sa mi ta masinka zacina pacit....

u mna bol najlepsi cena/vykon Yamaha EX5 za 30.000,- SK a potom YAMAHA SY35 za 4500,- :D

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 28 led 2006 17:23

To iste co v pocitaci, divil by si sa ... hardisk a zdroj, doska s cipmi. Urcite by sa to dalo vtednat do mensieho ... a to si este nevidel kravu mpc-4000, to je hovado a tiez vo vnutri bude poloprazdna, povedal by som. Velka je asi koli vrchnemu panelu s drumpadom a mnozstvu tlacitok.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 28 led 2006 18:05

ja to vidim takhle (teda jestli chces synth novy a ne z druhe ruky)
kdyz vemem v uvahu nizke ceny tak vitezne je na tom asi korg microkorg, za 12 tacu dostanes synth s peknym zvukem, kvalitniho zpracovani, s vokoderem, ktery dela klasicke synthzvucky

rozhodne je nevyhodne kupovat treba alesis ion, protoze za skoro stejnou cenu je virus classics nebo nordlead 2X

jenomtakzesrandy by bylo mozna dobre pockat si na roland sh201, kolik bude stát, a jak se to s ním vyvine... (i kdyz v tehle zalezitosti nejsem moc optimista), navic kdyz prijde na trh korg radius, tak slevni ms2000B! ...nonevim

uplne nejlepsi pomer cenavykon ma imho clavia nord stage88, nord, varhany a epiano vjednom..

kazdopadne koupit z druhe ruky virusB je hodne dobra volba, tim nic nezkazis

peteness

Příspěvek od peteness » 28 led 2006 18:38

Ekeaze: zkusenosti s tim nemam, uvazoval jsem o NL3, ale udajne zas tak tvrdej neni - ve srovnani s NL2. Tak kde je pravda? :)

Martin

Příspěvek od Martin » 28 led 2006 21:52

Nejlepsi pomer super zvuk - cena:

Ensoniq MR Rack (bazar okolo 10) zvuky co jsou na EXP boardech jsou nenahraditelne. Bici absolute top vodka , kdo slysel bici na ASR X , tak presne ty jsou na Boardu 02 .

Casem ho vymenim za Ensoniq ZR (az cena klesne pod 30) , nastesti jsou boardy kompatibilni , tak je jenom pretahnu!

Nechapu jak mohla firma s takovymi zvuky krachnout!
Tak dobre hraji snad jen nove K2600 ,ale za uplne jine penize.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 28 led 2006 23:44

Kurzweil K2000

Protože:

- je to skvělej synth - VAST dosud nepřekonáno a nikdo se zatím ani nepřiblížil k možnostem tohoto synth enginu
- sampler - 64 Mb - oproti Akaiovi jdou samply prohnat VASTem - i když uznávám, že práce se samply je v S5/6 přeci jenom pohodlnější
- kompatibilita (MS-DOS, PC Wav, Akai, Ensoniq, Roland a spol.), SCSI si povídá s PC atd.
- ROM-pler - 24 Mb max (zejména vynikající Orchestral board)
- a to vše za úsměvnou cenu 9.000-18.000 rack, 12.000-20.000 za klávesovku (podle počtu expanzí) - PC až 150.000,-

Kawai K4

Za 2.000 (rack)-6.000 (hodně zachovalá klávesovka) - (mám 2x rack a 1x klávesovku :)))

NL2rack

umí toho moc a za 15.000,- je to super věcička

Merlin

Příspěvek od Merlin » 29 led 2006 00:16

Jednoznacne synth/workstation Roland D-20. Je to dobre znejici LA synth/ROMpler s drumcomputerem se samply z TR-707 a se sekvencerem. Pred rokem jsem jej poridil na eBay za 110 EUR!!! :-D
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 led 2006 07:59

peteness píše:Ekeaze: zkusenosti s tim nemam, uvazoval jsem o NL3, ale udajne zas tak tvrdej neni - ve srovnani s NL2. Tak kde je pravda? :)

Mel jsem i NL2X... ve srovnani s NL2 ma NL3 trosicku jinej chrakter zvuku.
Ma svetlejsi cistci zvuk.. NL2 je trosku zastrenej. Co se tyce tloustky zvuku, tak na tom bude trosicku lip NL2, ale co se tyce tvrdosti tak je to klasika Clavia sound... Navic NL3 ma Osilator modulaci (distortion modulation), tahle funkce je primo urcena pro tvdost, syrovost zvuku.. Dale ma klasicky distortion a ve filtr sekci ma dalsi LP distortion ktrej pouzivam na zvuky ala tb-303. Rozhodne NL3 nabizi ohodne vic moznosti jak NL2... Chce to urcite poslechnout na vlastni usi a myslim ze NL3 prekvapi...

Jinak Bazarova cena Nord Rack 3 se pohybuje mezi 26 - 30 000,- kc

Nemlatte mne nejsem zadnej profik... Par ukazek...
1
2
3
4

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 29 led 2006 10:20

Povedal by som ze porovnavat cenu nastroja a jeho vykony s pridanymi rozsireniami nie je ferove, ked tak zaratat aj s cenou tych boardov.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 29 led 2006 11:39

Nemuzu si pomoct, ale zadny DSP nema dobry pomer cena /vykon. Neb cena s casem klesa tak, ze lonska dobra investice je z dnesniho pohledu marnost a stary DSP nikdo nechce, protoze jejich zvuk uz neni moderni (samozrejme az na vyjimky VL, Z1, Prophecy...). NL3 je relativne novy, Vir TI rozhodne - za dva roky budou stat oba polovinu.
Stejne tak muzu napsat, ze vyborny pomer cena/vykon ma Andromeda, procez si myslim, ze ma, ale je proste porad hodne draha a nekomu, kdo hleda univerzalni synth "na vsechno", stejne nebude vyhovovat.

Ono by to chtelo definovat vyznam pojmu "vykon". Pro nekoho to muze byt kvalita zvuku, pro nekoho pocet hlasu, pro jineho univerzalnost.
Pro me osobne ma genialni pomer cena/vykon MAM ADX1 nebo Doepfer MS404, protoze do nej pocitam i radost z vyroby zvuku v pomeru s kvalitou vystupu - a to je u nich uzasne.
Ale kdyz posloucham dotazy beznych uzivatelu, kteri potrebuji dobry piano, obcas nejaky smycce nebo plochy, k tomu rizny bici, moznost prehrat nejakej ten sampl a zaroven vytvoril dostatecne hutnej lead... budu se opakovat, ale takova holka pro vsechno je asi fakt jedine K2xxx.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 29 led 2006 11:53

D20 Nééééééééé!!!

Měl jsem D50 a bylo to pro me nejvetsi zivotni zklamani. ´Sem to skoro oplakal. Tak dlouho jsem o nem snil a pak jsem ho poridil a sel z domu obratem. D10/20 mi pripada jako takovej pigi caj z D50. Pro me je cela rada D predevsim symbolem totalne vyhozenejch penez.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 29 led 2006 12:02

Yo, presetovi hudobnici ... to je kategoria sama o sebe - a osobitna marketingova cielova skupina vyrobcov. Hlavne ti bohatsi. Tych nahovoris na kdejaku somarinu. Vrcholom co som zazil bola "recenzia" na Fantoma X v uzasnom Muzikuse - ta by sa dala zhnut jednou vetou "Je to supr, vono to ma v sobe perfektni novy piana a hammondky a gigabajt zvuku".

Ale vdaka nim mame my ne-lameri dobry lacny zdroj nastojov v bazaroch :) Bohati presetaci vzdy vykupia prvu drahu vlnu novych nastrojov, a po roku ich predaju, lebo su dalsie novsie nastroje s novsimi a lepsimi pianami a hammondkami.

dano

Příspěvek od dano » 29 led 2006 13:08

Hawkens píše:Yo, presetovi hudobnici ... to je kategoria sama o sebe
Hawkens ale ja stale zdoraznujem, ze nesmieme zabudat, na aky styl hudby sa chce dany synt pouzit. Pokial robis vsetko okolo techna, alebo nebodaj rozne experimentalne styly, tak prosim, vymyslaj co len chces... No ak potrebujes vyrobit dobru popinu, tak lepsi zvuk nevyrobis... Ak ano, tak ta beriem:-) Preto ja napriklad v zivote nebudem menit zvuky klavirov a inych akustickych nastrojov, ale ani vynikajucich syntov, ktore su fakt best. No potom sa doslova vyzivam, ked robim do skladby vatu vymyslat a experimentovat co sa da.

Moja filozofia je: vacsinu zvukov ktore v sebe maju skutocne dobre masiny uz ja nezdokonalym, tak sa to ani nepokusam robit.. Mozem ich ken zhovadovat a to sa nehodi do vsetkeho...

SPAT K TEME: Suhlasim s Atomixom ze D20 ani iny D urcite nie... (A to som rolandista)

kexik

Příspěvek od kexik » 29 led 2006 13:12

dendy aj tak skonci pri viruse b ;)

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 29 led 2006 13:18

No, ked som hudobnik ktory potrebuje hrat klavir alebo pop, na to si nebudem kupovat najnabuchanejsiu workstation ked ani neviem co je to sampler, ze to ma aj efektovu jednotku a k slicovaniu beatu alebo naprogramovaniu vlastneho arpegia sa v zivote nedostanem. Teda, na tom zase nic nie je zle, akurat ze mozem mat nastoj ktory mi zahra tu istu kvalitu za 1/2 cenu. Nemusim platit za to co nebudem pouzivat. A nebudem na posmech ostatnym hudobnikom :)

Odpovědět