synth s najlepsim pomerom cena/vykon

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
dendy
Vybavení

synth s najlepsim pomerom cena/vykon

Příspěvek od dendy » 27 led 2006 20:40

No, hardwaristi teoretici aj praktici (hlavne ti praktici;)) - ktory synth podla vas ma najlepsi pomer cena vykon v sucasnosti ?? je jedno ci tipu budu padat na 15 rokov stary analog alebo na digital co vysiel pred mesiacom - proste zaujima ma nazory, dojmy pojmy...

btw. nebol som si isty ci to dat sem alebo do "Smetiste" takze ak ma niekto pocit ze to sem nepatri kludne to premiestnite do smetiska...

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 27 led 2006 21:07

No bezpecne to bude masina bazarovka. Lebo z novych masin sa vyrobca snazi vytrieskat na zaciatku peniaze a predat to bohatym tykom co kupia kazdu blhost, vid marketingova krivka vyrobku ...

Takze zatial mam typ na opacny pol, najhorsi pomer. Dat 8000 EUR za Korg Oasys, to by ta masina musela vediet sama skladat hudbu, posekat travnnik aj vyhulit mi brko aby som tolke peniaze do nej vrazil. Nezavisle na tom ake su jej sucasne schopnosti.

peteness

Příspěvek od peteness » 27 led 2006 21:23

Virus desktop A,B,classic,rack.
Zalezi, cemu rikas cena a v jakem smeru pozadujes vykon.
Davam Access Virus. Za tak malo penez zadny jiny synt neudela tolik muziky.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 27 led 2006 21:25

Novation Supernova Rack. Ta prva, nie dvojka. Dvojka este nie je taka brutal lacna.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 27 led 2006 21:26

Hmm, já pořád v ceně/výkon vidím jako jedničku K2k. Za nějakejch 15t. v současnějch bazarovejch cenách nabízí takový možnosti spolu s kvalitou zvuku, jako asi nic jinýho. Měl jsem ho moc rád a to mě stál jako novej s příslušenstvím před deseti lety přes stovku:-) Je to jeden z mála nástrojů který jsme poznal, kde jde udělat klidně celej track, kde se zvuky neslévají a nezní pořád nějak podobně.

Samozřejmě levně vycházej i nejaký starší Rolandy, Ensoniqy atd., ale skoro vždycky jde o nástroj s nějak specifickým zvukem/zaměřením, čímž levná cena často odpovídá možnostem použití (čímž nechci hanit kvalitu, pro fanoušku může být hodnota obrovská).

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 27 led 2006 21:32

Obrázek

promne je nejlepsi pomer CENA / VYKON jednmoznacne muj AKAI S6000 !

muj jednoznacnej WORK HORSE !!! - Bez nej se ani nenadechnu. Jasne neni to synth ale sampler - ale snad chapes co promne znamena. Predne ma SUPR zvuk a je na nej zakazdy situace spoleh je to drzak. Pak je promne nepostradatelnej protoze promne resi nejlip BICI ze vsech moznejch masin, umi supr jakej koliv bass, jakej koliv lead, jakou koli plochu atd. AKAIe mam uz asi 8 LET - znam ho absolutne dokonale a MILUJU HO:)) ! a nejuzasnejsi je ze mi doted NEZESTARNUL a ani NEZESTARNE - protoze on jako krabice je stale stejnej a meni se jen samply ktery jsou libovolny a ktery starnou s mym vkusem. S6000 je muj sparing partner a pracovat snim budu i dobudoucna neznam vec ktera by mi ho zastoupila. Dokud budu mit silu a chut delat hudbu bude vzdycky jeho velkej display ozarovat moje studio:))

jeho puvodni cena v maximalni vybave 170.000 kc. Dnes stejne vybavenej kus na eBay za cca 40.000,-

Jinak z DSP analogu okamzite rikam
* CLAVIA NORDLEAD 2
* CLAVIA NORDLEAD 3
* ACCESS VIRUS ( TI Polar )

Obrázek
.
Obrázek

.
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 27 led 2006 21:44, celkem upraveno 2 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 led 2006 21:35

dobre este to upresnim.. napisal som synth a myslel som synth v zmysle nastroj na generovanie zvuku.. cize najdolezitejsia vlastnost pri porovnavani cena/vykon su zvukove moznosti, zvukova kvalita...

schvalne este nenapisem moj tip som zvedavy ci ho tu niekto spomenie :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 led 2006 21:38

ECSON WALDES píše:muj jednoznacnej WORK HORSE !!! - Bez nej se ani nenadechnu. Jasne neni to synth ale sampler - ale snad chapes co promne znamena.
jasne v pohode :) presne taketo citove prejavy ma zaujimaju :))

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 27 led 2006 21:48

Toje dobre.
za mou milovanou S6000 bych dal zivot :D

Obrázek

.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 28 led 2006 02:14

Nástroj, který uvedu sice není můj úplně NEJ, ale co se týče poměru cena/výkon mám ho jednoznačně na prvním místě: ROLAND ALPHA JUNO 1 (cca 3.000,- Kč)
...a myslete si o mě, co chcete :)
Naposledy upravil(a) Tudy dne 28 led 2006 10:23, celkem upraveno 1 x.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 28 led 2006 07:35

Pro mne je naprosto nej. Acces virus C a Clavia Nord rack 3. Sice cena neni nejmensi, ale jde z nci udelat snad naprosto jakykoliv zvuk co jde...
To tu cenu vyvazuje, takze VYKON = CENE....
A kdyz bych mel brat bazarovou cenu, tak vykon prevazuje nad cenou...

dano

Příspěvek od dano » 28 led 2006 08:21

ECSON WALDES píše:promne je nejlepsi pomer CENA / VYKON jednmoznacne muj AKAI S6000 !.
Ecson vobec sa necudujem tvojmu srdcovemu vylevu... Myslim si, ze lepsi sampler ani neexistuje. Aj ked som ho este nikdy nemal moznost dlhsie osahat, pamatam si, ako som bol uplne v prdli ked som prvy krat cital v Muzikuse test na tento kombajn a potom som si ho mohol nachvilu osahat v jednom mini studiu... uzasne... Raz si ho urcite zozeniem, este chvilu pockam kym skoncim skolu...

Okrem tohto by som sem napisal este dva nastroje, ktore si urcite dokupim a kde cena/vykon sa rovna bomba:
Roland JV2080 (aj ked JV1010 mam, no chcem ho natrieskat kartamy)
Ensoniq MR Rack

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 led 2006 09:37

pani este by ste pri kazdom tipe mohli uviest aj pribliznu priemernu cenu z druhej ruky ...

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 28 led 2006 16:27

Ekazee sklamem ta, na Viruse neurobis akykolvek zvuk, ako sa mylne domnievas. Ma svoju zvukovu sklalu (sirokansku, ale nie absulutnu) aj svoje obmedzenia. Ale u mna je to moj milacik podobne ako Escon pisal o jeho akajovi, ma svoj sound a nepredam ho aj ked na svete budu 100x lepsie a vykonnejsie masiny.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 28 led 2006 16:45

Hawkens : Dobra dobra :) Je fakt, ze poradnej tvrdej, syrovej zvuk z neho nedostanes. Od toho mam Clavii 3. Jsou to dva nerozlucni milacci...

Odpovědět