synth s najlepsim pomerom cena/vykon

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 led 2006 13:20

kexik píše:dendy aj tak skonci pri viruse b ;)
dufam :))

ale inac zo strojov co mi zatial presli rukami mal imho najlepsi pomer cena/vykon nord micro modular - tie moznosti za tie peniaze - neuveritelne ...... dodnes lutujem ze som si ho nenechal (bohuzial bol som vtedy v tvoritelskej krize a chcel som sas na hudbu vykaslat tak som ho predal ja blb)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 led 2006 16:00

dendy: za kolik se da sehnat z druhy ruky? Melo by to bejt pod deset tisic, ne? Ctu si o nem a vypada to naprosto krute... Akorat se bojim, jestli bych dokazal naprogramovat dobry zvuky, existujou banky patchu na netu? I kdyz dat za to ty penize tak bych se asi ponoril do studia manualu a neprestal bych, dokud bych z toho neco nevytriskal... ,) Jinak bych se za sebe musel stydet ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 29 led 2006 16:07

To ma uz davnejsie napadlo, ze ak predas svoj oblubeny synth, nemas za cim smutit. Ak si to rozmyslis, po roku ho kupis o 1/3 lacnejsie. Takze dokonca mas este z toho aj zisk :)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 29 led 2006 17:23

cyril: tesne pod 10 tisic. no podla mna sa ti to neoplati. ma v sebe len jeden DSP procesor. normalny nord modular 1 ich mal 4. a momentalne niekto na midi.cz predava za 15.000 Nord Modular G2 engine, ktory je este o kus dalej.,

hawkens :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 led 2006 17:31

aum: ja zadnej HW synth nemam a ani jsem nikdy nemel, no mozna s tim jeste pockam a nakoupim ted dulezitejsi veci ,) dik za nazor
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 29 led 2006 17:49

Micromodular doporucuji pred zakoupenim poradne poslechnout. Alespon pro me to bylo spolu se Supernovou jedno z nejvetsich zklamani (D radu jsem nikdy nemel:-). Ploche, bez zivota. A k cemu je milion moznosti, kdyz to proste nehraje...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 29 led 2006 17:56

Hawkens píše:To ma uz davnejsie napadlo, ze ak predas svoj oblubeny synth, nemas za cim smutit. Ak si to rozmyslis, po roku ho kupis o 1/3 lacnejsie. Takze dokonca mas este z toho aj zisk :)
Pokud ten oblíbený synth není MiniMoog, ProOne, CS80, Jupiter 8, PPG, FairLight... :P :P :P

PS: sorry, FairLight není synth :oops:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 led 2006 20:10

bodyia píše:Micromodular doporucuji pred zakoupenim poradne poslechnout. Alespon pro me to bylo spolu se Supernovou jedno z nejvetsich zklamani (D radu jsem nikdy nemel:-). Ploche, bez zivota. A k cemu je milion moznosti, kdyz to proste nehraje...
no vidis toto je nekonecne subjektivne, pre jedneho ploche bez zivote pre druheho super synth s neobmedzenymi moznostami a skvelym zvukom.. MM som v rukach mal a relativne dlhu dobu a viem ze raz si ho urcite zase kupim (za predpokladu ze si nekupim G2 - tam uz je ale, zatial, imho menej vyhodny pomer cena/vykon :))))

podla ukazok este (realne zelezo som v ruke nemal) je myslim velmi dobry pomer cena/zvukove moznosti pri Waldorf Pulse - to je jeden z mala analogov ktore naozaj mozem...

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 29 led 2006 22:03

No naco je u Clavii nekonecna variabilita, ked ten zvuk je nakoniec stale tak isto kovovy? Najmensi Micromodular som mal (velke sklamanie), z vacsich G2 a G3 si pravidelne raz za cas pustam ukazky a stale sa presviedcam ze je ich sound stale rovnako kovovy a tvrdy, ale nie takym sposobom ako si ja predstavujem. Ale niekomu inemu zase to moze vyhovovat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 led 2006 00:37

Lupo : jo .. akurat sme sa v praci bavili , ze treba spravit daku reklamu , ale nikde sa nebude vysielat .. Tak som navrhol , ci teda nestaci len poslat fakturu .. bez vyroby .. to by bol lepsi kseft, ako ten tvoj :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 led 2006 00:39

este k D50 .. resp. celej D serii .. Zo sucasneho pohladu su to nezaujimave nastroje .. Ked sa ale objavili vo svojej dobe , tak boli celkom unikatne .. teda hlavne D50 .. Ked sa objavila , bolo to celkom prevratne .. nebol to taky prevrat ako ked sa zjavila DX7 .. Ale zaujimave to bolo ..

aladar

Příspěvek od aladar » 30 led 2006 21:13

JV-1010 za 6400 Kč, tedy si myslím že za tento peníz je to jednoznačně tenhle malej ďáblík. Uvážím-li že je to cena jen asi o 2k vyšší než se dává za jednu kartu SR-JV.. nemohl jsem jinak i když jsem majitelem 2080 :)
Přeji hezký večer všem tady

mrmnk

Příspěvek od mrmnk » 30 led 2006 22:13

pro me je to taktez nord micro modular, zvuk je plochy ale pouze pokud clvoek pouze prijizdi presety z netu, spousta jich je fakt na hovno, od ty doby co sem si zacal stavet vlastni (diky za sposutu skvelejch tutorialu na netu) jsem z nej vic a vic nadsenej a pri trose prace se z nej daji vyloudit krasne plne a teple zvuky (imho) .. samozrejme ale pokud zacnete srovnavat s analogy tak je horsi ..to ale vsechny DSP synthy
planuju ho vymenit za plnou verzi nord modular rack protoze jeden part tydle ulitlosti na ktery se se zvukem skvele experimentuje nestaci (navic se clovek skvele nauci co cim modulovat a rozsiri si obzory).. rad bych G2 ale bohuzel se dela jen klavesova verze kterou bych s sebou nechtel tahat a rackova bez knobu ktera je mi naprd..
ad waldorf pulse- tohle je pekelnik, sice by podle me nevyhral cena/vykon ale rozhodne patri mezi favority-ostrej az industrialni zvuk, tesim se az budou nekdy penize a budu si ho zase moct koupit

bluem

Příspěvek od bluem » 01 úno 2006 20:52

podla mna je to Nord modular G2 engine - stoji to asi 30litrov, je to virtualny analog, zapajas si tam ake veci chces, ma to brutalny zvuk, efekty, seq, ext. vstupy a moznosti o akych sa beznemu modulu ani nesniva... ps: polyfoniu ma rozsiritelnu na 64 hlasov...

Pulse Man

Příspěvek od Pulse Man » 01 úno 2006 22:22

aladar píše:JV-1010 za 6400 Kč, tedy si myslím že za tento peníz je to jednoznačně tenhle malej ďáblík. Uvážím-li že je to cena jen asi o 2k vyšší než se dává za jednu kartu SR-JV.. nemohl jsem jinak i když jsem majitelem 2080 :)
Přeji hezký večer všem tady
Souhlasim jv-1010 na takove ty zaklady ujde. Nekdo rekne nojo rompler.
Mel jsem moznost u kamose na to hrat a nejake ty zvuky jsou vazne prijemne.A ty karty SR-JV se daj uz taky splasit za levno.Ja hral na Vintage board tusim.Ten je prej nejlepsi.

Odpovědět