Ivory - a co dal ?

Ostatní audio software, obecná diskuse
kvaca

Re: Ivory - a co dal ?

Příspěvek od kvaca » 10 črc 2011 00:23

nunu píše:No prave, na ty 3 tisicove jsem si trochu tak nejak privyknul... Ja jsem vsera o tom trochu premyslel, rikal jsem sim to muze byt, vzdyt preci je to nasamplovany spickovy nastroj a uzcite ne na karte za par korun, zbytek retezce je nesrovnatelne na vyssi urovni nez je v harderovych syntacich, a presto to neni dokonale. Napadla mne jedna takova vec, je to mozna ukrutna kravina, nevim, ale zkusim to nastinit.

Kdyz se sampluje to piano, sampluje se po jednotlivych tonech v nekolika vrstvach pro dynamiku. Jenze kdyz se hraje na opravdovy nastroj, vytvari ty tony nejaky celek, ktery nasledne rozvibruje okolni struny a telo toho nastroje a vznikaji prirozene rezonance. Ty ale tomu samplovanemu pianu chybi, protoze on prehraje rezonance ktere vytvori ty jednotlive tony a ne ten zahrany celek. Tim to zni proste divne a neprirozene. V mixu se muze lecos ztratit, ale ja chcu jenom klavir, krasne nasamplovany nebo vymodelovany s paradni atmosferou. Koupit si to tak by mne to dost mrzelo, protoze to je plus minus stejne jak to levne stage piano od yamahy co tu mam.
...neni to kravina,jen holá pravda-jednotlivé samply nikdy neudělají plný a přirozený souzvuk u piana,i když to budou tvůrci megasamlových knihoven vždy zastírat,takže v tomto směru je jedno kolik velocit udělají...
...a další věc-zkoušel jsem také uvedená vst piana /kromě skoro všech dalších co existují/a často narážím také na nepřirozeně znějící release samply,třeba u Alicia keys...
...rozdíl mezi HW a SW používajících samply je v tomto směru zanedbatelný a problém s rezonancí souzvuků nijak neřeší
...virtualní model piana by tuto věc asi vyřešil,kdyby zde ovšem nezněly zase naopak jednotlivé tony trochu uměle a nepřirozeně/Pianoteq/ve srovnání se samply

nixx

Příspěvek od nixx » 10 črc 2011 00:39

Koukám, že už je Pianoteq 3. Zkoušeli jste ji někdo? Já naposledy zběžně slyšel dvojku...

EDIT: Trochu jsem zaspal dobu, teď na oficiálních stránkách zjišťuju, že trojka je venku už od roku 2009 :-) No piana holt moc nesleduju... Stejně mi ale ten Pianoteq přišel zajímavej.

kvaca

Příspěvek od kvaca » 10 črc 2011 00:49

trojka už je podstatně lepší,předchozí modely zněly dost kovově ve středech a dutě na basech

Odpovědět