Kolik VST/VSTi používáte?

Ostatní audio software, obecná diskuse
Sane

Re: Kolik VST/VSTi používáte?

Příspěvek od Sane » 17 říj 2010 22:36

TAL Elek7ro a Noise Maker jsem dnes taky poslal do složky mimo HDD, jelikož jak napsal Dendy - ve skladbě vždy "zanikly" nebo jak to napsat správně.

Z TAL mám jen efekty (Chorus-60, Bitcrusher a Dub-II).

Jinak jsem rád, že se do diskuze zapojilo více lidí a mimochodem díky za tip na BiFilter. Prozkoumám.

James L.

Příspěvek od James L. » 18 říj 2010 02:06

Brooklyn / juanita juarez píše:porad se nutim co nejvic jich mazat / schovavat, ale porad se potvory mnozi. cim min, tim je clovek kreativnejsi imho (=investuje cas do nastaveni misto do vybirani pluginu).
ámen

kexik

Příspěvek od kexik » 18 říj 2010 08:02

co sa tyka efektov, ja ich mam vyse stovky a nemam pocit ze by ma ich vyber obmedzoval. mam pomerne prehlad, ktory je na co dobry aj pri tomto mnozstve.
co sa tyka nastrojov, tam mam aj ja minimalisticky setup. fakticky pouzivam jedine fruity sytrus, samplery a potom uz len hardver (sixtrak a weinbach). sytrus zvlada fakticky vsetky druhy syntez a myslim si ze v dostatocnej kvalite zvuku na low budget hobby kapelu.

James L.

Příspěvek od James L. » 18 říj 2010 08:53

Sane píše:TAL Elek7ro a Noise Maker jsem dnes taky poslal do složky mimo HDD, jelikož jak napsal Dendy - ve skladbě vždy "zanikly" nebo jak to napsat správně.

Jinak jsem rád, že se do diskuze zapojilo více lidí a mimochodem díky za tip na BiFilter. Prozkoumám.
Proč si myslíš, že ve skladbě "zaniknou" ? Mám ho sice chvilku, ale příjde mi, že je hodně OK a ve skladbě co jsem dokončil jsem s ním problém neměl.

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 18 říj 2010 09:18

Ve výsledku stejně používam jen několik instrumentů i efektů dokola, tak se snažim všechno ostatní dávat pryč. Ale mam zasranej počítač od toho jak vždycky nainstaluju něco na zkoušku a jen málo věcí se z toho chytne, tak že je používam i dál. Z tohodle důvodu chci na testování nových vst a vůbec softu používat svuj starej počítač, kterej mam jinak na internet a na takový ty běžný věci - fotky, filmy, nějaká ta jednoduchá grafika.

Sane

Příspěvek od Sane » 18 říj 2010 12:15

James L. píše:
Sane píše:TAL Elek7ro a Noise Maker jsem dnes taky poslal do složky mimo HDD, jelikož jak napsal Dendy - ve skladbě vždy "zanikly" nebo jak to napsat správně.

Proč si myslíš, že ve skladbě "zaniknou" ? Mám ho sice chvilku, ale příjde mi, že je hodně OK a ve skladbě co jsem dokončil jsem s ním problém neměl.
Zkoušel jsem vytvořit skladbu, kde by "první housle" hrál NoiseMaker. Chvilku jsem si nějak hrál s melodií, kroutil knoby a pak jen tak ze srandy jsem ho zkusil vyměnit za jiné VST, se kterým jsem pak projekt uložil, protože mi to znělo líp (i když nakonec jsem ho stejně smazal). NoiseMaker jsem použil jen na nějaké efekty v pozadí. :wink:

Kexik:
Sytrus je zdaleka nejvymakanější virtuální synťák v mém arzenálu, ale nedokážu si představit, že bych jen za pomocí jeho udělal skladbu, už jen z principu, že můj stařičký notebook má co dělat aby utáhl 4-5 těchto krasavců. No i tak je můj nejoblíbenější IL synth WASP a taky z Harmless leze dobrej zvuk - za to, že jsem ho v "intru" pořídil za 9$ :mrgreen:
Mimochodem, už jsi zkoušel stáhnout tahle presety do Sytrusu? Lahůdka, i když některé mi můj Metuzalém přehraje s lupancema. Zdaleka lepší než moje pokusy o presety.
http://forum.image-line.com/viewtopic.php?t=20832
Jinak si nedokážu představit, že bych měl na PC 100 efektů. Mě by to při tvorbě hudby dost rozptylovalo. I teď mám například 4 různé chorusy, 4 bitcrushery, 3 EQ, ... jenže každej má pro mě jedinečný charakter zvuku, ale i tak mi přijde mých 60 efektů už moc.

Eye

Příspěvek od Eye » 18 říj 2010 16:00

Já se přesně tomu "přehlcení" strašně snažim vyhnout. Varoval mne trochu Ronnan Harris v jednom rozhovoru, kdy říkal, že "teď je moderní mít plnej disk efektů, virtuálních synthů a dalších blbinek, aniž by člověk věděl, jak doopravdy použít alespoň jeden z nich". Navíc tím, že jsem zvyklej hlavně dělat "písničky", řešim zvuky spíš až druhotně. Jakože udělám si nějakou kostru kousku tracku (samozřejmě, že mne někdy inspiruje zvuk nějakýho nástroje a pak se to odvíjí jinak) a pak, když už ze mne neleze nic z hlediska skladby, hledám zvuky, který by do sebe zapadly...

Nicméně jsem právě v tý fázi, kdy začínám mít pocit, že toho mám málo a že mi ne všechny defaultní efekty z Nuenda stačej, takže se mi to pomalu začíná plnit, hlavně věcma od Bootsyho a různejma free synťákama :D Ale určitě se juknu na ten Micromoon :)! Možná jen začínám bejt náročnější na zvuky, no :)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 18 říj 2010 17:01

kexik píše:co sa tyka efektov, ja ich mam vyse stovky a nemam pocit ze by ma ich vyber obmedzoval. mam pomerne prehlad, ktory je na co dobry aj pri tomto mnozstve.
.
na tohle nemam mentalni kapacitu. pristihaval sem se, jak si v mimostudiovym svete v hlave projizdim svuj vst folder a co bych cim udelal.

Sane

Příspěvek od Sane » 18 říj 2010 18:27

Brooklyn / juanita juarez píše:
kexik píše:co sa tyka efektov, ja ich mam vyse stovky a nemam pocit ze by ma ich vyber obmedzoval. mam pomerne prehlad, ktory je na co dobry aj pri tomto mnozstve.
.
na tohle nemam mentalni kapacitu. pristihaval sem se, jak si v mimostudiovym svete v hlave projizdim svuj vst folder a co bych cim udelal.
:lol:

James L.

Příspěvek od James L. » 19 říj 2010 09:42

Sane: No já už radši Z3tu+ než Sytrus no. Ten mě nikdy neoslovil. Z3 a Sytrus si sou stejně podobný. Daj se tam upravovat vlnový průběhy, je tam dobrá matrice a tak.

Sane

Příspěvek od Sane » 19 říj 2010 09:52

James L. píše:Sane: No já už radši Z3tu+ než Sytrus no. Ten mě nikdy neoslovil. Z3 a Sytrus si sou stejně podobný. Daj se tam upravovat vlnový průběhy, je tam dobrá matrice a tak.
Tak se z3tou+ zas nemám zkušenosti já, i když vím, že jsem se na ni v minulých týdnech díval, protože měla slevu ze 100$ na 20 babek myslím, i tak bych ale raději šetřil třeba na IL Sawer.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 19 říj 2010 11:45

Zalezi hodne na cem delam. Obecne se da ale rict, ze pouzivam akorat default instrumenty dodany s Pro Tools a NI Kontakt. Ten me ale dost sere, protoze je imho neprehlednej, vizualne OBROVSKEJ a predevsim zbytecne slozitej. Proto k tomu na one-shoty asi prijde NI Battery3, se kterou mam ovsem stejnej problem. Libil by se mi nejakej Battery Lite tj. totez, akorat bez tech jejich efektu, eq a dyns. Alternativ vsak v RTAS moc neni. :( Moc toho nepotrebuju, protoze me prehrsel virtualu zpomaluje. Nechci sbirat pluginy a to ani ty free, o wrz ani nemluve. Nemam tak vlastne zadny a ty co mam si prohanim OTB vylozene kurvitkama jako kytarovejma slapkama nebo TLA lowend lampama z rady Ivory2 popr. samo plugama (taktez predevsim defaultnima z PT).

Ted jsem delal nejakou hudbu k divadelnimu predstaveni a na basy jsem pouzil FMko z Yamahy TX81Z, na nejaky digitalni ruchy starej K-Station. Jinak klasika PT Hybrid, Xpand2, Vacuum. Aktualne pripravuju dalsi projekt, na kterym se pocita prakticky s jeste mensim setupem tj. fakt jenom s tema internima PT instrumentama.

Knihovny zivejch nastroju mi neprijdou zajimavy, leda tak na demace. Jo, ty jsou dobry pro klienta, choreografii, na uceni, duraty, atd. Stejne je pak ale pretacim nazivo. Prijde mi to (mozna zatim) jako slepa cesta. I prumernej hudebnik s par rokama lidusky a cinskym nastrojem mi, lidove receno za flasku rumu, prijde lepsi nez virtualni simulace. Ergo vsechny akusticky zvuky si natacim a tim pro me tenhle virtualne-instrumentovej megaboj odpada. :)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

delay

Příspěvek od delay » 19 říj 2010 12:30

U mě to v jednu chvíli došlo docela daleko, normálně jsem začal sestavovat tištěný katalog všemožnejch pluginu, samozřejmě tříděný zejména podle druhů (dozvuk, modulace, eq a filtry, dist. atd.), jenže pak jsem zjistil, že je asi špatně pracovat na skladbě, a listovat si katalogem co bych asi tak použil... Mělo by to být opačně a ideálně aby člověka napadlo, chci tohle a toho dosáhnu pomocí tohodle pluginu. Takže problém v kvantitě nevidím, když se v tom člověk orientuje...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 říj 2010 12:43

Liquid Sound píše: NI Kontakt. Ten me ale dost sere, protoze je imho neprehlednej, vizualne OBROVSKEJ a predevsim zbytecne slozitej.
to aj mna inak sralo na kontakte.. vyskusaj Intakt - mozno ti bude stacit.. len je trosku problem ho dnes zohnat, vlastne legalne kupit sa uz ani neda :( velmi okresana verzia, ale mne vzdy maximalne stacila .. male, prehladne, jednoduche ...

c9000

Příspěvek od c9000 » 19 říj 2010 12:45

To Liquid: S tím posledním odstavcem musim z části souhlasit, v poslední věci jsem dělal smyčce a at sem to zkoušel jakkoli tak se mi prostě nelíbily, není jednoduchý to dynymicky zahrát stejně tak je těžký to nějak připodobnit realným nástrojům. V případě těch orchestrálních věcí mi to příde jako největší průser. Co se ostatních knihoven týká, tak to není uplně tak jak se zdá, dá se s nich dostat hodně , smozřejmě nemyslim třeba struný a drnkací nástroje tam to prostě možný není ale na basy, piana, perkuse , bicí ,atd. jsou myslim knihovny dobrý.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Odpovědět