Kolik VST/VSTi používáte?

Ostatní audio software, obecná diskuse
Sane

Kolik VST/VSTi používáte?

Příspěvek od Sane » 17 říj 2010 14:35

Ahoj.

Nedávno jsem se prohraboval mou složkou VST Plugins a snažil se v ní udělat trochu pořádek. Za několik let se mi v ní nahromadilo celkem hodně VST, tak bylo na čase udělat úklid a ty, které moc nepoužívám nebo jem nepoužil zatím vůbec v žádné skladbě, jsem přesnunul na flashku do složky pro "vysloužilé". I tak by mě ale zajímalo, kolik VST/VSTi obsahuje Vaše složka, zda převládají free nebo komerční virtuální synťáky/efekty, případně nějakej stručnej přehled (pokud se někomu bude chtít). Mě osobně zůstalo na disku 30 instrumentů a 62 efektů, ale pořád mi to příjde hodně a rozptylující při tvorbě hudby, jenže je líto mi je "odstranit", když každý "umí" něco trochu jiného. Jsem magor? :roll:

tomy45

Re: Kolik VST/VSTi používáte?

Příspěvek od tomy45 » 17 říj 2010 14:43

Neni to o magorizme :) je to proste utkvela predstava (podla mna) ze cim vacsi pocet VST instrumentov + efektov clovek ma tym ma menej obmedzene moznosti. Z casti tomu tak aj je, staci iny preset na inom synte a clovek dokaze ten zvuk dostat inde. No na druhej strane to moze aj obmedzovat. Je to velmi individualne. Osobne mam asi 2-3x viac instrumentov ako pises ty :) a efektov podobne, no po dlhsom case som sa uchylil k tomu, ze pouzivam 1-2 EQ, 1-2 Compresory :) Pluginy si zoradim v DAW prehliadaci podla akejsi priority cislom, napr. 1_Comp a tam mam 2 kompresory :) atd.
Pri syntakoch to mam inak, velmi zalezi na tom co clovek chce spravit. Nejaky ten rok pluginy poznam, viem co ktory vie, tak bud siahnem po plugine alebo po HW. A niekedy uplne nahodne, na vytvorenu basovu linku skusam pouzit VSTi co mam v zozname, pripadne to prezeniem cez HW alebo vyskusam sample.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 říj 2010 20:04

synthov mam tak 8-10 (viac pouzitelnych vsti s dobrym zvukom som nenasiel :), fx mam 3-4 baliky (kjaerhus, bootsy, modern plugins este par kusov - realne ale, ako tak kukam po projektoch, tocim dokola tych istych cca 10 fx :)) eq skoro vyhradne apEq a BiFilter od Tone2)

Sane

Příspěvek od Sane » 17 říj 2010 21:08

Dendy, a jsi ochotný vypsat ty synťáky? (Je mezi nima nějakej free?)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 říj 2010 21:15

kupene veci mam na www.raysubject.sk v music/gear, z free veci hlavne monolisa, synth1,asynth,minimogue,sq8l

James L.

Příspěvek od James L. » 17 říj 2010 21:30

Dendy: Díky, mrknul jsem se na to co jsi tu napsal a stáhl si ty synthy.

Používáš věci od TALu?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 říj 2010 21:58

porad se nutim co nejvic jich mazat / schovavat, ale porad se potvory mnozi. cim min, tim je clovek kreativnejsi imho (=investuje cas do nastaveni misto do vybirani pluginu).

c9000

Příspěvek od c9000 » 17 říj 2010 22:03

Brooklyn / juanita juarez píše:porad se nutim co nejvic jich mazat / schovavat, ale porad se potvory mnozi. cim min, tim je clovek kreativnejsi imho (=investuje cas do nastaveni misto do vybirani pluginu).
Zlatá slova! Pečlivě vybrat to co má zvukově co nabídnout , pak to pužívat a vymáčknout z toho maximum..

Ale dalo mi ohodně větší práci vybrat pluginy než nástroje. :wink:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 říj 2010 22:10

Brooklyn / juanita juarez píše:porad se nutim co nejvic jich mazat / schovavat, ale porad se potvory mnozi. cim min, tim je clovek kreativnejsi imho (=investuje cas do nastaveni misto do vybirani pluginu).
to je velka pravda.

z tal veci obcas chorus... ako tal veci su zvlastne, ked ich skusam same o sebe su super ale nakoniec v tracku v mixe sa mi nejak nepresadia... mozno ich len tocim zlym smerom:))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 říj 2010 22:14

c9000 píše: dalo mi ohodně větší práci vybrat pluginy než nástroje. :wink:
to je tym ze tych fakt supet co maju svoj charakter a "hraju" je v tom kvante priemeru a podpriemeru strasne malo...

c9000

Příspěvek od c9000 » 17 říj 2010 22:17

No a většinou ty co něco charkterního uměj taky něco stojej. Ale už se mi spustukrát stalo že free věci hrály na srovnatelné úrovni.

Sane

Příspěvek od Sane » 17 říj 2010 22:20

Přesně!

Podobný topic jsem založil i na KVR a jsem asi jeden z těch, co používají hromadu zbytečného brajglu místo věnování se tvorbě presetů k těm mým "oblíbeným" syntům, i když to není tak pravda (mám několik desítek vlastních presetu k IL synthům DX10, WASP a WASP XT - hlavně předposlední jmenovaný miluju).

Dendy, jinak díky za tebou jmenované free vst, ale z nich už dnes nepoužívám ani jeden. Nejdýl jsem pracoval s Monolisou (hodně basových linek na mých starých skladbách), dokonce jsem si potom "koupil" i "full" verzi Daedaluse (který mě ale padá v devítkové verzi FL - takže šel na flasku mezi nepoužívané VST). SQ8L mám rád, ale nenaučil jsem se s ním pracovat natolik, aby mi zůstalo na disku. Má dobrej zvuk, ale jen žít z továrních presetů u VST nedokážu.

Máš nějaké zkušenosti s Micromoon? http://www.vst4free.com/free_vst.php?pl ... oon&id=790
Zatím jsem ho teda nepoužil, ale narazil jsem na něj a líbí se mi zvuk. Co na něj profík?

c9000

Příspěvek od c9000 » 17 říj 2010 22:24

Nejsem teda profík ale celá sada od elktrostudio je perfektní,jedny z mála vst co zní jako analog mashines.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 17 říj 2010 22:28

Nejaky minimalizmus :)

brathm dendy povedal, co sa mi dost paci :) mozno sa tocia knoby zlym smerom :) a potom je uplne fuk ci mas 1 alebo 100 syntov.

Micromoon je super.

Sane

Příspěvek od Sane » 17 říj 2010 22:30

No, mě se od nich líbí víc VST, ale Micromoon mě ohromil. Nic podobného/srovnatelného zvukově na disku nemám, ale nevím, zda bych to ve své sbírce synthů nakonec využil, ale zní fakt dobře.

Odpovědět