Lexicon PCM Native Reverb

Ostatní audio software, obecná diskuse
Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

len pre informaciu, CPU load je este asi o 25% nizsi ako u Redline reverbu

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od SoundsFine »

Poshook píše:
SoundsFine píše:Dá se někde stáhnou demo?
iLock mám, rád bych to alespoň porovnal s TC VSS3,DVR2
napis tony-mu na tony@highprofileaudio.com, nech ti vybavi demo, nezabudni mu dat ID na svoj iLok a priprav sa na "wow" zazitok

OK. Děkuji. Už s nemůžu dočkat. Jak je demo omezené?

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

SoundsFine píše:
Poshook píše:
SoundsFine píše:Dá se někde stáhnou demo?
iLock mám, rád bych to alespoň porovnal s TC VSS3,DVR2
napis tony-mu na tony@highprofileaudio.com, nech ti vybavi demo, nezabudni mu dat ID na svoj iLok a priprav sa na "wow" zazitok

OK. Děkuji. Už s nemůžu dočkat. Jak je demo omezené?
14 dni, inak 100% working

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od SoundsFine »

Nechápu, že to nemají běžně v nabídce na svém webu lexiconpro.com tak jako například domo pluginy od SPL, Waves a podobně.

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

SoundsFine píše:Nechápu, že to nemají běžně v nabídce na svém webu lexiconpro.com tak jako například domo pluginy od SPL, Waves a podobně.
budu mat cca o tyzden. cez tonyho je to zatial protekcne

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

skuste google "Lexicon Native Bundle", uz nie je medzi "nekradnutym" softom. som z toho sklamany... o to viac, ze s mnozstvom ludi, ktori pouzivaju kradnuty software, sa clovek streta ako s priamou konkurenciou pri ziskavani zakaziek. to vazne nikto nedokaze vymysliet ucinne zabezpecenie? :evil:

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Pytkin »

mas skusenost , ze zakazky sa ziskavaju na zaklade toho ci mas ten ci ony plugin ?

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

Pytkin píše:mas skusenost , ze zakazky sa ziskavaju na zaklade toho ci mas ten ci ony plugin ?
pytkin nie, myslel som to tak, ze pri rovnakej kvalite ma clovek, kory soft nekupuje, konkurencnu vyhodu napriklad v lepsej cene.

okrem toho si mylsim, ze pri dvoch rovnocennych mixoch je Lexicon poznat
Naposledy upravil(a) Poshook dne 24 led 2010 17:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Pytkin »

Poshook : Aha .. Jasne rozumiem co chces povedat .. Bohuzial sa s tym asi neda nic robit .. Pytal si sa na zabezpecenie .. UAD aj POCO to maju zabezpecene dobre .. Zatial to nikto nehackol .. Ale aj tak si myslim , ze v ziskavani roboty su dolezitejsie ine faktory , ako vybava ..

BTW: Zajimave je, ze sme za 4 roky spolu este nespolupracovali :)

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

Pytkin píše:Poshook : Aha .. Jasne rozumiem co chces povedat .. Bohuzial sa s tym asi neda nic robit .. Pytal si sa na zabezpecenie .. UAD aj POCO to maju zabezpecene dobre .. Zatial to nikto nehackol .. Ale aj tak si myslim , ze v ziskavani roboty su dolezitejsie ine faktory , ako vybava ..

BTW: Zajimave je, ze sme za 4 roky spolu este nespolupracovali :)
no ved, robit sa s tym neda nic. doteraz som to ako tak ignoroval, ale ked uz crackli aj Lexicon, to ma fakt nasralo. ked si predstavim, ze niekto, kto sa fakt poctivo zivi muzikou, si kupil za 1500 dolacov plugin, ktory bude mat od dnes kazdy druhy fagan na ulici zadarmo, je mi z toho smutno.

UAD a POCO ale podla mna v sucanosti nepredstavuje taku "technologicku" vyhodu ako v minulosti a nie je problem vacsinu pluginov nahradit nativnymi za par supov (stillwell, IK Multimedia, ddmf a pod.). este mi pride blbe cpat DSP kartu za dalsich X euro do nadupaneho 8jadroveho Macu, ktory sa pri vacsine projektov skrabe v zadku
Naposledy upravil(a) Poshook dne 24 led 2010 17:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Pytkin »

No nic .. idem ho teda vyskusat , ked uz ho tak chvalis :)

Mne sa UAD paci .. ceny pluginov su v pohode .. Nemam zase potrebu hladat nieco ine , ked pluginy na UAD + POCO my postacuju .. Jedine co planujem , je upgradnut na POCO 6000 ..

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

Pytkin píše:No nic .. idem ho teda vyskusat , ked uz ho tak chvalis :)
zober si ale plienku, lebo ked si pri VSS3 zmrzol, pri tomto sa stopro poseries :)

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od SoundsFine »

Tak jsem se z toho lexicon nepo... :-), i když jsem čekal, že nebude stačit zásoba toaleťáku.
Mám Lexicon MPX1 a přijde mi, že často zní lépe, než tento software.
Zkoušel jsem s PCM NRP i VSS3 a DVR2 - no a pokud šlo čistě o vokály, vždy jako hlavní hall jsem nakonec použil prostory z TC PoCo.
Na kytary ale bodoval PCM, tam jednoznačně získal body a je to vážně pěkný, však po porovnání s MPX1 si nejsem jistý, že by Native Reverb Plugin překonal Hardware (alespoň v hlavních základních hallech - ať si na stránkách píšou co chtějí, prostě nepřekonal MPX1 přesto, že to má být o třídu lepší PCM .
Špičkové je zpracování pluginu a nastavení, to mě hodně rozzářilo, zvukově na kytarách exceloval, ale na vokálech nebo bicích v žádném případě.

Takže "posrání" se nekonalo. První dva, tři dny jsem byl přesvědčen, že musím investovat, po skončení euforie jsem si už jistý, že MPX1 od Lexicon zatím postačí.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Pytkin »

poshook : hra to pekne .. lexiconovsky .. VSS3 hra inak .. akoby viac simuluje realny priestor ..

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Ivo »

PCM reverb pluginy jsou identické s algoritmy PCM 96 a ten je v dost jiné kvalitativní lize než MPX-1 ...

Odpovědět