SW Summing plugin - idea

Ostatní audio software, obecná diskuse
Cyril

Re: SW Summing plugin - idea

Příspěvek od Cyril » 01 črc 2010 16:19

Sakra to zni hodne dobre, ten peak controller...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 črc 2010 11:11

brooklyn: tak jsem vcera koukal na dokumentaci a bohuzel to nejde. Z toho co jsem vycetl, plugin nema moznost primo komunikovat s jinyma pluginama ani nema pristup k automatizaci, o to se kompletne stara Host. Takze mozny je pouze neco na zpusob envelope followeru, ktery bude signal prevadet na midi cc (to uz asi mas) a pak na midi stope si nasadis bud nejaky midi transform nebo to projedes logical editorem.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 02 črc 2010 13:59

Amorph píše:brooklyn: tak jsem vcera koukal na dokumentaci a bohuzel to nejde. Z toho co jsem vycetl, plugin nema moznost primo komunikovat s jinyma pluginama ani nema pristup k automatizaci, o to se kompletne stara Host. Takze mozny je pouze neco na zpusob envelope followeru, ktery bude signal prevadet na midi cc (to uz asi mas) a pak na midi stope si nasadis bud nejaky midi transform nebo to projedes logical editorem.
ten mapping midi resim v device manageru, jak by to slo v logical editoru?

jinak teda bummer, ale diky za snahu. skoda skoda...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 črc 2010 14:13

Brooklyn: no, nevim jestli rozumim spravne, ja jsem spis neresil midi mapping, ale midi transform (jak jsi chtel ten ridici signal zinvertovat a podobne) - z envelope followeru dostavas midi outem nejaky midi cc, ktery pak ctes na midi tracku. A v MIDI insertech na tom tracku nasadis Transformer, ve kterym muzes napsat jak chces ten cc transformovat. To by snad melo fungovat realtime, ale jeste jsem to nezkousel. Nicmene ted vlastne nevim jestli tohle cc muzes pak smerovat do nejakyho efektu, protoze midi stopy se daj asi routovat jen do instrumentu.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 02 črc 2010 14:16

Amorph píše:Brooklyn: no, nevim jestli rozumim spravne, ja jsem spis neresil midi mapping, ale midi transform (jak jsi chtel ten ridici signal zinvertovat a podobne) - z envelope followeru dostavas midi outem nejaky midi cc, ktery pak ctes na midi tracku. A v MIDI insertech na tom tracku nasadis Transformer, ve kterym muzes napsat jak chces ten cc transformovat. To by snad melo fungovat realtime, ale jeste jsem to nezkousel. Nicmene ted vlastne nevim jestli tohle cc muzes pak smerovat do nejakyho efektu, protoze midi stopy se daj asi routovat jen do instrumentu.
no v generic remote to jde.

vytvorim novej generic device, jako MIDI IN zadam tenhle audio2midi plugin, a pak to mapuju na parametry VST instrumentu, jako kdybych prirazoval treba knoby na MIDI kontroleru k VST parametrum. (cili pres midi track to nejde. takze nevim jak s tim transformem.)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 črc 2010 14:27

aha, tak to asi zase nejde. To leda, ze bych ti napsal na miru audio2midi s integrovanou moznosti transformu:)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 29 říj 2012 19:39

Trocha by som chcel ozivit toto tema...
Mam teraz demo Waves NLS aneb Virtual Summing Plugin.
Chcem sa spytat:
- chcem zistit, ci to ma nejake opodstatnenie/vyhody, mozem to jednoducho otestovat tak, ze zavesim na kazdy track channel plugin, na master buss plugin a mal by som teoreticky dosiahnut iny - "lepsi" vysledok vdaka non-linear mixingu?
- ak som spravne pochopil co som sa tu docital, tak vlastne kazdy pokus o summing virtualny v ramci DAW je vlastne haluz?
- som z toho lama, mozte mi poradit co si mam "vsimat" ak je vobec co si vsimnut? ;-)

Dakujem

MDudas

Příspěvek od MDudas » 30 říj 2012 00:00

Zjavne je to strojcek na "analogovu spinu"..... teda si musis vsimat tu spinu. :wink:
(nemyslim, ze je to uplna haluz / vo Waves asi nesedia uplni amateri)

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 30 říj 2012 14:37

tomy45 píše:Trocha by som chcel ozivit toto tema...
Mam teraz demo Waves NLS aneb Virtual Summing Plugin.
Chcem sa spytat:
- chcem zistit, ci to ma nejake opodstatnenie/vyhody, mozem to jednoducho otestovat tak, ze zavesim na kazdy track channel plugin, na master buss plugin a mal by som teoreticky dosiahnut iny - "lepsi" vysledok vdaka non-linear mixingu?
- ak som spravne pochopil co som sa tu docital, tak vlastne kazdy pokus o summing virtualny v ramci DAW je vlastne haluz?
- som z toho lama, mozte mi poradit co si mam "vsimat" ak je vobec co si vsimnut? ;-)

Dakujem
summing v DAW je uplne presnej, haluz jsou tyhle virtualni napodobeniny :] simuluje to vic veci, nedokonalosti jako treba bleed z jedny strany panoramy na druhou, ale bude tam i nejaka saturace v zavislosti na dynamice signalu a dalsi veci. nema to smysl hodnotit jinak, nez libi se mi to / nelibi se mi to. ale kdybys k tomu chtel byt spravedlivej, zkusil bych s tim delat na nejaky skladbe od zacatku, misto toho, ze na hotovou vec nasazis na jednotlivy kanaly tyhle pluginy.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 říj 2012 16:58

Aha, jasne... no mozno mam usetrenych 270 ewri :-]

Odpovědět