Waldorf iPad Synthesizer

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od bassline »

Tak toto je pecka:

http://www.waldorfmusic.de/en/component ... sizer.html

Obrázek

Velka skoda, ze to neimplementovali do ich existujucich produktov (Largo, Blofeld). Dufam, ze sa tak casom stane. Nerozumiem tejto ere, kde sa hudobny soft vyvija pre telefony a podobne miniaturne zariadenia :roll:.

Completely new and unheard sounds
An innovative approach to wavetable synthesis allows for the transposition of the spectrum and the balance of periodic and sound spectra entirely independent from a wave’s position. The existing wavetable technology is thereby extended by two new dimensions, and it allows for formant shifts as well as numerous other unheard sounds. Also, unlike with typical wavetable instruments, the number and length of waves in a wavetable will no longer be restricted. It’s the era of wavetable synthesis V2.0!

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od EXCOM »

tak hadam aj Virus sa objavi na iPad 8)

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3864
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od MDudas »

bassline píše:Tak toto je pecka: Nerozumiem tejto ere, kde sa hudobny soft vyvija pre telefony a podobne miniaturne zariadenia :roll:.
To vies, kupna sila masy .... 100 blbcov ma dokopy viac penazi ako jeden solidny hudobnik....

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od Pytkin »

MDudas : Preco tak radikalne ? Povazujes nas vsetkych za blbcov ?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od Pytkin »

dalsie zaujimave v tom clanku je toto :

App collaboration standards like Sonoma‘s Audio Copy/Paste, Intua‘s Audio Pasteboard and Virtual Core MIDI will also be supported like the upcoming AudioBus standard and KORG’s WIST synchronization technology.

dendy
Příspěvky: 14184
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od dendy »

na tu idiotsku poznamku od mdudasa nema zmysel reagovat... kazdy dava len take hlasky ako mu dovoli vyska jeho IQ


bassline: no ipad az taky malicky nieje :-) a aj pre iphone je napriklad synthstation 25 - a to uz mas opat viacucelovy mini syntacik... nehovoriac o tom ze vysetk tieto synth sa daju riadit cez midi

a ber to tak ze to je HW synth do ktoreho si loadnes taky SW aky zrovna potrebujes... momentalne mam v ipade uz 4-5 synthov ktore kvalitou bez problemov konkuruju top HW VAckam , ked si zoberes kolko stoji ipad hw a kolko potom tie appky tak sa to dost oplati :-)

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3864
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od MDudas »

Pytkin píše:MDudas : Preco tak radikalne ? Povazujes nas vsetkych za blbcov ?
OK, opravujem - 100 amaterov ma viac penazi ako 1 profik. Dnes sa viac predavaju hracky a polo-hracky, ako solidne veci.
Solidne veci skor vymieraju, lebo kupna sila "masy" umoznuje prezit hlavne jednoduchsim veciam. Lepsie ? :x
(ale teraz som nereagoval na iPad ale na tie telofony.... iPad je podla mna cool zalezitost)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od Pytkin »

ok .. to uz je lepsie .. ale stale si myslim , ze tu je dost profesionalov na fore a vela z nich ma ipad :) a pouziva tieto hracky ..

dendy
Příspěvky: 14184
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od dendy »

MDudas píše: OK, opravujem - 100 amaterov ma viac penazi ako 1 profik. Dnes sa viac predavaju hracky a polo-hracky, ako solidne veci.
Solidne veci skor vymieraju, lebo kupna sila "masy" umoznuje prezit hlavne jednoduchsim veciam.
vies co fakt sa radsej k temam kde nemas co k veci povedat nevyjadruj lebo cim viac sa snazis tym vacsie hluposti pises a strapnujes sa

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od EXCOM »

podla MDudasa je co amater to blbec..

dendy
Příspěvky: 14184
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od dendy »

blbost je hlavne to clenenie "toto je pre amaterov a hento uz pre profikov" ... software/hardware X je hracka pre amaterov, software/hardware Y je profi .... to je kompletne mimo...

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od EXCOM »

ale aby sme boli k teme, by som uz konecne ocakaval aj od Yamahy a Rolandu aby sa takymto smerom vybrali ako MOOG, Waldorf atd. fakt aj ten Virus by sa zisiel na iPade..

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3864
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od MDudas »

dendy, piece on you .... 8) skus najprv pozornejsie citat a potom sa navazat do druhych.
Hovorilo sa o tomto:
Nerozumiem tejto ere, kde sa hudobny soft vyvija pre telefony a podobne miniaturne zariadenia.
Mas pocit, ze je to o iPade ?

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3864
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od MDudas »

dendy píše:blbost je hlavne to clenenie "toto je pre amaterov a hento uz pre profikov" ... software/hardware X je hracka pre amaterov, software/hardware Y je profi .... to je kompletne mimo...
A k tomuto by som tiez povedal svoje... ale necham to tak. Iba takto poviem, ze: ked to tak delia vyrobcovia (napr. podla vybavy, zlozitosti, ceny, atd) tak je uplne jedno, ako sa o "nekategorizovani" rozhodne dendy... :roll:

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Waldorf iPad Synthesizer

Příspěvek od bassline »

dendy píše: bassline: no ipad az taky malicky nieje :-) a aj pre iphone je napriklad synthstation 25 - a to uz mas opat viacucelovy mini syntacik... nehovoriac o tom ze vysetk tieto synth sa daju riadit cez midi
Akoze ten iPad sa da pripojit do DAW ako MIDI modul ? Cez USB to prenasa MIDI aj AUDIO ?
dendy píše: a ber to tak ze to je HW synth do ktoreho si loadnes taky SW aky zrovna potrebujes... momentalne mam v ipade uz 4-5 synthov ktore kvalitou bez problemov konkuruju top HW VAckam , ked si zoberes kolko stoji ipad hw a kolko potom tie appky tak sa to dost oplati :-)
Co ja viem. Ze by syntak pre iPad konkuroval top pluginom pre PC alebo VAckam ? To je ten pristroj tak vykonny ze utiahne plugin s TOP algoritmami ?
Co som poval ukazky z toho Nlog synth, tak to znelo IMHO dost biedne. Taky harsh zvuk...

Nejak nevidim zmysel pouzivat iPAD ako HW modul pre pluginy. To by ma skor zaujimala nejaka krabicka ako Muse receptor a pod. ktora uz je trosku na inej urovni nie ?

Odpovědět