High End Studio PC

Vše o hudbě na počítačích se systémem Windows
Odpovědět
Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Re: High End Studio PC

Příspěvek od kexik »

biscuit píše:oki a rozdil 100 MHz u i2600K a i2700K? i2700K je totiz nejaky nedostatkovy zbozi nebo co? :-(
je rozdiel 3,7%. pri jednom type procaku takt a vykon suvisia celkom proporcionalne. cena rychlejsej verzie ale asi bude vyssia ako 3,7%, ergo viac sa oplati pomalsi, ked to pomerujes peniazmi.

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: High End Studio PC

Příspěvek od biscuit »

ja to pomeruju rozumem :-) je mi jasny, ze ta cena nebude linearne vetsi :-)
spis jde o to, jestli se ta petistovka navic a cekani (ktery nevim jak bude dlouhy) vubec vyplati

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: High End Studio PC

Příspěvek od tomy45 »

No kazdy to pumpuje, cize 2700K je asi najpredavanejsi. 100Mhz... ked to porovnavam, vid. odkazy nizsie, tak tych 100Mhz ta vyjde 20€ hore dole.

2600K: http://ark.intel.com/products/52214/Int ... -3_40-GHz)

2700K http://ark.intel.com/products/61275/Int ... e-3_5-GHz)

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: High End Studio PC

Příspěvek od biscuit »

no dekuju velmi tedy :-) s procesorem se nakonec rozhodnu podle dostupnosti asi ;) to je dobrej parametr ne? 8)

edit: tak bud je to nejaka vycuranost, aby se doprodavala 2600, nebo jsme porad prdel sveta, ale 2700 budou asi az v unoru, takze rozhodnuto..


biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: High End Studio PC

Příspěvek od biscuit »

chladic - doporucuju scythe mugen 3 - dal jsem ho ted a spokojenost, perfektne drzi, skvele chladi.
zdroj - urcite ber seasonic, mozna bych vzal i vetsi wattaz, i kdyz ty vypada to, neplanujes videokartu
ssd - zvaz to, stoji to za to.. i kdyz da se bez toho fungovat v pohode ;)
skrin - nesetril bych a bral antec, fractal design mi prijde jako mozna dobra kopie (inspirace), ale treba ty bocni vydechy - to je peklo podle me.. ale osobni zkusenost s fd nemam - nicmene antec mam a to proste byla skvela investice kdysi - ta skrin je proste bezvadna ;) http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=MTgyNA==

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: High End Studio PC

Příspěvek od Pytkin »

ja by som doporucil nemodularny zdroj , ale pevne kable .. je lacnejsi a mensia moznost poruchy ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: High End Studio PC

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

biscuit píše:no dekuju velmi tedy :-) s procesorem se nakonec rozhodnu podle dostupnosti asi ;) to je dobrej parametr ne? 8)

edit: tak bud je to nejaka vycuranost, aby se doprodavala 2600, nebo jsme porad prdel sveta, ale 2700 budou asi az v unoru, takze rozhodnuto..
dej potom vedet, z ceho jsi to nakonec vsechno slozil. premyslis treba i nad moznosti hackintoshovat?

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: High End Studio PC

Příspěvek od biscuit »

pytkin: u zdroje jsem taky takhle premejslel, ale nakonec jsem stejne vzal seasonic s konektorovejma kabelama.. drzi to pevne, snad zadnej problem nenastane - zatim vse beha jak ma ;)

brooklyn: resil jsem to touhle sestavou:
Zdroj Seasonic 660W SS-660KM Gold
MB GIGABYTE s.1155 Z68XP-UD4, ATX, Z68 (1.0)
CPU Intel Core i7-2600K - 3.4GHz 1155pin, 8M, BOX
Chladič CPU Scythe SCMG-3000 Mugen 3 CPU Cooler
2x DIMM DDR3 Kingston HyperX XMP T1 8GB (kit 2x4GB) 1600MHz CL9
HDD 2.5" SSD 120GB Corsair Force Series 3
VGA Sapphire HD 6670 1GB DDR5 Ultimate
(videokartu jsem mozna zbytecne predimenzoval, bral jsem to nejlepsi pasivni, co mi prislo rozumny.. no ale treba casem vyuziju ten vykon..)

o hackintoshi neuvazuju, jsem windows/cubase pozitivni - mouchy hledam jinde ;)
jediny co brzo vyhazim, budou harddisky.. nebavi me, jak huci / vibrujou.. je to hrozny jak se minimalizuje hluk, tak jak cloveku zacnou vadit veci, ktery driv neresil.. hned po samsung discich pujde z vokna lednice a pak zabiju souseda, ze dejcha :-D

jinak cubase jsem nainstaloval stejne radeji 32bitovou :-( jde to nejak pomalu a je spousta veci, co by mi na 64bit chybela..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: High End Studio PC

Příspěvek od Pytkin »

biscuit : priznam sa , ze som s tymi modularnimi zdrojmi tiez este nemal problemy .. ono sa ukaze skorej po par rokoch .. ale asi to problem nebude .. ja akurat tak pragmaticky nad tym uvazujem , ze naco priplacat za modularny zdroj , ked to vlastne moze byt len zdrojom problemov .. ja vzdy nepouzite kable vyviazem hore aby nicomu nebranili a anezavadzali .. a hotove .. ale uz som modularne tiez par krat kupil (lebo nebol skladom nemodularny :) )

Obrázek

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: High End Studio PC

Příspěvek od biscuit »

jj, jasny a souhlas.. kdyztak koukam na tu fotku, tak se mi vybavujou ty moje kravsky chladice na pametech :-) , ktery mi neumoznily dat vetrak na profuk pres chladic procesoru, ale musim ho mit vzadu a vzduch cucat - coz je asi min ucinny.. ale cert to vem, protoze ten chladic je fakt macek a hlavne krasne sedi prisroubovanej na desce - to me stvalo driv u 775, jak to drzelo na tech plastovejch drzakach.. jo a nevim jestli je to standard u 1155, ale alespon muj chladic, se da montovat libovolne po 90°, coz je prima, protoze si clovek muze hezky ovlivnit smer proudu vzduchu (na antecu mam i "kominovej" vydech nahore a zdroj mam v suterenu).

Uživatelský avatar
hombrefeo
Příspěvky: 3632
Registrován: 25 čer 2009 23:19

Re: High End Studio PC

Příspěvek od hombrefeo »

biscuit, ty jsi fakt dal 100 E za ten seasonic? ja mam posledni dobou dilema prave se zdroji, uz neverim zadne "overene" znacce. poslednich par kousku, co tu cekaji na odvoz do sberny je tagan, silentmaxx, sharkoon (ten jsem ale znicil umyslne:), same drazsi modely a presto jdou do kytek... uz fakt nevim, cemu verit, posledni dobou me zlobi i jeden Antec, ze nekdy nechce nastartovat.

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: High End Studio PC

Příspěvek od biscuit »

dokonce 130.. dal a nelituju a doufam, ze ani litovat nebudu. prave ze jsem nechtel delat kompromisy, proto jsem volil takhle. slo o ucinnost, perfektni provedeni a tichost - vsechno seasonic splnuje. dokonce se pri bezny praci chova jako zdroj pasivni - vetrak se zacne tocit az pri zvyseny teplote a i tak je skoro neslysnej. jak rikam, jestli vydrzi, nemam s cenou problem.
jinak to co pises, tak to pro me ani snad nejsou znacky. ja potom co jsem se poucil s fortronem, kterej byl jako echt znacka kdysi dost prosazovanej, uz neverim skoro nicemu. kupodivu treba v minuly konfiguraci jsem mel thermaltake a po vymene vetraku za noctuu se z nej stal taky celkem v pohode zdroj. drzel az do konce a ted se s bejvalou sestavou stehuje ke kamaradovi a doufam, ze i jemu poslouzi.

Uživatelský avatar
hombrefeo
Příspěvky: 3632
Registrován: 25 čer 2009 23:19

Re: High End Studio PC

Příspěvek od hombrefeo »

biscuit píše:dokonce 130..
dokonce tolik. to me prave desi, ze ony vsechny ty drazsi modely se tvari "nabusene", ale mne jde hlavne o zivotnost, ne co pul roku vymenovat zdroje...

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: High End Studio PC

Příspěvek od biscuit »

tak na dva roky to mas pojisteny garanci, pak se dej vule bozi

Odpovědět