Pro Tools FIRST

Vše o programu Digidesign Pro Tools
Kermitak
Moderátor

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Kermitak » 21 úno 2015 10:51

Jenze i ta placena verze je furt zoufale omezena.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 21 úno 2015 23:43

Přesně tak, kvůli reklamním kecům o průmyslovém standartu není důvod utrácet za něco, co za tvoje peníze nic nepřinese ... snad jakejkoli jinej DAW je lepší co do možností, routingu atd. Když k tomu připočteš předražený pluginy v jejich vlastním formátu, kterej není kompatibilní s ničím, není důvod se touhle firmou vůbec zabývat. A jestli je v PT First opravdu jediná možnost, jak uložit session ta, že ji někam uploaduju, tak je to jednoznačně hovězí řešení.

demsky

Příspěvek od demsky » 27 bře 2015 09:13

Akoze nech sa na mna Avid nehneva, presiel mesiac/dva a zatial mi chodia len ich blbe reklamy do mailu, tak to sa na to mozem vybodnut a kaslem na cely tento projekt :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

dJR

Příspěvek od dJR » 27 bře 2015 10:11

Stejna zkusenost, taky mi Avid zatim odkaz ke stažení neposlal. Mozna zjistili, ze o to moc lidi nestoji. Ja si totiz v mezicase rozmyslel, ze to nakonec ani stahovat a instalovat nebudu. nemam uz tolik casu na experimentovani v necem, co bude stejne (v principu) strasne omezene. Spise jsem si znovu zopakoval duvody, proc zustanu loajalni Cubase - i pres to, ze si Steinberg dela z nadsencu kupujicích X.0 verze bezplatné betatestery...

Na zimním NAAM 2012 ohlásil Fishman revoluční MIDI Guitar převodník TriplePlay, že od jara bude v prodeji... Takže už dva roky na to, na jaře 2014, se dal pořídit na Sweetwater a u nás ho dovozce ani ještě nedovezl, natož aby si ho smrtelník mohl vyzkoušet...

Kelley

Příspěvek od Kelley » 27 bře 2015 10:44

Pokud si chce začátečník osahat nějaký pořádný DAW zdarma, myslím že "Presonus Studio One Free" má nad "Pro Tools Fisrt" hodně navrch...

dog

Příspěvek od dog » 09 srp 2015 12:25

Avid už, sláva.... hosana :-) , začal posílat odkazy ke stažení... tak mi to nedalo...vytvořil jsem účet, stáhl jsem a při kopírovaní rozbaleného zipu na disk mi to hlásí že nějaký soubor používá jiný program nebo uživatel... :-) ...ale možná mu nesedí XP...časem to zkusím ještě na jiném compu...ale celkem mě to odrazuje... Zkoušel jste to někdo?

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 10 srp 2015 01:46

Je to imho k ničemu.

Asi neni překvapenim, že sešna z PT nejde otevřít v PTF. Co je nesmyslný je, že sešna z PTF nejde otevřít v běžnejch PT - nedaj se na tom dělat ani přípravy řekněme kliků…

Pochopitelně žádný AAF/OMF/MXF

Sešny lze ukládat jenom v Avidovskym cloudu… Projekty směj bejt snad jenom tři resp. three projects stored in the cloud; additional projects may be purchased from the Avid Store in the near future

Nemá notovej resp. partiturovej editor, neumí exportovat mp3, nemá clip gain,

Mno… Ať si to nechaj, imo je to k hovnu. Ale to byly asi v '98 Pro Tools FREE taky.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

demsky

Příspěvek od demsky » 10 srp 2015 09:16

>Mno… Ať si to nechaj, imo je to k hovnu. Ale to byly asi v '98 Pro Tools FREE taky.

asi tak...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 srp 2015 13:04

ziadny iny DAW nezije tak intenzivne uz len zo zotrvacnosti, lebo kedysi mal meno, ako Pro Tools :-)))
Kelley píše:Pokud si chce začátečník osahat nějaký pořádný DAW zdarma, myslím že "Presonus Studio One Free" má nad "Pro Tools Fisrt" hodně navrch...
naprosty suhlas - zhodou okolnosti som ho posledne dni skusal.. myslim si ze Studio One celkovo ma navrch nad spustou DAW ..

vlastne si neviem momentalne spomenut na ziadny co by mal navrch nad Studio One (ked sa bavime o full verziach)

m4x

Příspěvek od m4x » 10 srp 2015 15:44

Při upgrade na Win 10 zvažuju přechod z Cubase 6.5 na jiné DAW. V hledáčku mám Presonus Studio One nebo Reaper. V čem vám přijde Presonus Studio One tak super, oproti ostatním DAW?

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 11 srp 2015 10:29

dendy píše:ziadny iny DAW nezije tak intenzivne uz len zo zotrvacnosti, lebo kedysi mal meno, ako Pro Tools :-))))
V oblasti bedroom studios určitě souhlasim. Pro spoustu lidí je koupě třebas Logicu za 200USD mnohem lepšim řešenim. Plus k tomu dostane mraky extras. Jsou tu tušim i nějaký freeware daw jako Ardour nebo jak se to jmenuje. Možností je hodně a nějaký PT First jsou opravdu k smíchu.

V oblasti středně velkejch studií a hlavně tam kde se nedělá s obrazem, je to jenom jedna z řady možností. Pořád imho docela nezajímavá předevšim kvůli investiční náročnosti, žádnýmu VST(i) supportu, limitacím vanilla verzí, atd.

Tam kde se věci střídaj jak na běžícim páse, v production houses kde nemaj moc čas hrát si s barvičkama preampů a mikrofonů protože chrlej zakázku za zakázkou, jsou už HD nabo HDX rigy zajímavá volba. Kór s kontrolerama. Je to velkej fofr a ta integrace je hodně dobrá, workflow je zaběhlý a motat se tam s jinejma daw znamená zpravidla zbytečný náklady. Poztřebuješ někoho kdo ti to přeuloží do všemožnejch AAF nebo OMF exportů, vyjede šály, atd. a to trvá a stojí prachy. Navíc v prostředí kde neni čas, prostě neni čas. JIný daw je pískem v soukolí. V tomhle ohledu je tam jistá setrvačnost a lidi to vcucává a přeorientovávaj se na PT. To samo neznamená, že nedělaj souběžně i v něčem jinym. Myslet si ale že by se to těm firmám nevyplatilo pořízovat Avidovskej System 5 nebo S6 je naivní. Málo co je tak vychytaný a neúprosný jako prachy… ;) Těžko v tom hledat nějakou profesionální konspiraci.

Subjektivně pak z mý praxe v prostředí velkejch studií prakticky jiná volba než PT neni. U nás jsou třebas všude (Rudolfinum, ČNSO, Áčko v ČT, Smečky, Sono, ČRo) a co vim, tak skoro všude bez možnosti alternativy. Semtam se u nás objeví klient, kterej nahranej materiál bude importovat do jinejch daw a na to jsou různý zaběhlý rutiny, jak tomu co nejvíc napomoct. V 99% případů jsou klienti na PT. Ve zbylejch případech se občas někdo mihne, kdo si přiveze nějakej vlastní rig, na kterym běží Pyramix, Sequoia nebo Digital Performer. Míval jsem francouzskýho klienta co si vozil Logic. Vtipná perlička je že třebas s produktama od Steinbergu nepřijel za posledních deset let nikdy nikdo a popravdě jsem jednu dobu i myslel, že Steinberg skončil úplně. Až letos nebo vloni mě nějaký lidi vyvedli z omylu.

Obecně pak situace s PT je zrovna v našem regionu o dost jiná, což bylo způsobený jednoduše tim, že PT se dlouho dobu nedaly ukrást z netu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 srp 2015 11:31

> Subjektivně pak z mý praxe v prostředí velkejch studií prakticky jiná volba než PT neni

Ale nieje to prave tym ze uz su na to vsetci (hlavne "stare páky" co sa pohybuju v branzi roky rokuce) proste zvyknuti takze nemaju ani chut ani cas si zvykat na nieco nove ? Cize nie preto ze by objektivne prinasali nieco co sa neda v rovnakej kvalite vyslednej spravit aj inde.. ale proste pre to ze to maju vsetci a vsetci su na to zvyknuti .. cize rozbehnuty vlak tazko zastavit.. alebo to tak nieje ? Napriklad HD/X nenahradis bez problemov s UAD a PoCo ?

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 11 srp 2015 12:04

Jak to myslíš starý páky? Ten byznys je nabitej mladejma lidma, talentovanejma a vzdělanejma třicátníkama. Žádný s odpuštěnim pitomci ze Superstar. Málokde je taková konkurence, protože koláč práce se slušnym budgetem se od krize 08-09 spíš zmenšuje (vyjma odvětví počítačovejch her) a velký studia už jsou skoro všechny zavřený. Ostatně zánik hrozí resp. hrozil i legendám jako Abbey nebo Air. Současně přetlak lidí co se tomu chce věnovat je obří. Jestli si představuješ šedesátiletýho magnetofonistu co mezi lahváčema mačká play a stop, tak to je úplně mimo tj. imo starý páky se konaj leda ve veřejný sféře, v ČRo nebo ČT. Anebo aspoň já mám kolem sebe samý mladý lidi a kolem starších, kteří se v byznysu udrželi a zároveň ho přežívaj ve zdraví se docela poskakuje s úctou.

To co zdržuje od vývoje v technologickym slova smyslu jsou hlavně nedotažený překotně vydávaný relasy všemožnýho sw tj. čeká se na dotažení a na vzájemnej support. Bohužel klienti vývojářů jsou současně i testeři. To je velkej problém. Jinak by to bylo mnohem rychlejší. Je docela bežný bejt o verzi nebo dvě níž. Doma ale všichni zkoušej to nejnovější, protože tam je ta rizikovost zkousnutelná. Sám mám kvůli tomu pokusnej systémovej disk.

Karty HD a HDX nenahradíš UAD nebo PoCo ani náhodou, protože PT HD tj. ten daw fakticky běží na těch kartách a neni tam kompatibilita. Je to úplně něco jinýho.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 srp 2015 12:55

nie to sme sa nerozumeli s tou nahradou.. samozrjeme ja viem ze PT + jeho hw akcelerovane pluginy nepustim na PoCo alebo UAD, zas nie som uplne blbly :-)))) ja som to myslel tak - pri PT ti proste DAW dava urcite funkcionality na editaciu .. a mas vnom urcitu sadu "pluginov" (kompresory, EQ, reverby, atd..) ... "nahradu" som myslel v duhu ze "Zahodim PT + hw, zoberem nejaky iny vyspely DAW + rack s PoCo / UAD hw a ich pluginami)

k tym starym pakam no ved len sa pytam :-)) proste ma zaujma preco sa velke studia tak krcovito drzia PT .. chapem faktory ako zvyk, aj to chapem ze vlastne ked nieco funguje a pokryva vsetky potreby pri praci daneho studia vlastne nema ziadny dovod prechadzat na inu technologiu (iny DAW, ina HW akceleracna pratforma) aj ked by im mozno poskytol hrbu novych veci - ktore ale mozno pri svojej prevadzk ani nepotrebuju... velke PT su pre mna neznamou, kedze s nimi asi robis tam ma proste zaujimali nejake konkretne veci v ktorych su popredu oproti inym DAW ..

inak co sa tyka "pitomcov zo Superstar", mam pocit ze na slovensku hlavna hviezda superstar poroty (Habera) v studiu pouziva Cubase a prave PoCo / UAD :-)

demsky

Příspěvek od demsky » 11 srp 2015 14:38

Dendy cudujem sa, ze sa pytas zrovna ty, ved Pro Tools, nech uz ma Digidesign/Avid akykolvek marketing je synonymum nahravacieho top gearu so softom, zvladne to velke nahravacie session (orchester, kapely s vela clenmi, intergracia s mixpultmi) a malo by to byt aj velmi stabilne v pripade odbornej obsluhy. Na komponovanie by som to moc nepouzival, i ked isto aj na to sa da zvyknut. Pro Tools je skratka standard, pravdepodobne aj vsetky audioskoly maju partnerstvo s nimi, to ze je konkurencia ako Presonus Studio One je dobre, i ked nie je priama, vid ich claim The Next Standard in Songwriting and Production, Pro Tools je standard v audio engineeringu, aka pre buducich profi sound dizajnerov a zvukarov (uchadzat sa o pracu v tomto segmente bez znalosti PT je takmer nemozne).

Neviem preco, ale niektori ludia mi pripominaju diskutujucich zo sme.sk, na vsetko su odbornici, ved za Pro Tools su tisicky hodin prace, hadam to nerobia analfabeti, naposledy som take blbe otazky pocul, ked som zalozil PC3 vlakno, ze aky je tam vlastne progres, co ten Kurzweil za poslednych 10 rokov urobil, vyzeralo to, ze nic... taky Dave Weiser asi o tom vie svoje, ze.

Kazdopadne, tento First, to je bad joke.

Odpovědět