Pro Tools FIRST

Vše o programu Avid Pro Tools
Uživatelský avatar
dJR
Příspěvky: 229
Registrován: 10 říj 2012 12:07

Pro Tools FIRST

Příspěvek od dJR »

Avid uvolnil FREE verzi ProTools s označením FIRST.

Kdysi dávno (v 90. letech) jsem v ProTools dělal, protože tehdy ani jiná podobně spolehlivá volba nebyla...
Na přelomu století jsem přesedlal na Cubase a od té doby se jí držím. Vědom si toho, že ProTools jsou průmyslový standard, stejně jsem dal a dávám přednost Cubase, protože jsem se rozhodl ponechat si audio jako hobby (do té doby jsem se profiloval směrem k profi) a protože pro spolehlivý chod ProTools bylo dlouho potřeba mít drahý Mac...

Nicméně nostalgie po ProTools mě tu a tam dohání a ProTools FIRST je možná první bezplatná příležitost se jí nechat tu a tam oblažit...

Z pohledu ProTools matadorů, jaké další zásadní omezení v ProTools FIRST kromě počtu 16 audio + 16 MIDI stop vidíte pro využití v domácím studiu?

Díky za expertízu ;-)

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od TOM-Thak »

Čteš mi myšlenky. Snad to tu někdo rozebere. Mě láká to taky vyzkoušet, když je to industry-standard.

Liquid Sound
Profesionál
Příspěvky: 1080
Registrován: 17 čer 2002 17:39

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Liquid Sound »

Imho půjde jenom o takový nahlodávátko. Kdo bude chtít dělat něco pořádnějc, začne pošilhávat po koupi plný verze a právě na tenhle mechanizmus Avid vsází. Navíc snad co jsem četl, tak data nebo app budou muset bejt někde v cloudu a ne na počítači. 16 stop dejme tomu. Kdo si točí nějaký písničky s kytarou, tomu to bude stačit. Jak ale znám Avid, kterej mi vadí čím dál víc, tak to bude tak trochu vopruz a šmelo v jednom. :(

V kostce je to asi jako Hackintosh. Možná hůř. Tváří se to jako "to" ale s "tim" to nemá vlastně nic společnýho, protože ty nejzásadnější funkce, který jsou pro "to" charakteristický, nejsou dostupný. ;)
Freelance film scoring engineer, producer, senior sound engineer & editor, Wwise apprentice
vitekkral.com | IMDb | ALLMUSIC

peterslaby
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2012 15:03

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od peterslaby »

No pokial som to spravne pochopil, daju sa tam ulozit len 3 projekty, aj tie, ako bolo spominane, budu sa niekde na cloude ukladat. Myslim si, ze to bude dovod, preco Pro tools first mnoho ludi nebude mat chut ani instalovat.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Pytkin »

no sak to je na to , ze sa mozes na tom ucit .. nie robit daku realnu komerciu .. ked robis len pokusy , tak ti nevadi , ze data su na cloude ..

Uživatelský avatar
dJR
Příspěvky: 229
Registrován: 10 říj 2012 12:07

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od dJR »

Teď mě napadla taková konspirační teorie... Nebude Avid třeba v tom svém cloudu pátrat po geniálních hudebních nápadech, který pak nazpívá dejme tomu Taylor Swift? :D

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Hammond »

DJradil: To mi pride trochu moc konspiracne :) To by hadam mohli patrat rovno na Youtube, Myspace... kde asi drviva vacsina hobby autorov nemaju registrovane autorske prava.

Inak k tomu ProTools-u, ja sa tiez dlhodobo zaoberam, ci kupit ku Cubase aj ProTools, ale stale viac prevlada pocit "naco by to bolo dobre?". Tiez by ma mozno zaujimal nazor profesionalov, ci existuje v dnesnej dobe vobec nieco relevantne, co by mohol ProTools v porovnani so Steinbergom ponuknut naviac.

Liquid Sound
Profesionál
Příspěvky: 1080
Registrován: 17 čer 2002 17:39

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Liquid Sound »

DJ Radil píše:Teď mě napadla taková konspirační teorie... Nebude Avid třeba v tom svém cloudu pátrat po geniálních hudebních nápadech, který pak nazpívá dejme tomu Taylor Swift? :D
No ona tě ta myšlenka napadla docela dobrym směrem… Pro Tools 12 by měly mít v základu nějakej model kooperace tj. stopy se budou dát shareovat krz Avid servery. Vtip spočívá v tom, že nikdo soudnej nebude a nesmí posílat klientovy data nějaký třetí straně. Za předpokladu tedy, že si to klient výslovně nebude přát. A i tak míra bezpečnosti takovýho počínání je hodně diskutabilní. Už teď se jede přes všemožný Aspery, existujou různý smlouvy o mlčenlivosti dění v obraze, atd.
Freelance film scoring engineer, producer, senior sound engineer & editor, Wwise apprentice
vitekkral.com | IMDb | ALLMUSIC

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Hammond »

Liquid: Ale to sa potom AVID tak trochu zahrava s moznostou, ze prestane byt priemyselnym standardom, nie? Ochrana autorskych prav je docela vyznamna zalezitost.

Liquid Sound
Profesionál
Příspěvky: 1080
Registrován: 17 čer 2002 17:39

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Liquid Sound »

Ne, nikdo se z toho nepodělá. Akorát Avid investuje mraky USD do něčeho, co bude používat jenom nějaká mizivá část userů. Na druhou stranu po features po kterejch useři volaj léta ani pes neštěkne. Btw. leckde jsou ve studiích bezpečnostní pravidla nastavený tak, že jednoduše pracovní stanice jsou offline, připojujou se jenom třebas na updaty a nazdar.
Freelance film scoring engineer, producer, senior sound engineer & editor, Wwise apprentice
vitekkral.com | IMDb | ALLMUSIC

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Pytkin »

no ja myslim ze tymito krokmi sa chce avid priblizit aj drobnejsim userom , ktorych teraz pokryva cubase a ostatne DAWs .. Protools pouzivaju profici .. tych je ale malo v porovnani s tou "amaterskou" castou .. a tych by avid chcel dostat tiez na svoju stranu .. takze spravit aj tuto FIRST verziu zadarmo .. Aj doraba kolaboraciu , cloudy a podobne .. co ma hudobnikom usnadnit spolupracu ..

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2119
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od PELF »

audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Liquid Sound
Profesionál
Příspěvky: 1080
Registrován: 17 čer 2002 17:39

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Liquid Sound »

Pytkin píše:no ja myslim ze tymito krokmi sa chce avid priblizit aj drobnejsim userom , ktorych teraz pokryva cubase a ostatne DAWs .. Protools pouzivaju profici .. tych je ale malo v porovnani s tou "amaterskou" castou .. a tych by avid chcel dostat tiez na svoju stranu .. takze spravit aj tuto FIRST verziu zadarmo .. Aj doraba kolaboraciu , cloudy a podobne .. co ma hudobnikom usnadnit spolupracu ..
Drobnější useři se na to vykašlou asi tak pár vteřin poté co zjistěj, že to neumí VST a že AAX wrz neni. ;)
Freelance film scoring engineer, producer, senior sound engineer & editor, Wwise apprentice
vitekkral.com | IMDb | ALLMUSIC

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od Pytkin »

LS : tak ale avid daco musi robit , aby si ich ziskal :) .. nemoze rovno hodit flintu do zita :)

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2909
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Pro Tools FIRST

Příspěvek od demsky »

Prihlasil som sa aj ja, uvidim ako to bude ficat na mojom ntb. Co si pametam tak tunajsi clen Adam Kurutz robil v protools s nejakou orchestralnou library pri soundtracku do Mafie 2, ked uz isli do studia a nahravat orchester tak sa to asi lahsie sparovalo kedze aj tam to dokoncovali v pt. Ono ani plateny nie je nejako predrazeny, kto to s hudbou mysli vazne tak 500 eur nie je vela, zhruba 2x reason cenovo, alebo clovek ozelie tablet

Odpovědět