Apple iPhone

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dendy
Vybavení

Re: Apple iPhone

Příspěvek od dendy » 26 srp 2011 19:42

demsky píše:co vam zadrbava? kebyze tu nemame ludi ako Jobs alebo Jay Miner (tvorca Amigy) tak tu mame stale 1984 :)

Steve, hadam este nejaku 20-cku zvladnes!
co sa tyka technologickeho progressu v pociatkoch apple, to bola VYRAZNE viac zasluha Wozniaka nez Jobsa .. Jobs bol skvely obchodnik a vizionar ale rozhodne netreba zabudat na technologickeho genia Wozniaka

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 srp 2011 19:47

tie Ax procesory sa mi pacia ... vobec mi nebude vadit ked v buducnosti to budu pchat aj to notebookov ... v konecnom dosledku by sa z toho mohla vyvinut totalna kopatibilita desktopovych aplikacii s ipadovymi / iphonovmi to by bol dost velky krok v pred...

ja vidim buducnost applu svetlo, dokonca v niektorych veciach mam pocit ze Tim Cook ako CEO je zaujimejsia predstava nez Jobs (z toho co som cital o nom tusim v Trend-e) .. no uvidime... za 3-4 roky si zase exhumujeme tento thread a budeme sa smiat :)

demsky

Příspěvek od demsky » 26 srp 2011 20:39

skor by som povedal ze nie, A4 procesor a jeho nasledovnici su v podstate RISC procesory ARM, akurat ze Apple si ich uz modifikuje podla svojich potrieb, ako to kedysi robili aj Sharp alebo Nintendo. tie procesory su stavane na vysoky vykon na mobilne produkty, teda hlavne kvoli baterii.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 srp 2011 20:57

Toto je dovod preco by vsetci co riesia muziku mali dufat ze apple aj v kompoch prejde na Ax procesory

http://www.arm.com/products/processors/ ... s/neon.php

neon = ocela vacsi vykon pre efekty a synthy v DAW ;)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 26 srp 2011 22:46

Myslím, že ve finále je úplně jedno, co tam bude za procesory. Největší devizou Mac OS nebo iOS je právě v to, že to Apple ladí na konkrétní spektrum hardware, což u Windows nehrozí a o to více se pánové v Microsoftu musejí snažit a mají to komplikovanější. Výrobců Win kompů je několik, ať už vezmu značkové kompy nebo sestavy-skládačky. Záměrně nepíšu PC, protože Personal Computer jsou i jabka. On ten přechod na Ax procesory svou logiku má a vzhledem k tomu, co jsem psal na začátku, asi bude i nezbytný, pokud má i v  kompech fungovat iOS.

demsky

Příspěvek od demsky » 27 srp 2011 10:45

preboha a naco by mal fungovat iOS aj na kompoch? ved iOS je derivat z OSX. take NanoStudio chlapik vyvija sucasne na OSX, Windows a iOS, myslim ze to nie je az taky problem. ARM/A4 RISC procesory su fakt na mobilne zariadenia, kde je nutny nizky odber energie, nie je tam ziaden CPU chladic a podobne.

tak ale zaujimave je aka je historia kompov Applu, na zaciatku mali Motorola CPU 68xxx ako Atari a Amigy, potom presli na RISC architekturu PowerPC od IBM, ktora evolvovala az do G5 procesora, potom presli na klasicke Intel DuoCore procaky. Podpora G5 procesorov konci s OS 10.5.8 ako citam, takze zeby sa znova vratili k dvojitej architekture s prichodom ARM modifikovanych CPU? tak ako koprocesor by to bolo mozno zaujimave cisto na audio napriklad.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 srp 2011 11:22

demsky : ja mam ale prave pocit, ze iOS a OS X sa jedneho dna spoji do jedneho operacneho systemu pre vsetky mac platformy ci mobilne, alebo desktopove..

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 27 srp 2011 11:55

EXCOM: souhlas, vždyť i Leopard zvládal PPC i Intel, taky myslím, že to k tomu spěje

demsky

Příspěvek od demsky » 07 zář 2011 14:25

fuha vacsiu kravinu som uz dlho nevidel :)

Odpovědět