Apple iPhone

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
ECSON WALDES
Profesionál

Apple iPhone

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 čer 2007 18:40

Obrázek

Co rikate na pripravovanej Apple iPhone ? :) pomalu zacina nabihat obrovska reklamni kampan, ktera vypukne uvedenim 29. června. Sem zvedavej co to udela (v porovnani se svetem) s malinkou ceskou kupni "silou". Apple pocitace u nas pouziva jen minimum lidi, s iPodem je to jen o malinko lepsi. Tohle by ale mohlo bejt hodne uspesny snad i v CR. Predpokladana cena pro ceskej trh je kolem 13.000 Kc coz neni uplne malo ale ani moc.

ukazky iPhone vypadaj hezky http://www.apple.com/iphone/ads/

hodne k videni je toho taky na Youtube

Co sem ale cet, tak Apple s iPhonem neprinasi nic co by uz na trhu nebylo od asijskejch vyrobcu. Rozdil je v tom, ze Apple iPhone uvede s brovskou kampani jako u iPodu kterej ve svy podstate taky jak se uz delsi dobu vi neumi toho tolik co levnejsi a casto malo znama konkurence. Reklama a ziskani zaskaznika je pro Apple zasadni. Jestli to ovsem zlomi i podstatne chudsi cechy sem fakt zvedavej:))

Obrázek

.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 čer 2007 18:44

To by mohl bejt hit. Ja nevim, ale iPody vidam na kazdym kroku. Jelikoz budu brzo asi kupovat smartphone, bude to zhavej kandidat vedle Palma...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 17 čer 2007 19:05

To chce palm.. tam muzes mit GPSku / GPRS internet / volat / ebook / diar / ma to jednoduse sirsi okruh vyuziti.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 čer 2007 19:05

Ano, to bude jako ipody. Nic zvlastniho, v tomto pripade oproti konkurenci dost pozadu (treba neumi vubec 3G), ale kazdej to bude muset mit, aby byl "in" :)
Afaik (jedna pani povidala) se do toho ani nedaji strkat zadny pametovy karty a doinstalovavat aplikace.

demsky

Příspěvek od demsky » 17 čer 2007 19:17

mna dost sklamal 2 MPix fotak, mam ho uz 2 roky v SE K750i a tesim sa na K800 v auguste :)

a inak je to dost velke, nezmesti sa do kapsy a takisto nemam v plane mat nieco do coho budem vkuse cumiet :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Unique

Příspěvek od Unique » 17 čer 2007 20:16

to musite brat tak, ze iPhone ponuka urcity imidz, pridanu hodnotu, pocit, ze je to viac ako len dalsi telefon, ved staci sa na to pozriet, ako to vyzera:)... preto to bude hit, nie je na tom nic zle, ludia take veci miluju...
ja osobne zvazujem kupu, proste sa mi to paci...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 čer 2007 20:37

Tím že mobil člověk pořád tahá někde s sebou (v autě, v kapse, v tašce, v bundě atd.) je to maximálně zranitelná věc co se týče poškození, ztracení, zapomenutí, ukradení atd. Proto osobně vždycky volím jen jednoduchou věc, která umí telefonovat, psát sms a pamatuje si čísla. Podobné výstavní parádičky, které člověka naplno zaměstnají, musí se o to starat jako o vzácného pejska (občas se s ním zapromenádovat a jakoby mimochodem předvést na kolonádě) a o které může navíc snadno přijít, mě nějak nelákají :)

(to že jiné výrobky toho podobně jako v případě mp3 přehrávačů, počítačů atd. budou umět více a budou levnější, je kromě toho dost pravděpodobné ...)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 čer 2007 22:48

Ivo, taky volim vzdy jen zakladni model. Konkretne muj telefon ani nema fotak, protoze mi prijde ze to je v dany kvalite nesmysl. Na mne tyhle zhavy vystrelky moc nefungujou, nicmene mi prijde strategie Applu hodne zajimava a fakt sem zvedavej co se bude dit, vcetne nasledny reakce zavedenych konkurencnich firem na trhu ktery se drzi u zdi s konvencnim typem. Apple ted vytvori kult s cool image produktu a rozpoutaji vlnu chtice:)) Jdou na to chytre a od lesa, uspech se da predpokladat maj v kapse. Nabizej neco co uz tu sice je ale maj to zabaleno do navonenyho nablejskanyho produktu. Bude to takova hracicka pro dospely, ale proc ne:))

A jak pise Unique, je to hlevne image. Mimochodem cela strategie Apple je na image postavena. Steve Jobs tohle umi hodne dobre. Uz od uvedeni G3 ktera mela hodne specifickej design kterej byl hlavnim duvodem proc stagnujici firma koncem devadesatejch let nezkrachovala. Neslo o kvalitu ale image. I kdyz Apple na druhou stranu vzdycky byl napred pred PC s dobrymi SW pro grafiky ci muikanty a pod, ale tahle specificka okrajova hrstecka lidi by Apple neuzivila.

.
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 17 čer 2007 22:51, celkem upraveno 1 x.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 čer 2007 22:50

k cemu iphone, kdyz muzu mit takovou statnou nokii z finskeho raseliniste?

Obrázek

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 čer 2007 22:55

Obrázek

juanita, nebo takovejhle pocitac ? :D jako vseho s mirou

ale je to tak

biscuit

Příspěvek od biscuit » 17 čer 2007 22:57

brooklyn: jeeee, muj phone :-) uz se ale chysta do hrobecku.
brousim si zub na nejakyho ericssona ;) iphone me pres pocatecni vzruseni uz nechava chladnym

demsky

Příspěvek od demsky » 17 čer 2007 23:22

Ja si nemyslim, ze Apple koncom 90ies stagnoval. Grafici a hudobnici su inak velmi doleziti pre Apple, sam som presiel z Amigy na PC pred 10timi rokmi a este dlhsie robim s Macmi, stale ich povazujem za lepsie ako PC a lepsie sa mi na nich pracuje. Vo svete reklamky a graficke studia ficia najma na Macoch, tak podla mna stale tzv. top of mind funguje. Mame vo firme napriklad aj servery HP Proliant ktore maju omnoho vyssi vykon ako moj Mac G4 ale ked som na tom skusal nieco robit tak mi bolo divne. Doma zase pouzivam v pohode PC, ale to je preto ze sa zaoberam najma hudbou a zas tak do obrazovky casto necumim.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

martinrx

Příspěvek od martinrx » 17 čer 2007 23:31

Co sem ale cet, tak Apple s iPhonem neprinasi nic co by uz na trhu nebylo od asijskejch vyrobcu. Rozdil je v tom, ze Apple iPhone uvede s brovskou kampani jako u iPodu kterej ve svy podstate taky jak se uz delsi dobu vi neumi toho tolik co levnejsi a casto malo znama konkurence. Reklama a ziskani zaskaznika je pro Apple zasadni. Jestli to ovsem zlomi i podstatne chudsi cechy sem fakt zvedavej:))
no nevím co se kde píše ale já neznám takový telefon který by uměl to co iphone.je pravda že je několik telefonů které umí něco jiného,nebo mají třeba lepší foták atd.... nicméně iphone je zřejmě jasně převálcuje tím co zase jim chybí - elegance, uživatelské příjemné intuitivní a rychlé prostředí....
je to jako s těmi mp3 - taky jsem to dřív nechápal než jsem chytil do ruky ipod. prostě je to v tom že s těmi vecmi od apple můžeš být i trochu kamarád. s těmi čínany a korejci kteří mají papírově více funkcí paměti apod - už to není tak snadné.
je to vlastně stejné jako s počítači apple. těžko vysvětlovat někomu kdo si zakládá na tom že má pc s nejrychlejším procesorem, mega pamětí, grafárnou a jánevímcoještě že radši používám 4 roky starý mac. - je to prostě jednoduché - cítím se prostě lépe, nemusím se o něj moc starat, on mi spolehlivě slouží, je příjemný na pohled, má inspirativní prostředí, intuitivní a spolehlivý systém, kde tě nic nenasere, a já jsem proto v pohodě a dělám si na něm úplně všechno bez omezení aniž bych měl prudu kdy se mi sesype.
:D

tím neříkám že bude iphone hit. jen chci podotknout že věci od apple jsou většinou mnohem příjemnější na užívání a proto je mají lidi rádi.
a to že se obchodní strategie zakládá na image a mohutné reklamní kampani je prostě dan dnešní povrchní době.
a taky je jobs hračička - jinak by ho to asi nebavilo. :lol:
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 17 čer 2007 23:45

požadavky na mobil v jistém okamžiku začnou přvyšovat to co nabízí základní model ;) třeba maily, otevírání office dokumentů, spolupráce s MS Outlook, velká paměť na kontakty, bluetooth (kvůli handsfree), jsem do nedávna nepotřeboval, ale teď to musím kvůli práci mít. A musím teď řešit Smartphone. Tenhle nevypadá úplně blbě, ale asi zůstanu v osvědčených vodách Nokia.

Bohužel jak pozoruju kupování mobilů je nová "zábava chudých" a mít každý 3 měsíce novej model jaksi patří k tomu být in. I když většina lidí používá tak maximálně foťák nebo mp3 přehrávač.... nechápu proč za takovou hovadinu vyhazovat více peněz než je nutné. Telefon jsem měnil vždy, když přestala stačit paměť na čísla nebo začal zlobit.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 čer 2007 00:08

EW : neni Iphone urceny zatial len pre americky trh ?

Odpovědět