Autorské odměny ??

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dedalebeda

Příspěvek od dedalebeda » 08 bře 2007 23:50

ja sem tak usoudil podle tohodle fora (dole). a hlavne ted presne nevim ale obcansky zdruzeni muze fungovat jako firma myslim. obcany mozna spis myslej ty umelce.... pochybuju ze tam nejdo dela neco zdarma? :D

Nehodlam respektovat kde co.

Pokud je zakon spatny a nemoralni, hodlam jednat nezakone.

Ano, souhlasim s tim ,ze je potreba autorksa prava nejak hlidat.
Ale:

1: ukaz mi jeste nejakou jinou soukromou firmu v cehach, ktera ma svym podnikanim posveceny prostor v parlamentu (zajimalo by me kdo kolik tenkrat platil a kdo kolik tenkrat dostal)

2: take mi neprijde celkme dobry stav, ze pokud ja si zrovna slozim v parku pisnkicku a zacnu ji zpivat jen tak pro radost, ma policie narok me pokutovat pro neutorizovanou projekci.az pote co jim zaplatim si muzu tu svou pisnicku jit do toho parku broukat

3: v podstate kazdy kdo posllucha nahlas na ulici volkamana a nejaky zvyk se dostane ze sluchatek ven, by mel ose platit.

4: pokud se ja jako autor rozhodnu nespolupracovat s OSOU a jimy podobnymy a vydam si cd vylozene na vlastni pest, nemohu to cd prodavat v music obchodech.

5: vyse poplatku a vydeju mi vylozene nesedi, jednak z toho tezi par profitujicich "umelcu".
staci si zjistit jmena majitelu osy,Janecek, Gott, Janda...mno...to je snad bez potreby dalsiho komentare.

6: ano..konkurenci opravdu OSA ma...ale ne moc valnou.

7: soucasne zakony a pusobeni OSY ( a jim podobnych) nahrava pouze mainstreamu a popove scene, ktera je v souladu s politickymy nazory soucasne vlasy..jinymi slovy plat a bud zticha.
To ovsem ale muze vyhovovat pouze podnikum typu diskoteky a velkorozpoctovych podniku.
V okamziku, kdy zacnes delat neco v alternativnim prostredi tezce narazis na dany stav.

8: znam nejeden pripad, kdy si skupina zaplatila veskere poplatkym, presne si ohlidala prodej nosicu cd a svete div se: nedostala to, co od OSY mela.

9:I dusevni vlastnictvi je vlastnictvi, ale mam pocit ze by se hudba mela rozvijet a ne podporvat soucasny stav, kdy se pouze rozviji hudebni prumysl na ukor autoru a hudby. Vzdyt je tolik zajimavych producentu, autoru a hracu, kteri se nemaji moznost dostat do medii.

A proto tu pisu to co pisu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 bře 2007 23:52

inak neviem ako OSA , ale nasa SOZA vybera aj za ludi ktory tam nie su prihlaseny a ked sa prihlasia , tak im vyplati 3 roky do zadu ? alebo tak dako ...

peteness

Příspěvek od peteness » 08 bře 2007 23:55

Smog: podle toho co pises si muze kdokoli zaregistrovat 45 tracku a jenom na zaklade toho mu parkrat rocne poslou 40 tisic. To je fakt takhle proste?

dedalebeda

Příspěvek od dedalebeda » 08 bře 2007 23:58

co ja sem se docet tak ty treky musej bejt oficialne vydany a distribuovany...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 bře 2007 00:04

dedalebeda: nemuseji..

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 bře 2007 00:07

ivo: tohle je opravdu nefer. ale vim bezpecne, ze nejaci promoteri nechavali podepsat kapelu prohlaseni, ze se zrikaji aut. odmen, aby tak ose nemuseli platit. zkusil bych timhle smerem patrat.

pytkin: ano, kdyz se prihlasis, mas narok na tantiemy za tri roky zpet (ovsem za kazdy rok si osa par procent strhava).

jinak uz jsem o tom asi mluvil, ale clovek se muze stat i tzv. evidovanym clenem, coz nektere z tehle problemu resi. (nechci byt konkretni, abych se nespletl. vice pripadne, az to presne nastuduju; anebo to nekdo objasnete... matousi? ty jsi ted 'evidovany', ze?)

dedalebeda

Příspěvek od dedalebeda » 09 bře 2007 00:07

ale to kdyz se zaregistruje kazdej dement tak by za rok byl asi konec osa ne? tak kdyz si zaregistruju vsechny treky co sem kdy udelal, tech bude tak 350 plus naky nedodelany tak podle toho co psal smog bych mel dostat kazdej rok asi pul milionu? jdu se zaregistrovat :D

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 bře 2007 00:12

dedalebeda: takhle snadne to nebude... presny vzorec pro vypocet tantiemu neznam (zajimalo by me, kolik lidi v tehle zemi ho zna :]), ale v zasade se to odviji od castky, ktera ti legalne prislusi za tve odehrane skladby; ta urci pomer, ktery ti prislusi za ty neidentifikovatelne. pokud prihlasis sto skladeb a zadna nebude nikdy hrana, pochybuji, ze by ses dockal milionu (ne ze bych to nikomu z vas nepral).
Naposledy upravil(a) Brooklyn / juanita juarez dne 12 bře 2007 23:56, celkem upraveno 1 x.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 bře 2007 00:16

dedalebeda: jinak, jestli si pamatuju, autor musi pri prihlaseni prokazat nejake uziti sveho dila, treba prinest oficialne vydane CD.

dedalebeda

Příspěvek od dedalebeda » 09 bře 2007 00:17

by to chtelo sehnat nekoho tady ezone kdo je registrovanej delsi dobu a vi jak to funguje pac na tech oas strankach sem se nedopatral nakyho kloudnyho vysvetleni.... nebo smog muzes to nejak poradne objasnit?

smog

Příspěvek od smog » 09 bře 2007 13:37

Jak psal Brooklyn ty vzorce zna opravdu malokdo. Par skladeb se musi hrat v radiich a Tv aby ses dostal do toho spravneho vzorce. Kdyz se nekdo prihlasi a zaregistruje si 50 skladeb, ktere se nehrajou, tak tezko muze ocekavat nejaky penize. Kdyz jsem se do OSA hlasil, tak to bylo docela jeste problemovy v tom, ze clovek musel mit nejakej vydanej nosic, mozna i vic. S tim jsem nemel problem, protoze jsem byl v parte, ktera prodala pres 100 000 desek. Mam pocit, ze ty penize chodi jeste porad za skladby, ktere byly vytvoreny pred deseti lety a hodne se hrali.
Ni Maschine, JBL LSR4326, Oktava 319, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 bře 2007 22:16

(OT smog: posilal jsem ti vcera PM.)

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 12 bře 2007 23:21

CESKA TELEVIZE

Nemám televizi, ale mám elektroměr. Budu nucen od 1.října platit poplatek!?

Pokud nemáte televizní přijímač, tak ne. Poplatníkem je podle zákona každý odběratel elektřiny, který není přihlášen v evidenci poplatníků a [glow=red]který na písemnou výzvu České televize do 30 dnů neprokáže čestným prohlášením, že není vlastníkem ani uživatelem televizního přijímače. [/glow]Poplatníkem také nejste, pokud na výzvu České televize sdělíte, kdo z vaší domácnosti evidovaným poplatníkem je.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 bře 2007 13:33

Docela pěkně se na tohle téma rozohnili tady: http://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=135864

LUPO

Příspěvek od LUPO » 29 bře 2007 13:43

brooklyn: prisel sem na OSU a chtel sem autorske poplatky za moji hudbu pouzitou v celoplosne reklame. Pani ne me vypalila "kde vsude a kolikrat se ta reklama hrala?" ...tady nastava moment kdy je 99,9 lidi v koncich. Ja jsem vytahl z tasky papiry od medialni agentury s kompletnim vypisem , v jakem mediu, v jake televizi, v jakem radiu kdy , v kolik hodin a kolikrat ta hudba hrala (byl toho peknej stos papiru). Celkem se jednalo o to, ze moje hudba byla asi 300x v tv nova, prima, CT a asi 1600x ve vsech radiich v CR. Papiry sem jim odevzdal, a cekal na odezvu. Pak se mi ozvali pravnici OSA s tim ze teda "radio mi proplati, ale ze co se tyka hudby v reklame v Tv, za tu udajne NEVYBIRAJI zadne poplatky a tam ze se s autorem musi vyrovnat zadavatel reklamy"...takze za televizi sem nedostal ani halir a za 1600x hrani v radiich, mi prislo 2700,- korun.

Odpovědět