Budování nového studia - online

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 zář 2005 21:53

Martin píše: Vůbec dát do studia řadu různých materiálů mně bylo mnohokrát doporučeno.
Prý menší otevřená knihovna (kde nejsou knihy seřazeny podle velikosti!) - dělá divy.
Otázka je ... jak to ale pak ve studiu vypadá ... jak u cikánů
Knihovničky - to je vlastně taková pseudosimulace difuzérů ...
Klasický QRD (resp. jedna z mnoha možnosti Schroderova algoritmu):

Obrázek

Asi je ale lepší než náhodné struktury (knihovničky a spol), mít to přesně spočítané a zkonstruované a vypadá to i celkem ušlechtile a sofistikovaně.
Kombinace různých materiálů je asi fajn. Už jsem hodně zvědavý jak mi to tam bude znít. Budou tam zkombinované: zeď, dřevo rovné (dveře), dřevo difuzéry, dřevěná podlaha možná s malým koberečkem, rockfon, sádrokarton, orsil, sklo (okno) ... Samozřejmě, bude asi třeba hodně ladit (ale budu mít možnost přesného akustického měření).
Momentálně ty dvě protilehlé holé stěny vzdálené 7m dělají dost extrémní a hnusný "flutter" TTTTtttttt . Ale difuzéry, které by měly pokrýt 5m2 zadní stěny, by se s tím měly s přehledem vypořádat ...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 18 zář 2005 22:01

Ty Ivo, a nebojis se, ze ten igelit bude sustit? No tak me napada, ze timto problemem by se spis meli zabyvat lidi, kteri produkuji nabasovanejsi veci a hodlaji dat tydlety konstrukce pomerne blizko beden... Jako ja...

Na muziku , co dela Ivo (umirnenejsi, akustictejsi veci) to nebude velkym problemem, ale co myslite, bylo by susteni igelitu "v rytmu basu" tak rusive, aby vedlo k zamysleni nad takovou konstrukci?....

Cest praci

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 zář 2005 22:10

Pierre niko píše:Ty Ivo, a nebojis se, ze ten igelit bude sustit? No tak me napada, ze timto problemem by se spis meli zabyvat lidi, kteri produkuji nabasovanejsi veci a hodlaji dat tydlety konstrukce pomerne blizko beden... Jako ja...
No počkej - na to se bude ve finále dávat silná kobercovitá látka ... čili igelit bude pod ní pevně stlačený..Kromě toho to není žádný šustivý igelit, ale silná parotěsná fólie ... Ten igelit tam je proto, aby ven (i přes látku) nelezla skelná vata.

Basové frekvence obsahuje každá hudba ... Kromě toho se toto jemné ošetření rohů netýká jen "dunění", ale pravoúhlé zděné rohy jsou všeobecně akusticky nepříjemným prvkem (stačí si blízko takového rohu něco zazpívat)...
Já budu mít (obrovské) bedny dost blízko zadní stěny a rohů, čili toto opatření bude nesmírně užitečné ... Těsně za bednami by měly ještě být "odbasovávací" Helmholtzovy rezonátory zkonstruované na kritickou frekvenci zjištěnou při praktickém měření. (Už a? mi zapojí tu elektriku, byrokrati jedni ...).
BW nádherně basují (mají na to i pořádné břicho :wink: ), ale je třeba je držet na vodítku ...

synth

Příspěvek od synth » 19 zář 2005 01:07

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 20 zář 2005 21:44

No ja jen, ze sem prozmenu stavil rockwoolove panely, a igelit se mi tam nejak nezdal. Ja jsem nakonec zkoncil u deky, ktera by mela castecky te vlny udrzet, a prez to vse je latka (silne platno). Ale moje situace je uplne jina, ja mam ty panely asi 15-20cm za bednama. Basreflexy jsou vepredu, cili vetru se nebojim, ale treni igelitu o vlnu ano. Precejenom skladam drum'n'BASS :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 zář 2005 21:50

Pierre niko píše:No ja jen, ze sem prozmenu stavil rockwoolove panely, a igelit se mi tam nejak nezdal. Ja jsem nakonec zkoncil u deky, ktera by mela castecky te vlny udrzet, a prez to vse je latka (silne platno). Ale moje situace je uplne jina, ja mam ty panely asi 15-20cm za bednama. Basreflexy jsou vepredu, cili vetru se nebojim, ale treni igelitu o vlnu ano. Precejenom skladam drum'n'BASS :D
Schválně jsem si to zkusil. Je to silná parotěsná fólie a nešustí ... :wink:

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 20 zář 2005 21:56

Pohoda :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 zář 2005 22:03

Už aby mi tam ale začala šustět elektřina. Je to neuvěřitelná byrokracie a táhne se to k nevydržení. S ohledem na jejich ceny by připojení měli servírovat na zlatém talíři do dvou dnů a ne tento nekonečný opruz ... Drží mě to teď v šachu, bez elektřiny se nedá spustit a otestovat topení, bez spuštění topení se nedá položit podlaha atd ... Zítra mi tam už aspoň namontují okna a dveře, tak si vyzkouším vnější zvukovou izolaci v praxi ... Doufám, že teorie se plně potvrdí v praxi a z venku neuslyším skoro nic ...

matucha

Příspěvek od matucha » 20 zář 2005 23:25

igelity se davaj vsude do studii.... videl sem to uz hodnekrat

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 zář 2005 12:29

Takže dnes zapojili elektriku :) a věci naberou velmi rychlý spád (a teď asi nastane ta vůbec nejzajímavější část).
Dnes jsem si dovezl domů podlahu, zítra tam dají zásuvky, světla (efektní bodovky i normální), zapojí podlahové topení. Už od soboty se vysouší odvlhčovačem, stěny usilovně schnou.
Bude se vzápětí malovat, pak se položí podlaha, pak se potáhnou rohy látkou, pak se namontují QRD difuzéry na zadní zeď.
Pak se už konečně všechno nastěhuje dovnitř (přístroje, stůl, bedny, počítač atd.). Až to začne hrát, přijede pan Sýkora a všechno akusticky proměří, navrhne vyladění, Helmholtzovy rezonátory za monitory, umístění bočních difuzérů a absorbčních panelů k monitorům atd. a je to hotovo ...
Jo, a ještě si musím jít pořídit manažérskou židli :wink:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 zář 2005 12:41

Manazerska zidle je zaklad ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 zář 2005 13:05

Kermitak píše:Manazerska zidle je zaklad ;)
Ono ani ne tak manažérská ve smyslu, že bych chtěl někoho manažovat, ale aby se v ní dobře a zdravě sedělo (ergonomický tvar, nastavitelná bedrní opěrka) a taky bych chtěl hlavovou opěrku (když se člověk zaposlouchá ...). A taky by neměla úděsně vrzat jako ta moje dosavadní za 15 stovek ...
Nepříjemná stránka této věci je, že takové židle jsou, ale stojí kolem 10k ... Ale zase si říkám, že záda mám jen jedny ...

peteness

Příspěvek od peteness » 26 zář 2005 13:29

V tomhle hnizdim asi dva roky ---> 2500,- v IKEA.
je to i houpací a zatím vsechno 100%. U predeslych zidli ze stejne cenove s ohledem na telesnou konstrukci odesly kolecka nebo se to rozpadlo cele.

Obrázek

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 26 zář 2005 13:34

Taky bych rekl, v Ikee nebo v Makru se ted daji sehnat luxusni zidle za par stovek. Jediny problem je ale vzdy ve vrzani. Pravda ale je, ze sem na tom stejne jako Ivo, zidle za 1400, takze pokud bych upgradoval na neco lepsiho, tak by asi bylo i po vrzani ;)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

kexik

Příspěvek od kexik » 26 zář 2005 13:35

peteness: a tato drzi? ja som ju v ikea zmercil, ale mal som za to ze je to smejd...
indiskretna otazka, ale kolko vazis? (ja som sice tiez nie ziadne teleso, ale keby si povedal ze 100kg, tak ju okamzite kupujem :) )

Odpovědět