Budování nového studia - online

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 zář 2005 12:29

Kromě toho pořád nechtějí schnout vnitřní omítky. Už je to tam otevřené (dveře okna) skoro měsíc a je to pořád vlhké (prý byly vlhké cihly). Čili se to nedá malovat. Uvažuju o zapojení nějakého výkonného vysoušeče ...
To, že není zatím elektrika (resp. se půjčuje jen od sousedů) brání v otestování podlahového topení a v následném položení plovoucí podlahy ... Snad už se to všechno nějak prolomí ...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 14 zář 2005 12:34

Tak to je poděl. No koukam, ze ani mala lez se nevyplaci. No doufam, ze se ti nepodělá ten rockwool. Zajimalo by me co vsechno je tam za vrstvy v tom sendvici

malba-fajnova-vyrovnavaci omitka-pricka- ? -rockwool(nebo co)- ? -stavajici zdivo- atd.

Bojim se totiz kondenzace par a nasledne plisne izolace. Mohl bys mi to trochu popsat? Prece jen je ve me jeste kus stavare a tyhlety technicke lahudky me fakt bavi :D Dilu Zdar...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 zář 2005 13:30

Údajně by rosný bod měl být v pohodě (podle mého bývalého stavebního dozoru, ze kterého jsem minulý týden udělal nezaměstnaného).
Skladba zdí je celkem jednoduchá: 30 cm původní zed z tvárnic, 5 cm rockwool, 15 cm vnitřní stěna z plných cihel, omítka ...

Za "lež" to nepovažuju. Je to jen plavba ve absurdním úředním oceánu. Po vnější stránce věci zůstávají stejné, jen se jinak nazývají. Ted dáváme dům + přístavbu k územnímu řízení a dojde ke "změně užívání stavby" a najednou vše bude v pohodě. Ale bude to trvat docela dlouho. Kdybych na začátku trval na tom, že chci "hudební ateliér" a ne garáž, tak by to doted zarůstalo travou ...

Jdu v pondělí zkusit uhrávat věci na úřad. Původní projekt se pro stavební povolení dělal jen proto, že se tam plánovalo zvýšení stropu a sedlová střecha. Nic z toho se nakonec nedělalo, čili vlastně kolaudace ani není třeba ... Jen to čísličko ... A kdyby na kolaudaci trvali, prý se občas děje to, že při přislíbení termínu kolaudace (do jara apod.) to číslo můžou dát předem. Záleží na benevolenci úřednice. Že bych vzal s sebou housle a něco ji zahrál pod oknem ?

Ono 1Kč vs. 4 Kč/kW je hodně bolestný rozdíl (zvláště při elektrickém topení)

midimidi

Příspěvek od midimidi » 14 zář 2005 13:55

Ono to jde. U mne zmenili sazbu ze "stavebni elektriny" na beznou "domaci sazbu" jeste pred kolaudaci a zadne kolaudacni rozhodnuti nakonec nechteli ani videt. Chteli akorat revizni zpravu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 zář 2005 14:02

midimidi píše:Ono to jde. U mne zmenili sazbu ze "stavebni elektriny" na beznou "domaci sazbu" jeste pred kolaudaci a zadne kolaudacni rozhodnuti nakonec nechteli ani videt. Chteli akorat revizni zpravu.
Fakt ? Ono asi záleží na konkrétním člověku na té energetice. Ten ale v mém případě vypadá trošku zabedněně. Díky, sousede :wink:

midimidi

Příspěvek od midimidi » 14 zář 2005 14:33

Me to zarizoval clovek z firmy, ktery tam denne chodi a ma tam spoustu znamych, takze to probehlo v klidu. I stavebni povoleni jsem musel zadat pani, ktera se tim zabyva. Se mnou na uradech vzdy vybehli, nebo mi naznacili, ze bych jim mohl dat neco bokem.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 zář 2005 14:36

Je fakt , že jsme co se týče ČEZ oba pod Libercem ... pokud ti tam nějaké kontakty náhodou zbyly a myslíš že by mohly být užitečné, mohli bychom se případně spojit emailem ? Můj hlavní oponent na libereckém ČEZ je ing.Hochman ...

midimidi

Příspěvek od midimidi » 14 zář 2005 14:52

Je to pan z liberecke firmy Varima (velmi solidni firma). Napis mi do mailu, poslu Ti kontakt. midimidi@quick.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 zář 2005 15:20

Je už hotový speciální "poloabsorbční" strop

Obrázek

Mám připravený orsil a vyrobené lišty na konstrukci rohových absorbérů

Obrázek

Zvenku se dělají poslední dozdívky dírek mezi původními stropními panely a stěnou

Obrázek

Už konečně dobetonovali základy k přístavbě ("kancelář" + keramická dílna)

Obrázek

Připojuje se elektřina z vnějšího rozvodu dovnitř

Obrázek

Další konkrétní pozitivní krok k cíli jsem učinil dnes - dovezl jsem si nový stůl do studia a v sobotu by měl být hotový i nový rack ...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 16 zář 2005 14:03

uz aby to bylo;)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 zář 2005 14:21

upman píše:uz aby to bylo;)
To mi povídej ... Kromě lehce problematické závěrečné fáze už mám i trochu studiový "abs?ák" :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 zář 2005 20:51

Tak jsem se dnes usilovně (a vlastnoručně) pustil už do prvních opravdových akustických úprav - rohové absorbéry:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Věřím že přes víkend zvládnu všechny rohy. Je to docela náročná práce (vrtání, šroubování, řezání atd.,) zvláště "výškové" práce budou obtížnější. U zadních rohů musím navíc trochu zmenšit jednu stranu trojúhelníka,aby se tam vešly všechny QRD difuzéry.
Přes každý roh se pak napne na lišty igelit (parotěsná zábrana) pomocí nastřelovací sponkovačky a v samotném finále pak esteticky lahodící silnější látka. Přes záhyby se pak přibije ještě jedna ozdobná lišta, takže si nemusím dělat až tak velké starosti s přesným přichycováním všech záhybů ...
Nejsem žádný Ferda Mravenec, ale výsledek mě těší 100x víc, než kdyby mi to někdo dělal :wink:

synth

Příspěvek od synth » 16 zář 2005 23:20

jaký je rozpočet? a kolik bylo doposud proinvestováno? pokud to není indiskrétní otázka? :-)něco podobného začínám taky .... je to výborná inspirace ........... Díkec ---

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 17 zář 2005 00:38

Ivo cece nebojis se tam davate difuzery kdyz ti to spatne schne ? Myslim tim aby to pod tim nezaclo plesnivet ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 zář 2005 08:22

safa píše:Ivo cece nebojis se tam davate difuzery kdyz ti to spatne schne ? Myslim tim aby to pod tim nezaclo plesnivet ...
Difuzéry zatím nedávám ... Rohy jsou naprosto suché. Úplně suchá není jen omítka na některých místech ... To zatím nechávám být. Příští týden už tam namontují okna a dveře, dám tam pak speciální vysoušeče. Pak se vymaluje a pak se teprve budou dávat difuzéry atd.

Odpovědět