Budování nového studia - online

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 říj 2005 21:28

Ale sídlit v takové místnosti bych opravdu nechtěl. Je to esteticky hrozně děsivý prostor

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 říj 2005 21:32

Připomíná mi to, že jsem dnes byl na pile objednávat pár surových hranolů a prken na kostru nové střechy nad studiem. 16 čtyřmetrových hranolů 4000,- .1,5 m3 primitivních prken 5000. Pana Massenburga tyto stěny musely stát neskutečné statisíce. (a to jistě ty hranolky neodebíral v Rychnově u Jablonce) ...

Jak někdo vtipně poznamenal: mohl by si na takovou místnost zvyknout, za předpokladu že by se ty stěny nazačaly pohybovat směrem dovnitř ... :)
A ten pocit pod těmi bateriemi hranolů nad hlavou může být též zajímavý ...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 10 říj 2005 21:41

Ivo píše:
Obrázek
dost dobre, mne sa to paci :D ma to svoj jedinecny styl.. skoda ze sa tie dosticky nevysuvaju a nezasuvaju podla toho ako hra hudba, taky plosny vizualny equlizer :D

Tudy

Příspěvek od Tudy » 11 říj 2005 00:16

Mně se to líbí moc, ale jen stěny. Nad hlavou bych to skutečně nesnesl.
Ivo: Edgar by byl opravdu nadšen :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

matucha

Příspěvek od matucha » 11 říj 2005 00:39

sou este nejaky dalsi fotky tohodle studia... a ma uz ofic stranky? Nejak jsem na ty fotky nikde nenarazil

matucha

Příspěvek od matucha » 11 říj 2005 01:08

Par slov od G Massemburga:
the story of the design for Studio C Blackbird goes back some 25 years. i had built Schroeder diffusors for Studio C at the Complex in West Los Angeles. one of the people who came through there was Dr Peter d'Antonio, and it was the first time he had seen the 2D implementation of the QRD. some years later i designed 8 4'x8' roll-around QRD's for Skywalker; i'm told that these are used to this day in the scoring stage.

when John McBride came to me with the idea of building an advanced room, i was already well along with some ideas, and had been collaborating with Geoff Martin (now of B&O) and also with Ben Kok (a superb acoustician/architect in the Netherlands). we met with Peter d'Antonio and Jeffrey Madison of RPG, who suggested a specific layout for the ceiling that Geoff Martin and i had been thinking about. the design kept getting more experimental, urged on by John and Martina.

finally, many people worked on the room. after some months studying his book and others', and writing some basic code (like a primality checker) i built a spreadsheet and implemetated a design based on a prime number suggested by Dr d'Antonio. there followed months of work to execute the design, to make it buildable and mountable...but that's another story.

think whatever you want to think. i hope you have a chance to hear it - to listen to it - and to make up your own mind.

speaking for myself and John, more than anything else we're interested in making better recorded music.

George

some facts:

the wall diffusors are basically a primitive root diffusor, folded into 2D. there are 138646 "tines" distributed around the room, no two the same length.

they are fabricated from 4' x 8' x 1" MDF on a Cosmac horizontal mill. 1532 boards were cut from 1532 individual NC programs. it took 3-1/2 45' semi's to deliver over 90 tons of raw MDF. after fabrication there's more then 40 tons of MDF on the walls.

the ceiling is also a PRD, some 7' high, faced with RPG Skylines.

the big monitors are ATC150's. the mid-fields are Genelec 8050's. the subs are 2 x Genelec 7070. there are many, many choices of near-fields.

the ambience starts at about 30dB down from the direct sound. the RT60 is about 1/4 second, and sounds somewhat consistent above 250Hz and 4kHz.

getting used to the room takes about 20 minutes, on average. most of the time folks are more apt to want to hang out than leave.

after one starts mixing in C, one kind of forgets about everything but the music.

http://gearslutz.com/board/showthread.p ... ge=2&pp=30

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 říj 2005 13:56

Dnes je finální den D. Pokládají podlahu, odpoledne montujeme stůl, poličky, rack, večer to jdu všechno propojit a ráno v 7 přijdou stěhováci pro Matrixy. Svépomocí je to impossible ... Zítra přijde pan Sýkora a bude se akusticky měřit.
Před chvílí jsem měl ale malý šok, byl jsem se podívat jak pokračuje pokládání podlahy. Už byla skoro hotová a já jsem byl mezitím shánět nějaké fajnové papučky, aby se po ní chodilo jen uctivě a vlas se jí nezkřivil. A teď vidím že pokladač po ní v pohodě běhá ve svých zabahněných botaskách a podlaha je celá pokrytá jeho otisky botů :evil:
Když jsem na to dost zvýšeným hlasem poukázal, ucedil, že se přece nebude zouvat ... Ještě že se na to přímo nevykakal. Slíbil že to vyčistí. Ti řemeslníci jsou fakt neuvěřitelní (nejen tento). Účtují si přemrštěné sazby, člověk má pocit, že mu dělají velkou laskavost že přijdou, ale chovají se občas jak hovádka, bez sebemenší úcty k věcem jiných.

Pak jsem se byl u truhlářů podívat na svůj hotový speciální "sarkofág" na počítač a to mi trochu zlepšilo náladu: Je to speciální konstrukce s dvojím komínovým odvětráváním v určitém "labyrintovém " stylu - vzduch prochází, zvuk se zachycuje. Ukázali mi malý test: zapnuli strašnou ječící vrtačku, vložili ji dovnitř a zavřeli víko. 0 dB ..... Aspoň něco funguje .... :wink: Je to ale dost monstrum ....

matucha

Příspěvek od matucha » 11 říj 2005 14:18

hehe brej ten sarkofag

delnici > no to je na dlouhy povidani

kexik

Příspěvek od kexik » 11 říj 2005 14:28

"delnici" zo mna aj z celej mojej rodiny urobili vseumelov... tito drobni remeselnici su v 80% pripadov uplne nemehla, a natrafit na tych 20% je pomerne problem (vacsinou su zasekani v lepsich kseftoch nez ten vas)
ale to je prax nielen u vas, ale aj u nas, a ako zistujem vo francuzsku, tak asi vsade.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 11 říj 2005 15:21

Ivo, doufám, že bude fotka SARKOFáGU...
Ale pokud možno bez Strigy :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 říj 2005 15:47

Tudy píše:Ivo, doufám, že bude fotka SARKOFáGU...
Ale pokud možno bez Strigy :)
Fotka, bude, momentálně mám v ruce účet ... přes 5000 :roll: Je to velké, těžké a hráli si s tím dlouho ... Ale aspoň to bude fungovat. Už to mám uvnitř, večer jdu propojovat ...
Rozměry jsou 100x80x60 cm zvnějšku. Má to 10x10 cm "komíny" shora i zdola, stojí to na 5 cm nožičkách, má neprodyšný poklop shora(operace s kabely atd.) a neprodyšné dvířka na pantech zepředu. Vzdadu je kulatý otvor na kabely. Je to 2 cm lamino, počítač stojí uvnitř na vyvýšené plošině, celé je to obložené 5cm rockwoolem (zabaleným v látce). U komínů jsou speciální labyrintové konstrukce - průchodné pro vzduch, neprůchodné pro zvuk.
Do roka a do dne to někdo může po mě zdědit :wink: (už bude hotová "kancelář" a počítač se přemístí tam)

matucha

Příspěvek od matucha » 11 říj 2005 16:17

ta vec ma stat venku nebo uvnitr? jestli uvnitr, tak bych si to u tebe zamluvil...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 říj 2005 16:22

matucha píše:ta vec ma stat venku nebo uvnitr? jestli uvnitr, tak bych si to u tebe zamluvil...
Samozřejmě že uvnitř :) O tom je celá pointa a úsilí. No ale otestuju dnes večer v absolutním tichu studia a dám vědět.
Ale asi to myslíš do nového studia, že ? V tvé panelákové izbičce by to byl trochu problém umístit ...
To ticho je mimochodem moc pěkné. Dvojité zdi jsou úplně za vodou. Jsou tam pak dvoje okna 4 x 8 mm sklo. Křičeli jsme přes ně na sebe - pěkná pantomima :wink:
Relativně nejslabším článkem jsou zatím dveře, ale je to tím, že u těch vnitřních zatím není práh, a možná je i očalouním. Ale i tak - zrovna tam soused něco usilovně brousil a tloukl. Zavřel jsem okna a dveře a ocitl se ve světě TICHA ... okolí beze stopy zmizelo. Zůstal jen bručící transformátor bodovek :oops: Ale ten se bude měnit za neslyšný ...
Helikoptéry na zahradě jsem zatím nezkoušel (jako u otevření Galaxy studia :) )

kexik

Příspěvek od kexik » 11 říj 2005 17:42

ivo, teraz som si az vsimol tej poznamky o dreve... no neviem, na slovensku je surove drevo lacnejsie... neobtiahli ta?
ake to bolo drevo? borovica?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 říj 2005 17:45

kexik píše:ivo, teraz som si az vsimol tej poznamky o dreve... no neviem, na slovensku je surove drevo lacnejsie... neobtiahli ta?
ake to bolo drevo? borovica?
Myslíš to na střechu ? Je to bohužel lokální standard, obvolal jsem pár různých pil, všude víceméně stejně. Trámky 10x15 4500/m3, prkna 2,5 cm silná 3500/m3

Ze Slovenska by se asi ta doprava trochu prodražila ...

Odpovědět