Budování nového studia - online

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik » 13 říj 2005 10:01

eno: videl si Postriziny a toho chlapka co nosil v obsratom pontiacu kozy? :)

je jasne ze v pontiacu sa daju vozit kozy, ale sa to nepatri

eno

Příspěvek od eno » 13 říj 2005 10:40

kexik: :D dost výstižné přirovnání. ale i na koze může být něco vznešeného !!
Bohužel ty origoš stojany jsou dost drahý a zároveň na studio nízký, takže holt řešení "co dá půda"...

kexik

Příspěvek od kexik » 13 říj 2005 11:05

ja by som pouzil radsej drevene pniky, alebo rovno beton+nejaky obklad... ale vsadim sa ze toto ma ivo prespekulovane a stoliky pouzil len koli hladaniu spravnej pozicie

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 říj 2005 11:14

kexik: nepletes ty si postriziny s necim jinym ? ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 říj 2005 11:47

Ty stolečky pod Matrixy jsou dělané přesně na míru, abych měl středáky namířené vsedě na uši. Jsou decentní a plní funkci (kromě toho nejsou za stolem a rackem moc vidět). Na nějakou zbytečnou (a drahou) parádu se můžu zvysoka vykašlat. Nebude to nějaký audiofilský room se zlatými podložkami a brokáty na stěnách, ale funčkní studiíčko.

Měření a konzultace s panem Sýkorou trvaly skoro 3 hodiny, dělaly se mnohonásobné měření v různých polohách a pozicích.
Vyplynulo z toho, že je (podle očekávání) nutné v první fázi nejdřív ošetřit flutter na bočních stěnách - udělám to systémem cylindrických polydifuzérů. Po stranách napravo a nalevo od beden se umístí po dvou ještě velké QRD difuzéry.
Zvuk v místnosti je relativně vyvážený, bez basových excesů, drobné výstřelky na výškách jdou na účet zmíněného malého flutteru. Byly tam náznaky nějaké stojaté vlny kolem 250 Hz, pan Sýkora musí ještě ty výsledky analyzovat.
Hodně výsledku pomohla struktura stropu dle původního návrhu pana Sýkory (kombinace absorbce, reflexe a difuze) a též i ty rohy.
Nebudou třeba žádné absorbční rockwoolové panely, ani za bednami na zadní stěně.
Pokud by to byla čistě režie, jemné utlumení by ještě bylo možné, ale já si chci vzady ponechat trošku živější vibrace, takže zvuk budeme spíše třístit, nikoliv pohlcovat (jako pan Massenburg :-)

Až udělám všechna dalšídoporučená difúzní opatření, nastane závěrečná fáze kontrolního měření s drobnými doladěními a zejména přesné proměření vedoucí k dosažení vyváženého poslechu (pravděpodobně s drobnou permanentní poslechovou ekvalizací)

Kdybych si to nechal dělat přímo u Sonningu apod. , byly by účty hodně drsné. Pan Sýkora je špičkový zkušený akustický mistr (mimochodem zrovna povolali k proměření a konzultacím ve studiu Svengali) a formou soukromé spolupráce jsou ty ceny velmi decentní a rozumné. Detaily spíše na PM ... No nic běžím měřit rozměry materiálu na boční polydifuzéry

kexik

Příspěvek od kexik » 13 říj 2005 11:58

kermitak: jasne, slavnosti snezenek... ja som stary hrabalista, mam jeho svet v hlave a tituly sa mi trocha pletu :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 říj 2005 12:42

:) ja jsem marne premyslel, kde by se v Postrizinach vzal Pontiac :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 říj 2005 13:29

V každém případě se teď soustředím výhradně na základní věci: akustika a propojení. Až tohle bude vyřešené, tak si na chvíli vydechnu, pak začnu tvořit novou hudbu (už mám zpoždění) a pak teprve až nebudu mít co dělat, tak to můžu postupně uvnitř zkrášlovat a sofistikovat. Funčknost a hudba jsou teď základní priority. Nemluvě o tom, že i to zkrášlování je dost drahá věc a já teď spíše nutně potřebuju nový zesilovač ... :wink:
Takže bez mramorového piedestalu pod bedny se teď snadno objedu :)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 13 říj 2005 23:27

Ivo píše:drsné. Pan Sýkora je špičkový zkušený akustický mistr (mimochodem zrovna povolali k proměření a konzultacím ve studiu Svengali) a formou soukromé spolupráce jsou ty ceny velmi decentní a rozumné.
... akorat uz to Bobovi moc nechodi .... ;-( (jasne ze myslim nohy, chodi tusim o francouzske holi ;-( )
Naposledy upravil(a) safa dne 15 říj 2005 10:09, celkem upraveno 1 x.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 říj 2005 23:30

safa píše:
Ivo píše:drsné. Pan Sýkora je špičkový zkušený akustický mistr (mimochodem zrovna povolali k proměření a konzultacím ve studiu Svengali) a formou soukromé spolupráce jsou ty ceny velmi decentní a rozumné.
... akorat uz to Bobovi moc nechodi .... ;-(
Myslíš nohy? S těmi má bohužel problémy ... Náčiní celkem chodí ... Akorát si u mě zapomněl stojan ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 říj 2005 23:38

Hned na úvod se na mě pověsila nějaká hnusná zemní smyčka: zapnuté Millennia, ve sluchátkách brum, vypnu Millennia - brum zmizí. Ach jo :cry:

Teď by se měly udělat boční stěny a eliminovat flutter, při zachování příjemné živosti. Žluté jsou cylindrické polydifuzéry (různě zaoblené MDM desky podlepené vrstvou rockwoolu). Protější stěna bude víceméně symetrická.
Oranžová linie jsou šikmé desky (zub) zešikmující se směrem dopředu. Na protější stěně by měly zuby pokračovat ještě směrem dozadu proti oknu. Na okno se dá závěs.
Pak by to už snad mělo znít bez roztřepených ocásků

Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 říj 2005 00:14

Ale spíš než ty zuby by se mi asi i na těch bocích líbily ty poly. Podobně jako http://www.primacoustic.com/polyfuser.htm
(akorát 10x levněji :-)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 15 říj 2005 10:10

... tak 10x nemuzu slouzit ... ;-(
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

nunu

Příspěvek od nunu » 15 říj 2005 14:37

Myslim si,ze toho budes potrebovat jeste trochu vic nez jen zesilovac :shock: Nechutne je,ze vsechno souvisi se vsim a jeden podelany clanek a cely retezec to vyrazne degraduje. Mozna by stalo za zminku vylezt z LAVRY nesymetricky a resit cele propojeni az k zesilovaci aktivne na nejake slusnejsi urovni.Symetricke vedeni ma samo ze sve opodstatneni,sve vyhody i nevyhody ale pri relativne kratkem propojeni (nekolik metru) nevidim valny vyznam proc pouzivat symetricke vedeni.Vyhody symetrickeho reseni vidim v dlouhych trasach a nizkych napetovych urovnich.Verim ze by ti pak cela prace prisla jeste prijemnejsi,protoze se celkovy projev zklidni,jako by se zbavi stresu,nervozity,zacne to hrat proste ve vetsi pohode a vydrzis mnohem dyl pracovat aniz bys citil nejakou unavu,nebo nechut.Ja jsem si tim uz prosel a nejen ja.Kazdopadne bych se zpatky nevracel -)))

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 říj 2005 22:20

Já jsem pro každou legraci, která vede k průzračnějšímu a čistějšímu zvuku. Lavry má přepínač na nesymetrické vstupy, vzdálenost zesilovače od beden je 1,5 m, tak proč ne ? Ještě ten zesilovač a můžeme dolaďovat.Při tomto výletu do aktivní nesymetriky bych se asi musel rozloučit s mým Goldpoint attenuátorem ... Třeba ho tady někdo využije .... Jsem zvědavý
...

Nejdřív ale musím doladit akustiku. "Polyfuzéry" na horní části bočních stěn budou z MDF desek 45x70 podlepených rockwoolem . Budou uspořádány ve dvou řadách nad sebou jako cihly.
V přední části budou zalomené stěny z 18 mm lamina (70cm šířka a cca 14 cm zalomení).

Tím by měl obtěžující "flutter" z mého studia definitivně zmizet (při zachování příjemné plnosti zvuku - DOUFÁM ...). Nic speciálně absorbčního tam nebude.
Momentálně to díky "roztřepenému kovovému ocásku" made in boční stěny není úplně použitelné

Odpovědět