Budování nového studia - online

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 říj 2005 19:17

ivo gratuluju :) vypada to fakt cool, preju aby i se zvukem s`byl spokojenej.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 říj 2005 19:28

biscuit píše:ivo gratuluju :) vypada to fakt cool, preju aby i se zvukem s`byl spokojenej.
Díky. Se zvukem bude třeba ještě trochu elaborovat. Škaredý flutter zmizel, ale místnost je ještě docela "živá" (možná živější než předtím ?), v každém případě živější než je zdrávo. Čili přijdou ještě asi na řadu nějaké absorbční doladění. Určitě bude závěs na okně, možná malý koberec uprostřed a můžu zkusit poexperimentovat s přední stěnou, závěsem před difuzéry na zadní stěně a absorbčními panýlky na dřevěných zubech ...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 18 říj 2005 19:43

Připojuji se ke gratulaci. V takovém pěkném prostředí ty nápady polezou do hlavy samy :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 říj 2005 20:10

... aneb dialektický vývoj vesmíru :)

Obrázek

Obrázek

matucha

Příspěvek od matucha » 18 říj 2005 20:14

hele a ty zuby vepredu ty sou absorbcni? ty by mely byt (aspon pro prvni odraz)

a taky ta celni stena by mela byt absorbcni v miste prvniho odrazu (od defrakce)

tam zacni

a jakou mas delku dozvuku? Zmeril ti to pan akustik?

skypi

Příspěvek od skypi » 18 říj 2005 20:18

Ivo ,také mi to nedá - připojuji se s gratulací - a? ti to opravdu "hraje" ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 říj 2005 20:24

matucha píše:hele a ty zuby vepredu ty sou absorbcni? ty by mely byt (aspon pro prvni odraz)

a taky ta celni stena by mela byt absorbcni v miste prvniho odrazu (od defrakce)

tam zacni

a jakou mas delku dozvuku? Zmeril ti to pan akustik?
Zuby zatím absorbční nejsou - čisté lamino (ale díky úhlu se od nich zvuk z beden přímo neodráží). Ale absorbční být snadno můžou když na ně připevním rockwoolový panel, o čemž uvažuju, aspoň cvičně ... Dozvuk byl cca 0,5 vteřiny jestli dobře vzpomínám. Přední stěna byla zatím označena jako bezproblémová co se týče poslechu ...
Zkusím vymyslet nějaký provizorní způsob upevnění rockwoolových panelů (zabalení do igelitu a třeba ta dočasně lepící hmota na nástěnky, třeba to na chvíli udrží) - abych mohl zkoušet a experimentovat a pak teprve upevnit natrvalo. Jinak by to bylo náročné

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 říj 2005 20:26

Díky za gratulace, akustika ale ještě není úplně uspokojivá, věřím ale že se to blíží ... Otázka jestli být uspokojivá někdy může když chci propojení protikladů : pěkný plný zvuk pro nahrávání vzadu a relativně čistý poslech vpředu. Ale život jsou kompromisy ...

matucha

Příspěvek od matucha » 18 říj 2005 21:41

no... to ze sou ty zuby sikmy neznamena, ze se to od nich neodrazi od beden smerem k tvym usim, snad jen v miste toho zubu muze byt nejaky maly stin... ty zuby sou vicemene jen lepsi anti-flutter a jestli v nich je rockwool, coz evidentne je, tak pusobej jako absorbery nizsich freq. Zkusil bych ten, od ktereho se odrazi bedny na tvou pozici zatlumit rockwoolovic matraci

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 říj 2005 22:44

Tak už vše pozvolna funguje, i když ještě zbývá mnoho detailů k doladění (finální světlá látka a lišty na rohy, kobereček, práh na vnitřní dveře, obraz a pár difuzérů na přední stěně atd. atd.).
Finální měření s panem Sýkorou ukázalo, že po umístění polyfuzérů je vše víceméně vyvážené (kromě drobounké stojaté vlnky kolem 100 Hz). Vyvážený je i dozvuk v celém spektru (cca 0,4 vteřiny). Vyvažovali jsme zejména perfektní poslech a nastavení beden. V případě Matrixů se ukázala ideální poloha v "audiofilském" stylu: bedny natočené rovnoběžně s místností (při vytočení přesně směrem k uším byl jemný zdvih na výškách). Velký problém (tradiční všude) jsou přímé odrazy od stolu (deformované výšky). Umístil jsem proto po stranách stolu velké rockwoolové polštáře.
Před měřením jsem udělal cvičné pseudozatlumení místnosti (umístění velkých rockwoolových panelů na všechny "zuby" a za bedny). Ukázalo se, že to nemá na nic podstatného vliv (při porovnání měření bez nich), tak jsem je oddělal. Bude ale třeba zuby podlepit rockwoolem zevnitř (i když 18 mm desky, usilovně rezonují). Vhodné bude obrátit směr posledního odrazového zubu vpředu.
Po výměně složeného koberce pod počítačem v sarkofágu za rockwoolovou podložku se podstatně snížila hlučnost bedny téměř k nule, teplota uvnitř se díky komínovému efektu udržuje v mezích normálu (vyletí pouze při načítání nějakých dat z vnějšího Maxtor disku).
Mnohé z věcí ještě zůstanou na úrovni provizoria do dostavby přilehlé "kanceláře" (botník, rohožka, sklad nepotřebných věcí v rohu a zejména chybějící "sociální" metabolické zabezpečení ...).
Tady je pár aktuálních fotek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

peteness

Příspěvek od peteness » 30 říj 2005 22:57

Chtělo by to kolaudaci. Samozřejmě s matonkama, čajem a ovocnýma š?ávama. :)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 30 říj 2005 23:06

Jasně!!! Ivo co takhle e-zone sraz u Tebe? :) :) :)
Neboj. mám všech 4 pohromadě, to byl jen vtip :)
Jsem zvědavý, jak bude působit to pracoviště po těch úpravách s látkou. Boční stěny působí sqjele.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 říj 2005 23:08

peteness píše:Chtělo by to kolaudaci. Samozřejmě s matonkama, čajem a ovocnýma š?ávama. :)
To je právě ten problém ... kam pak s tím ... :) Menší potřeby by se daly uspokojit (s přimhouřením oka) na zahradě, na větší by musela být 1 km kyvadlová doprava (za všechno může kocourkovský úřad Jablonec). Počkejme s tím do roka a do dne až bude vše dokonale připraveno na kolaudační party ...
Uvažuji ale o ilegální (klasické) kadibudce v rohu v křoví pod borovicí ...

BTW zítra už malá (první) e-zone kolaudace bude - přijede sám Mr.Carloff shlédnout (i poslechnout) dílo a při té příležitosti udělat i malé vyladění Windows :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 říj 2005 23:21

Tudy píše: Jsem zvědavý, jak bude působit to pracoviště po těch úpravách s látkou.
Určitě dobře. Problém je jen sehnat tu látku. Už jsem obešel x obchodů, zakoupil už asi 15 10cm vzorků látek :-) Jedna byla naprosto ideální, tak jsem ji hned běžel koupit - měli ji už jen 3m :cry: Musím si od toho chvíli odpočinout. Pak tam ještě přijdou boční fajnové lišty, tak by to mělo vypadat dobře (ten momentální koberec je jen přechodný ... chce to něco světlého ...)

kexik

Příspěvek od kexik » 31 říj 2005 10:23

ivo, mozno to je blba fotka ale nebojis sa nejakych difrakcii od rohu toho racku? zda sa mi ze ti tieni vyhlad na pravu bednu? alebo s nim ide hybat a da sa odsunut?

Odpovědět