Budování nového studia - online

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 lis 2005 21:46

Tudy píše:Golfský proud :)
Možné to je, ale schválně ještě prověř tu izolaci v místech, kde se vrtala zeď. Já mám sádrokartonový byt a když dám ruku k nějakému vypínači, cítím, jak proudí vzduch.
Určitě zkusím ... Moje zdi jsou v součtu 60 cm tlusté, ale když je provrtali, tak tam jen zacpali (zasádrovali) ty díry jen na povrchu ... Ale jak jinak to udělat ?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 03 lis 2005 21:52

Pokud je zasádrovali, tak je vše v pohodě. Finta je v tom, že třeba stropní podhledová světla mají též přivedeny kabely z dutiny a tu dirku pro kabel většinou nikdo neutěsní. Ale ty tam myslím máš jen boční světla a pak ty halogeny... (předpokládám, že stěny jsou přímo zeď )
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 04 lis 2005 11:20

Ivo píše: Pak mi řekla své vysvětlení - může to být PROUDĚNÍ A CIRKULACE VZDUCHU. Místnost je velká, teplo jde z podlahy nahoru a ochlazený vzduch se vrací k podlaze a vznikají různé proudy (plus všechny ty předměty a difuzéry ...). Jiné vysvětlení mě nenapadá. Vítr dělá veliký hluk a různé zvuky. Tohle je jemňoučké ale je to tam ... Že by to bylo ono ? Nikdy by mě to nenapadlo ...
... jasne, ojraty vzduch proudici pres hrany tvych difuzeru vzhuru ... vlastne jste s Bobem vytvorili giganticke varhany ;-))
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 lis 2005 11:24

No nevím, nezdá se mi, že by to byla právě toto ... Teď jsem tam zase byl a bylo to pořád tam - nepřetržitý lehce vibrující sténavý zvuk. Byl tam shodou okolností ještě jeden člověk a ten neslyšel nic. Já úplně zřetelně a to nemám uši v dokonalém stavu ... Prostě kdyby tam byly trubky ústředního topení, tak je to přesně ten zvuk. Ale není tam nic takového ...
Jsem z toho trochu jelen ... Hned jsem si to zkusil nahrát na mikrofony, neslyšel jsem to tam ... to spíš při větším zesílení ticha slyším zvuk počítače v sarkofágu....
Až půjdete někdo kolem, stavte se. Jestli mám halucinace nebo ne ...

matucha

Příspěvek od matucha » 04 lis 2005 12:05

nebo slysis vlastni krevni obeh a nervovy .... jo tohle neni vtip, tohle se prej deje v mistech, kde je uplny ticho (treba anechoicky mistnosti). Asi to nebude uplne tak silny, ale nejspis slysis zrovna tohle.

kexik

Příspěvek od kexik » 04 lis 2005 12:12

trubky v mozgu :)
podla mna pocujes rast travu, vonka v zahrade... ked to nie je na zazname, naco to riesis? staval si studio, nie hluchomornu ;)
som drzy a cynicky, ale nedalo mi

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 lis 2005 12:18

Tak jemné to zase není - já to pořád slyším někde u stropu nahoře, ne uvnitř sebe. No v každém případě se těším, až se někdo staví a taky poslechne ... :-)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 05 lis 2005 12:07

cece aby te v ty honbe za tichem neodvezli do Katerinek (nebo do Bohnic, nevim kam je to z Jablonce bliz ;-)) )
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 lis 2005 19:49

safa píše:cece aby te v ty honbe za tichem neodvezli do Katerinek (nebo do Bohnic, nevim kam je to z Jablonce bliz ;-)) )
Neboj, mě zajímá jen ticho z hlediska mikrofonů ... Extra zvuky bych nahrával dost nerad, zejména proto, že často hraju dost potichu ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 lis 2005 20:23

Včera jsem nedopatřením uskutečnil termotest počítače - omylem jsem na horní desku sarkofágu hodil přes komín rockwoolový panel, nechal počítač puštěný a vrátil se za půl dne :roll:
Teplota procesoru 76 stupňů, krabice počítače rozžhavená dočervena. Ale všechno přežilo .... Takže něco to vydrží ...

DJ Wire (of the freeze)

Příspěvek od DJ Wire (of the freeze) » 05 lis 2005 21:10

matucha píše:nebo slysis vlastni krevni obeh a nervovy .... jo tohle neni vtip, tohle se prej deje v mistech, kde je uplny ticho (treba anechoicky mistnosti). Asi to nebude uplne tak silny, ale nejspis slysis zrovna tohle.
V Praze v technickym muzeu maji tu mistnost a tam sem si to zazil na vlastni usi ze lze slyset svuj vlastni krevni obeh...

Mik

Příspěvek od Mik » 05 lis 2005 23:34

ja nevim, kdysi sem o tomhle nekde cet clanek...achjo, nedokazu uz ho najit...ale slo o to, ze zavreli lidi normalne do mistnosti ve ktery nebylo nic nez nase obibene "jehlanky" a pak zapisovali co slysi a udelali nejake prumery...nechali tam ty lidi fakt pekelne dlouho, treba i par hodin...a v tom tichu se pozvolna zvysuje citlivost ucha, v tom je ten for...takze clovek zacina slyset ruzne veci...tlukot srdce....prutok krve zilami a nakonec sumeni molekul vzduchu pri pohybu kolem ucha...fakt si nedelam srandu...ale to slysi jen ti nejlepsi a po hodne dlouhy dobe, kdy je ucho dost citlivy...

Martin

Příspěvek od Martin » 06 lis 2005 13:58

Ivo: jak daleko mas bedny (zadní deka) od zadní stěny ?
Ty fotky hodne skresluji , vypada to na cca 10 cm , coz se mi zda malo ...nevim.

Kolik je vlastně dobra (nebo minimalni mozna) vzdálenost zadní desky monitoru od steny?

kexik

Příspěvek od kexik » 06 lis 2005 14:14

martin: idealne su dve moznosti: monitor v stene (tzn doska ozvucnice zarovno so stenou, to ide zariadit, a casto sa to aj robi, viz velke studia) a nekonecne daleko od steny... vsetky ostatne moznosti su kompromisne z niekolkych dovodov. sprosta rada je aspon meter, pokial je basreflex vzadu. k tomuto cislu podla mna neexistuje zodpovedajuce teoreticke zdovodnenie ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 lis 2005 18:09

Jedna věc jsou (různé) teorie, druhá věc je praxe a konkrétní případy. Podobně jako pokyny příslušníka VB mají přednost před dopravními světly, tak i přesné výsledky akustického měření vyváženého poslechu mají myslím jednoznačnou přednost před obecnými poučkami. Bedny mám cca 10-15 cm od zadní holé stěny a za dané situace je poslech zcela neutrální a vyvážený (měřeno z pozice poslechu). Žádné frekvenční excesy tu nejsou kromě zmíněných odrazů od stolu, které už jsou zpacifikované.
Pro úplnost jsem tam před měřením ještě umístoval cvičné absorbční panely, ukázalo se že nic pozitivního nepřinášejí proti situaci bez nich ...

Takže nemám už moc co řešit, kromě náklonu beden, pro který zatím používám prkýnka z minulého působiště, kdy jsem je měl blíže a teď by chtěly náklon o něco menší, tak musím skočit za truhlaři, aby jich kousek uřízli ...
Martin píše: Kolik je vlastně dobra (nebo minimalni mozna) vzdálenost zadní desky monitoru od steny?
Myslím že tady se teoretizovat moc nedá. Je třeba to na konkrétním místě akusticky změřit a uvidí se ... Měření nelže. Uši a poučky už mohou být občas matoucí ...

Odpovědět