Budování nového studia - online

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 říj 2005 11:20

kexik píše:ivo, mozno to je blba fotka ale nebojis sa nejakych difrakcii od rohu toho racku? zda sa mi ze ti tieni vyhlad na pravu bednu? alebo s nim ide hybat a da sa odsunut?
Rack je na kolečkách. Perspektiva fotky mate. Rack je zcela mimo spojnici bedna-ucho.
Nemohu totéž říct o LCD monitorech, ale s tím nedá dělat nic ... Než je zapouštět někam dolů a ničit si oči ...

kexik

Příspěvek od kexik » 31 říj 2005 12:02

oukej men :)
tie lcd su nocna mora... chcel som kupit druhe lcd ale zistil som ze potom ich mozem dat akurat nad seba, inak by som musel dat bedne tak daleko, ze by boli nalepene na stene a hrali na prd...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 říj 2005 12:07

Já mám ty bedny přes 2 m od sebe, čili ty lcd nejsou přímá překážka, ale kdyby tam nebyly, bylo by to lepší. Mnohem kritičtější jsou ale odrazy od stolu, viděl jsem křivky, slyšel jsem rozdíl a nevěřil bych tomu jinak. Strašné. Hodně to deformuje (plus vytahuje) výšky. Mohu každému doporučit stůl si na bocích zapolštářovat ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 lis 2005 20:11

TAJEMNÉ ZVUKY

Dnes jsem byl trochu vyveden z míry. V klidu jsem si ráno sednul ve studiu a i když bylo všechno vypnuté a zvnějšku izolované, pořád jsem slyšel ZVUK: kdyby tam bylo ústřední topení, tak by se to podobalo takovému jemnému proudění vody v trubkách, takový lehký kolísavý zvuk o snadno postřehnutelné výšce. Běhal jsem všude kolem, žádný možný zdroj jsem nenalezl. Vypnul všechno ze zásuvek - pořád. Venku v dálce oraly nějaké traktory, tak jsem si říkal, asi je to jemný vyfiltrovaný zvuk, který už vnější izolace nezachytila ...
Večer mě napadlo se zase zaposlouchat (traktory odjely) - a zase to tam bylo, takový jemný sténající zvuk. Vypnul jsem vše, i hlavní elektrický vypínač a zůstal v naprosté mrtvé tmě. Venku ticho ... A pořád to tam bylo ... Pak jsem tam přivedl i drahou polovičku, aby potvrdila jestli mám halucinace nebo to slyší taky. Nejdřív ne, ale pak to taky začala jemně slyšet. Napadlo mě ještě - nelítá tam nějaká zapomenutá moucha nebo komár ? Ne ... Nebo usídlily se mouchy nad stropem ve skelné vatě ? Asi těžko.
Pak mi řekla své vysvětlení - může to být PROUDĚNÍ A CIRKULACE VZDUCHU. Místnost je velká, teplo jde z podlahy nahoru a ochlazený vzduch se vrací k podlaze a vznikají různé proudy (plus všechny ty předměty a difuzéry ...). Jiné vysvětlení mě nenapadá. Vítr dělá veliký hluk a různé zvuky. Tohle je jemňoučké ale je to tam ... Že by to bylo ono ? Nikdy by mě to nenapadlo ...

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 03 lis 2005 20:42

mozno tam mas duchov :twisted:

Tudy

Příspěvek od Tudy » 03 lis 2005 20:50

Co elektroinstalace? Nemáš vypínače/zásuvky propojeny husím krkem s jinou místností?
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 lis 2005 20:57

Tudy píše:Co elektroinstalace? Nemáš vypínače/zásuvky propojeny husím krkem s jinou místností?
Ne, to není žádný "elektrický" zvuk ... Kromě toho (jak jsem říkal) jsem to zkoušel i při vypnutém hlavním elektrovypínači. A kromě toho tam žádná jiná místnost není. Je to izolovaná samostatná budova s ničím nesousedící

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 lis 2005 20:59

Solarfall píše:mozno tam mas duchov :twisted:
Zní to tak podobně...

Ale samozřejmě - nemluvím o tom, že by to nějak ovlivňovalo nahrávání , je to zvuk velmi subtilní, kterého by si člověk za normálních okolností (bez vnější izolace) asi ani nevšiml. V tom tichu ale docela vynikne. Mikrofony ale samozřejmě nemají šanci ho zachytit ...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 03 lis 2005 21:06

Ivo píše:
Tudy píše:Co elektroinstalace? Nemáš vypínače/zásuvky propojeny husím krkem s jinou místností?
Ne, to není žádný "elektrický" zvuk ... Kromě toho (jak jsem říkal) jsem to zkoušel i při vypnutém hlavním elektrovypínači. A kromě toho tam žádná jiná místnost není. Je to izolovaná samostatná budova s ničím nesousedící
No já myslel právě proudící vzduch z jiného prostoru tím neutěsněným husím krkem, ve kterém je tažená elektroinstalace.
Třeba z rozvodné skříně...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 lis 2005 21:08

Tudy píše: No já myslel právě proudící vzduch z jiného prostoru tím neutěsněným husím krkem, ve kterém je tažená elektroinstalace.
Třeba z rozvodné skříně...
Aha ... No jo ... Rozvodná skříň je zvenku, různé dráty vedou dovnitř ... Uff ... že by tohle ?? Taky provrtávali celou zeď kvůli anténě na zabezpečovací GSM. Apod. ... Že by ??

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 03 lis 2005 21:13

ivo: no podle me jsou to vibrace z nedaleke komunikace. Pokud se nemylim, vnitrni pricky sendvicoveho zdiva mas postaveny primo na podlaze z betonu. Paklize tam neni udelano nejake ucinejsi zvukove odizolovani nez pomoci asfaltove lepenky, dostavaji (nedaj boze, aby tam dokonce nejak zezonovaly) zbytky hluku projizdejicich aut. Ja sam bydlim na panelakovem sidlisti, a hlavne vnoci znam ty zvuky startujicich aut, moje babicka, u ktere jsem v detstvi spaval bydlela nedaleko silnice 1. tridy, a tak taky dobre znam zvuk aut projizdejicich vysokou rychlosti. Takovy zvuk se nese velice daleko, a paklize je nejaka frekventovana silnice cca 100 metru daleko, tak bez odizolovani tech pricek muzes imho klidne hadat, o jaky typ auta jde. Co se tyce frekvencni charakteristiky takovychto zvuku, je jasne, ze zalezi na otackach motoru, a paklize ja denne slycham startujici auta, vyznacuji se tyto zvuky vyraznymi basy. Paklize ty slysis zvuky ve vyssim frekvencnim pasmu, potvrzovalo by to mou domenku , ze se jedna o hluk aut projizdejicich vysokou rychlosti. Mimochodem, jak daleko je nejblizssi komunikace, koleje, nebo nedaj boze podzemni tunel? Ivo, doufam, ze se mylim....

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 lis 2005 21:17

Pierre niko píše: Ivo, doufam, ze se mylim....
To asi jo ... Tohle je hodně tiché místo a večer úplně. Hlavní cesta je hodně daleko. Neslyším ani náhodný silný hluk z bezprostředního okolí (vrtačky, bušení kladiv apod.). To není zvuk aut apod. Tohle je vesnice u lesa, když vylezu večer ven, neslyším nic

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 03 lis 2005 21:32

Super :D z tech fotek clovek nepochopi. To sem rad... No ale to teda fakt nevim, co by to mohlo byt... Jestlize je cele misto kolem uplne tiche, jak ho licis, je to budto neco v tom topeni, nebo v zemi. Ted to bude znit, jako ze jsem skarihlid, a doufam, ze te to pobavi, ale nejsou pobliz nejake doly... :D :D :D ...pac jestli to neni to topeni, musi to jit prez zem...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 lis 2005 21:37

Topení to být nemůže, protože to spočívá v izolovaných elektrických kabelech (www.devi.cz) zalitých v betonu a s podlahou nad nimi. Doly nevím ... ono to jde spíše shora. Pořád mám pocit, že to je opravdu ten vzduch ... Ona střecha ještě není shora 100% izolovaná, čili může odtamtud jít nějaký chlad a zezdola jde teplo. Možná takový malý Golfský proud ?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 03 lis 2005 21:42

Golfský proud :)
Možné to je, ale schválně ještě prověř tu izolaci v místech, kde se vrtala zeď. Já mám sádrokartonový byt a když dám ruku k nějakému vypínači, cítím, jak proudí vzduch.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Odpovědět