Článek - Stavba domácí DAW

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 zář 2008 01:35

Jindy : Asi sa nezhodneme . Proste podla mna je to zly nazov .. Zvlast ked to je pre "laicku verejnost" .. Clanok by sa mal volat STAVBA DOMACEHO STUDIA .. alebo nieco podobne ..

Brooklyn : Pravda .. do DAW patri samozrejme aj software ..

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 zář 2008 01:41

Pytkin: Ale to nevadí, tak se neshodneme, nic se neděje. Nevidím pro laika velký rozdíl mezi Stavba domácího studia a nebo Stavba domácího Digital Audio Workstation, což v překladu znamená (víceméně) Stavba domáciho digitálního studia (vidíš podobnost s tvým návrhem? akorát je tam přidané slovo digitální, nic víc, jinak je to naprosto stejný název, akorát my DAW máme zažité prostě jinak). A že je místo studia slovo pracovní stanice, to je přece jedno.

c9000

Příspěvek od c9000 » 23 zář 2008 06:11

Hezké jindy, povedlo se vám to, věřím že to pomuže spoustě lidí co jsou v začátcích, úplně si umím představit jak by se mi tento članek hodil když jsem s touhle muzikou začínal, člověk to sháněl všude kde se dalo, a stálo to stejně za prd. A to ocenění si to zasloží právem. Jen tak dál.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 23 zář 2008 09:25

Článek je určitě přínosem, podobnou osvětu dělám na fóru baskytara.com v sekci "počítač a baskytara"... Nicméně i z tohoto důvodu mi v článku chyběly nějaké podstatné věci... Většina uživatelů se třeba dokola ptá co je to ASIO, VST apd. Vím že jsi to tam vysvětlil svým způsobem, ale o exaktní rozkódování té zkratky uživatel stejně přijde. Přípomínky by asi našel každý a ke všemu, takže to dál řešit nebudu...
Co se týče názvu článku, přikláním se k Pytkinovi, pač DAW zní sice pěkně profesionálně, ale kdo z nás vlastně v době, kdy kupoval první zvukovku, soft atd. za účelem tvorby hudby věděl co je DAW...? Pro většinu běžných čtenářů je daleko srozumitelnější to "domácí studio", o DAW se klidně můžeš zmínit přímo v článku.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 zář 2008 09:49

c900: díky :)

delay: díky...na název už kašlu, ten měnit nemůžu takhle dodatečně, byl by to zmatek...musim stejně už dělat na něčem jiném...

VST, ASIO...no, máš pravdu, vysvětlil jsem to tam dost encyklopedicky...předpokládám ale, že koho to zajímá, se bude o celou problematiku zajímat hlouběji...to znamená, že ne že já jim tam doporučil např. Adam A7 a že si je hned zítra někdo poběží koupit, to by byl dement...ať se o to sami zajímají, jestli je to zajímá...

all: sorry, jsem se tu včera večer "trochu" nacamranej rozkecal ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 zář 2008 11:04

Jindy2 píše:Pytkin: Ale to nevadí, tak se neshodneme, nic se neděje. Nevidím pro laika velký rozdíl mezi Stavba domácího studia a nebo Stavba domácího Digital Audio Workstation, což v překladu znamená (víceméně) Stavba domáciho digitálního studia (vidíš podobnost s tvým návrhem? akorát je tam přidané slovo digitální, nic víc, jinak je to naprosto stejný název, akorát my DAW máme zažité prostě jinak). A že je místo studia slovo pracovní stanice, to je přece jedno.
Nechcem sa hadat .. Neviem kto je MY , co mate zazite DAW ako studio .. Ja proste cely zivot bojujem s tym , ze ludia sa nevedia vyjadrit .. seriozne formulovat svoje otazky , pouzivat spravne vyrazy na to urcene .. atd .. Tvoj clanok je mozno fajn a degraduje ho len ten nazov .. Kedze je urceny pre zaciatocnikov , skutocne treba aby boli jednotlive nazvy a pomenovania presne ..

http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Audio_Workstation

Ja mi jasne ze uz to nemozes zmenit .. Tak uz sa na to vyserme :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 23 zář 2008 11:41

2 Jindy ad dvere - staci nalepit na futra izolaci, takova ta co se prodava do oken. Funguje to skvele, mam to doma - predtim jsem nemohl poradne ohulit nic, ted v pokoji ani sam nevydrzim, jakej kraval tam muzu pustit a ven to skoro neni slyset.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 zář 2008 11:44

Pytkin píše:Tak uz sa na to vyserme :)
Moje rec :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 zář 2008 12:56

Pytkin píše:Tak uz sa na to vyserme :)
:]

fantozzi2

Příspěvek od fantozzi2 » 23 zář 2008 17:17

nazval bych to vybavení domácího studia. taky jsem čekal článek o stavbě mašiny, proč použít ten procesor, hdd, pamet. proc naopak nepozit jiny, jaky OS, vyhody nevyhody. A ono prd :-)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 zář 2008 18:00

fantozzi: no...dostal jsem příštup k editaci, můžu si to skoro neomezeně upravovat...
je to jistě dobré doporučení, nadpis bych mohl upravit hned, ale je problém, že slovo DAW je v článku hodněkrát...

a další problém je, že ten článek už četlo 24885 lidí (unikátních přístupů)...najednou úplně vypustit slovo DAW je proto velký zásah, asi to radši dělat nebudu, to by neprošlo bez keců...už takhle se mi tam vyrojilo v diskuzi pár hovad co jsou chytrý jak rádio, úplně je ignoruju, na tom jsme se se šéfem dohodli...

jinak bych mohl napsat článek o stavbě PC pro DAW a výběru komponentů, tomu rozumím, ale nepřišlo mi vhodné se takovým tématem uvést na takovém veřejném serveru, oni by to prostě ty lidi tam nepochopili, já to vím z tamních diskuzí, jak se na podobné vyhrocené věci (jakou by PC na DAW v mém podání byl) tváří a tváří se špatně...

Odpovědět