Co jste si pořídili do studia v roce 2011 a jaký to je?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dedko
Vybavení

Re: Co jste si pořídili do studia v roce 2011 a jaký to je?

Příspěvek od dedko » 02 led 2012 09:40

2011: bazárový PC2X, konečne dorobený SynthSz.Z...
2012: nič nekupovať a konečne hrať... :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 02 led 2012 09:52

2012: nič nekupovať a konečne hrať... :)

Podepisuju!!!!
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

wire

Příspěvek od wire » 02 led 2012 10:22

Mac Book Pro - ty malý rozdíly jsou podle mě prostě k nezaplacení :) 100% spokojenost, až na to, že Fruity Studio na jabku nejede a musel jsem zmenit DAW :)

psk501

Příspěvek od psk501 » 02 led 2012 18:23

HW
Lenovo Thinkpad, nespokojenost jak v kombinaci se starou emu0404 tak s novou Presonus Firestudio Mobile. Obratem sel pryc.
Mac Book Pro - spokojenost, ale zvukovka me furt obcas sere (Presonus never more)
Numark MIxtrack - na takoveto domaci michani. Spokojenost
Vsemozne perkusivni chrastitka a fidlatka
KLF: Manuál :D

SW
Logic Express, zatim nebyla chut a prilezitost zustat v nem dele nez 10 minut.
Nejake slevnene vst od Rob Papen a IK
Ruzna aplikace na iPod, ktere ve finale stejne nepouzivam.

tony9

Příspěvek od tony9 » 02 led 2012 19:07

NI - Komplete 7

2012 - chtěl bych jít do Jabka a Logicu ale asi to nedám finančně.
A jako předřečníci hrát, hrát a hrát.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 led 2012 19:44

Nojo, NI Komplete 7 mi uplne vypadlo:) Docela zasadni soucast meho sw vybaveni, predevsim pro soundtrackovou cast me tvorby.

peteness

Re: Co jste si (hudebního) pořídili v roce 2011 a jaký to je

Příspěvek od peteness » 02 led 2012 20:10

EXCOM píše:.... a to najdolezitejsie, ze v novom roku sa stahujem het a budem mat konecne velky priestor na nove studio
)
Tak to bude u me podobne. Letos se stehuju do baraku (Konecne!!!) a rozjedu novy projekt, ktery pujde hodne jinou cestou. V compu jenom smicham zive nahrane nastroje, maximalne trochu doaranzuju. Vybaveni uz mam dostatecne profesionalni. Nebo to dam nakym profikum.
Momentalne me brzdi prostor a dalkove studium, ale letos to konci a uz nikdy vice!

Venti

Příspěvek od Venti » 02 led 2012 20:15

Upgrade z UAD1 na UAD2 Duo + nejake pluginy a k nemu vymena SPL Goldmike za UA LA-610mk2
Konecne vymena starych 1000x opravovanych ale stale funkcnych sluchatok AKG K141 za AKG K271
Samsung monitor do nahravecej kabinky kvoli dabingu
Druhy par gramofonov Technics SL1210 MK2, pouzivane, ale minimalne este s technics vonou :)

jackies

Příspěvek od jackies » 02 led 2012 20:53

delay píše:VINTAGE Icon Series VJ96: Kopie Jazz Bass Jaco Pastorius. Super bezpražec, nejlepší vánoční dárek.
No, nad něčím takovým už také dlouho uvažuji. To se máš.
Právě ten bezpražec mě láká.
Jsi mě zase právě načal.
Možná zkusím splašit na zkoušku nějakou starou Jolanu, vytrhám pražce a uvidím :wink:

c9000

Příspěvek od c9000 » 02 led 2012 23:43

Tu jolanu doporučuju. To že sem zní vyrval pražce jí zachránilo "krk". :)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 03 led 2012 08:16

Venti píše:Upgrade z UAD1 na UAD2 Duo
Jo, to je taky v plánu, zatím mi prdel zachraňuje PoCo PCi

delay

Příspěvek od delay » 03 led 2012 08:25

jackies píše:
delay píše:VINTAGE Icon Series VJ96: Kopie Jazz Bass Jaco Pastorius. Super bezpražec, nejlepší vánoční dárek.
No, nad něčím takovým už také dlouho uvažuji. To se máš.
Právě ten bezpražec mě láká.
Jsi mě zase právě načal.
Možná zkusím splašit na zkoušku nějakou starou Jolanu, vytrhám pražce a uvidím :wink:
No, tak dlouho jsem váhal, až mi ho ten člověk prodal prakticky před nosem, ale co se nestalo, do hodiny se objevil jiný inzerát na stejný model. Sice ze Slovenska, ale to už sem si řekl, že musí být znamení a prostě jsem to kopil. A fakt nelituju. Je to krásně konkrétní, možná až moc. Jolany jsou některý fajn, jiný moc nehrajou nebo maj taky dost blbou elektroniku, ve finále tě to vyjde stejně jako tohle. Hlavní je spíš to, aby ta basa měla kobylkovej snímač, pakliže chceš aby vrrrrněla, nevim jak to naznačit - pauuuuwwwwww třeba, ono s krkovým nebo kombinací obou to není ono, ale taky si to najde využití. Co jsem četl, tak je to hodně o snímačích. A taky čumím, že i u bezpražce hodně záleží na výšce strun, že i tam dochází k "drnčení" - když je dohmat příliš nízký, tak tón není čistej. No a ladění je fest nezvyk. Zahrát čistej dvouzvuk nebo trojzvuk je celkem těžký, myslím ž epro začátek stačej singl noty, ale je to inspirace...

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 03 led 2012 09:57

Macbook Pro - nadělil jsem si ho teď k vánocům kvůli Logicu. Stabilita, výkon - NEUVĚŘITELNÝ. Zkoušel jsem dělat zátěžový test při 24/96, sázel jsem VST, co nejvíc žerou, jak zběsilej (Photon, Metaphysical, Guitar Rig, Crystal, Valhalla atd.), nakonec jsem se na to vykaslal, Macbooku to bylo úplně jedno.

Logic Pro - trochu mě trápí, že kvůli němu opouštím Reaper, ale za ty peníze, za ty pluginy, za ty vifikundace, za tu nenáročnost, za tu hladkost chodu, za to všechno ...

Maschine - jako produkční centrála mi nestačí, ale na rychlej záznam nápadů a postup při skládání, popř. živý hraní je to bomba. Vysvobodil mě z klikání myší a mžourání na monitor, všechny funkce na dosah, výhody hardwaru a softwaru v jednom (navíc jsem k němu dostal Komplete Elements, což spolu s instrumenty v Logicu úplně ukojilo můj hlad po VST nástrojích, koukám snad ještě po těch od GForce, ale dělám hlavně s HW, takže jsem fakt nakrmenej, a to je po letech fakt příjemná změna)

Pluginy
Valhalla Room - jsem z něj nadšenej, pověst nelhala ...
Rob Papen Delay - za těch 10 eur nebo kolik - úplně skvělý. Komplexní delay se skvělým zvukem, první, na kterým můžu nastavit nějakou svou ujetou komplikovanou představu. A ten Rob Papen distortion, co k tomu dávaj zdarma - to je tajná zbraň: dvojí filtr, 4x LFO, modulační matrice, kompresor a další. Divím se, že se o něm moc nemluví. Luxus.
NI SSL kompresor - koupil jsem ho na black friday za polovinu, nelituju, zvukově super, opravdu lepí zvuk dohromady, charakteristická barva. Jenom mě štve, že se dá otevřít jen v rámci guitar rigu. Přijde mi to ujetý. Chci otevřít SSL, místo toho musím otevřít Guitar rig a pak SSL. A ten Guitar rig přitom dost žere i prázdnej. Na starým notebooku (i7, čtyřjádro, 1,66 MHz) si - zcela prázdnej - vzal skoro 1 procento výkonu. Když si těch kompresorů chceš otevřít víc, tak se to nasčítá. Na novým macbooku tohle naštěstí nemusím řešit. Ale je to prostě nablblý, nepohodlný ...

Virus C - leta jsem Vira přehlížel, nakonec jsem to teda zkusil. Zatím nevím, nevím. Když hraje sám, je to docela radost, ale v mixu? Možná jsem divnej, ale skrz TX-7, Blofeld a Emu prostě nějak neproleze, jen šustí a hučí.

Mackie C4 - nejdřív jsem byl z kontroleru zklamanej, všechno mi na něm připadalo podmíněný a zdlouhavý, (nemá například vnitřní paměť, takže funguje jen připojený k počítači a k vlastnímu softwaru, běžícímu na pozadí). S Reaperem jsem ho nerozchodil, i když jsem na to nějaký soubory na Reaper foru našel. Takže jsem s ním editoval jen svoje starý synthy a tam jsem se z něj skutečně radoval. Když jsem přešel na Logic, tak Mackie úplně rozkvetl. Logic si ho hned po připojení najde sám a ovládat s ním jde rovnou cokoli. Žádná instalace, žádný nastavování, žádný programování. Teď už na něj nedám dopustit. Nic takovýho v týhle cenový není.

Sennheiser HD 650 - prostě úžasný sluchátka. Nemám moc srovnání, nikdy jsem žádný sluchátky téhle kvalitativní třídy neměl. Ale co na nich v noci smíchám, to ráno na monitorech z 90 % platí - a to je pro mě nové.

Krabičky ke kytaře

Pig Hoof a Moon-Vibe od Electronic Orange http://www.electronicorange.cz/
Nádhera a skvělá kvalita zpracování, současný originál Big Muff od ehx jsem daroval kamarádovi :), Moon Vibe je totální psychedelie. Tohohle výrobce fakt doporučuju.

delay

Příspěvek od delay » 03 led 2012 10:02

lottewerther píše: Pig Hoof a Moon-Vibe od Electronic Orange http://www.electronicorange.cz/
Nádhera a skvělá kvalita zpracování, současný originál Big Muff od ehx jsem daroval kamarádovi :), Moon Vibe je totální psychedelie. Tohohle výrobce fakt doporučuju.
Jo, jen skoda toho laminovanyho coveru.

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 03 led 2012 10:06

Tojo. Ale určitě jsou hezčí než ehx. Smrcka to tak dělá taky, nějaká profi barvená krabička by to ale strašně prodražila. Vlastně to vypadá hezky. Mám tři pět let starý Smrčky s papírovou samolepkou a vypadá to furt stejně.

Odpovědět