Co jste si pořídili do studia v roce 2011 a jaký to je?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
matucha

Co jste si pořídili do studia v roce 2011 a jaký to je?

Příspěvek od matucha » 31 pro 2011 14:02

Teď trochu něco na oddech...

Co jste si koupili do studia v roce 2011? Myslim jenom hudební věci, nástroje-hardware-software. Ve zkratce nebo heslovitě, jakou zkušenost s tím máte. Koupili byste si to znovu?

Plány na 2012?
Naposledy upravil(a) matucha dne 31 pro 2011 16:24, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Re: Co jste si (hudebního) pořídili v roce 2011 a jaký to je

Příspěvek od Ivo » 31 pro 2011 14:24

Unity Rock nearfield monitors ... Zatím nejlepší nearfieldy, které jsem kdy měl (a za tu cenu ...) Staly se pro mě vedle velkých Geithainů úplně nepostradatelné, krásný plný čistý zvuk a veliké basy ...

Obrázek

Dangerous Music BAX EQ ... nedopatřením jsem si půjčil a už to pak nešlo vrátit ... používám skoro pořád ...

Obrázek

Gefell M71S ... Velmi příjemný mikrofon s M7 kapsulí, s neumannovským zvukem (když jsme vedle toho měli U87, líbil se mi víc Gefell) za hodně fajn cenu

Obrázek

A na završení - velký čínský chrámový gong :)

Obrázek

Ze všech těchto věciček se velmi těším a koupil bych je zas kdybych je neměl :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 pro 2011 14:27

ten gong zavidim :-)

moje kaufy:

- iPad2 (vratane prakticky vsetkych vyznamnejsich audio aplikacii ktore existuju :-))
najinspirativnejsi a najkreativnejsi "nastroj", respektive pristroj, aky som kedy mal... povelmi dlhej dobe ked uz som sa hudbe vobec nevenoval ma zase vratil naplno naspat
- shruthi-1 malicky velmi zabavny diy hybridny synth
- dsi tetra (co dodat, spokojnost velika)
- logic pro 9 (nechapem ako som bez neho mohol roky existovat :-))

plany na 2012:

- ipad3,iMac27, ak by sa mi konecne podarilo vymenit nord rack 2 za nord lead 2 budem stastny prestastny :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 31 pro 2011 14:32

:-)

- iPad2 - zatial neviem posudit
- iMaschine - fajny skicar na beaty
- Moog Filtatron - ppc filter/sampler, na ruchy, tweaky
- SPL passEQ - naj EQ pre mna zatial
- nove kable 6.3mm jack - minimalny rozdiel :-)

plany:

- KRK VXT8 alebo DYNAUDIO cenovy ekvivalent - ocakavam posun vpred :-)
- AKAI APC40 alebo NI MASCHINE - necham sa prekvapkat
- NOVATION REMOTE 49 SL MK2 alebo AKAI MPK 49 - vymena za M-Audio Axiom
- SHERMAN FILTERBANK2 - tu vsak velmi vaham

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 31 pro 2011 14:36

Korg Oasys 76 komplet vybavený - geniální workstation a syntetizér, velmi mě stále těší, pro mě jediné smysluplné VA
Moog CP 351 (CV expander pro Voyager) - nutnost k začlenění Voaygeru do studia
Jomox XBase 09 - efektivní klasika;)
Alisa 1377 - další ruská kráska
ipad2 + spousty apps

DIY:
Shruthi Modular - velmi variabilní věc, všechny filter boardy + sidekick, moc mě baví
2x Red Square - semi modular od Analogue Solutions, přesný a čistý zvuk, skvělá variabilita, dohromady se Shruthim a Voyagerem start modulární radosti;)

A několika věcí jsem se také zbavil v rámci různých optimalizací...

2012 - konsolidace a zase se vrátit k tvoření hudby...:-D

peteness

Příspěvek od peteness » 31 pro 2011 14:40

Letos ani korunu. Nic jse ani neprodal. 2012 asi taky nic, ale nekdy v budoucnu nejakou mensi analogovou konzoli. Asi Tofta.
Mimochodem tafy na ezone Milan prodava Toft ATB 24 za 80k!!
./bazar/mixpult-toft-atb-24-t15769.html

Sane

Příspěvek od Sane » 31 pro 2011 15:24

Zbavil jsem se mikrofonu Shure, abych si pořídil MXL. Spokojenost největší... :wink:

A taky jsem si pořídil potomka. Opět spokojenost největší... :mrgreen:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 31 pro 2011 15:40

no, mne pribudlo MV-8800 :) po ktorom som poskuloval uz velmi dlho
Obrázek

pribudli este KRK VXT-4, sluchatka KRK KNS-8400, software na iPhone/iPad a to najdolezitejsie, ze v novom roku sa stahujem het a budem mat konecne velky priestor na nove studio

zopar veci som sa zbavil, pretoze som musel 8)

matucha

Příspěvek od matucha » 31 pro 2011 15:44

ApQualizr
+ pro me nejprirozenejsi interface "na trhu", specifickej zvuk na basech, bavi me jak umi rezonovat
- neni z nejhladších čim výš jdu ve spektru
/ nedokážu si bez něj dělat a když to nejde jinak, tak mi hodne schází

Fabfilter Mastering Bundle
+ Pro-L se mi osvečil jako mě nejbližší limiter ze všech co znam
+ Pro Q prima možnosti nad to co umí apulsoft (linear phase), jinej zvuk než apul
- Pro-L žere hodne CPU
- Pro-Q ne tak idealni interface jako apul, ale blízko
/ limiter (pro mě) lepší než ostatní alternativy, bez zbytku bych přežil

Lexicon PCM Native
+ nenašel jsem plugin reverby, ktery by mi seděly víc (kromě specializovanejch jako UAD EMT140 a spring z RE201)
- kdyby prodavali jednotlivý algoritmy zvlášť, vystačil bych si s pulkou toho baliku nebo možná jenom s roomem
/ koupil bych to znovu, má to celkem velkej vliv na výsledky

DSI Tetra
+ modernejší zvuk než moje starý krámy aniž by to znělo jako soft, hodně bohatý možnosti, velká komplexita zvuků
- absence VSTi editoru, aktuální editor neumí využít uplně všechno co tetra umí, což je škoda, ale na druhou stranu i bez toho je to stejně supr
/ nelituju, že jsem si ji koupil ani trochu a ani ve chvilich, kdy se něco nechová zrovna ideálně

Obrázek

(pár) Neumann U473A
+ kompresor s nejmensim zkreslením co znam, i pluginy zkreslujou pri kompresi víc, hlasy, basy, jednotlivy bici, fajn expander... je to VCA s trafama na vstupu i výstupu
- občas ustřelí, má delay před releasem, takže pumpuje jinak než zbytek světa (to je někdy +), nepraktický ovládání
/ mám k němu nejednoznačnej vztah, možná bych rači jiný VCAčko

(pár) Neumann W495B
+ umí moc zajímavý basy se svým low shelfem, rozsvěcování high shelfem vede k peknýmu detailu při zachování čistoty
- kroky po 2dB nejsou vždycky úplně adekvátní, nejsem úplně na větvi ze středovýho pásma
/ jo koupil bych znovu a zajímaj mě další moduly (siemens má konečně dorazit po novym roce a někdy bych rád vyzkoušel filtek)

Obrázek

Neumann W495STB
Stereomodul bez výstupního trafa (495B je mono a má trafa na vstupu i výstupu). Asi ho nechám modifikovat na 1dB kroky.

(pár) Cranesong Trakker
+ mocná zbraň, hodně možností, použitelnej téměř na cokoli kdykoli, pevnej zvuk... to je nadlouho
- mocná zbraň (i když hodně komprese furt zní dobře, míň je lepší), hodně možností (trvá dlouho se je naučit), sidechain na dsub konektoru, hipass na sidechainu občas opravdu chybí
/ koupil bych si je určitě znovu, nejsou neprůstřelný, ale už mockrát mi udělaly velkou radost

Barcus Berry
+ kontaktní mikrofon, trochu jinej svět, na efekty
- i když lepší piezo, tak to furt na tom je cejtit
/ ještě je brzo na to hodnotit, přišlo mi to jako zajímavej doplněk a furt to tak vidim

Studer J37
+ legenda?
- oprava a provoz bude stát majlant... zatim tu stojí a čeká ;)

AKG C24
Po novym roce bych ho měl mít zpět ze servisu... naštěstí to nevypadá na žádný problémy. Ale nerad bych to zakřik.

2012?

Uvidíme, kam se vyvine měnový kolotoč, teď je situace docela nepříznivá. To nahrává pocitu, kterej ve mě roste a to je nic už nekupovat. To je ale samozřejmě jedna strana mince. Čert na druhym rameni radí jiný věci.

- čistčí ekvalizer vysoký třídy jako komplement k gyraf g14
- láká mě něco jako distressory na radikálnější komprese
- optickej kompresor (asi nejvíc se mi líbil airfield liminator)
- RE201
- ribbon mikrofony (nemam žádnej)
- zkreslení, možná culture vulture

anděl z prvního ramene říká, že určitě ne všechno z toho... plus, že už musim urgentně udělat stůl na to všechno harampádí.
Naposledy upravil(a) matucha dne 31 pro 2011 15:56, celkem upraveno 5 x.

matucha

Příspěvek od matucha » 31 pro 2011 15:48

Ivo a co ten bock 251 nebo co jsi to tu pred casem ukazoval na fotce?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 pro 2011 16:05

Bocka jsem měl jen na vyzkoušení a pro rozšíření rozhledu :wink: Ted tady budu mít malou kolekci z http://www.telefunken-elektroakustik.com/ tak jsem zvědavý ... asi si tady něco nechám pro případné zájemce :wink:

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 31 pro 2011 16:08

DAV BG1U, Akg K701, Sennheiser HD 202, Beyerdynamic DT 231 PRO, PreSonus HP4

Sluchátka Akg K701by mi mohla lépe sedět, ale zvukově jsou výborná. S ostatními jsem spokojen bez výhrad.

Pokukuju po zvukovce RME Babyface.

matucha

Příspěvek od matucha » 31 pro 2011 16:11

Ivo: a tradicni ukazky nemas? ;)

Vrz: K701 se mi taky libily... skoda, ze nejsou uzavreny.

Amorph
Moderátor

Re: Co jste si pořídili do studia v roce 2011 a jaký to je?

Příspěvek od Amorph » 31 pro 2011 18:30

Senn hd380pro. Jsou fajn, za ty prachy rozhodne.
Izotope Ozone4. Dobrej sluha spatnej pan. Pro me castej pomocnik na spoustu veci. Limiter, multiband, excitet, nekdy ms.
Uad 1176LN. Obcas je fajn na radikalnejsi kompresi.
Cubase 6. Upgrade z verze Studio4 je celkem znat.
Slate trigger ex. Vybornej drum trigger, dost ulehcuje praci.
Ni abbey road modern drums. Supr i kdyz 60's drums jsou v autenticite a zivodti zvuku o kousek dal.
Ehx cathedral reverb. Na live skvely do studia taky. Lezou z toho hodne inspirativni zvuky.

Wohma

Re: Co jste si pořídili do studia v roce 2011 a jaký to je?

Příspěvek od Wohma » 31 pro 2011 19:09

Studio nemam, ale muziku se snazim delat, tak taky napisu :)
Adam Audio A7 - mnohem lip mi vyhovuji nez predchozi Mackie HR824 - tam jsem nemohl ukocirovat basy, mam blbou mistnost. Navic na kytarovou hudbu jsou A7 rekl bych lepsi.
Steven Slate Drums 4.0 EX - koupene pred par dny, zatim jsem nemel moc prilezitosti si s tim pohrat, ale uz jen absence Kontaktu je fajn. A cinely zni uplne paradne, coz je asi nejvetsi limitace samplovanych bubnu. Navic je moznost podkladat i vlastnima samplama a brzy bude i nastroj na vytvareny multisamplu, na coz se tesim.
La Audio DI2 - velmi dobry DI box. Skvele vyplnuje vakuum mezi nejlevnejsima mrdkama typu Samson a Behringer a vyssi tridou typu Countryman, Little Labs a Radial, na ktery nemam (a byla by podle me blbost za ne vyhodit penize s mym setupem). Koupil jsem, protoze moje nova PRS CE24 ma moc silny vystup a prebuzovala DI vstup u Saffire LE.
ENGL Savage 60 - vymena za ENGL Blackmore, v podstate identicky zvuk s mensim vykonem (ktery byl pro me u Blackmora naprosto zbytecny). Hodne lidi mi to na koncertech chvali, takze myslim, ze ve spolupraci s tim PRSem je to hezka kombinace.
SE X1 - budget mike, ktery me dost prekvapil. Nakonec jsme na nej nahravali vokaly pro nase nadchazejici album, na zpevakuv growl sedl lip nez mnou milovana Oktava, o ktere jsem nepochyboval, ze ji pouzijeme :)
A nevim, jestli to bylo v 2011, ale asi jo:
Palmer Daccapo - reamping box, zatim pouze otestovany, pokud by mel nekdo zajem, tak v horizontu mesice budu mit snad nejaky poradny zkusenosti.

Plany na 2012? Pravdepodobne jina zvukovka, FW je bohuzel na ustupu a nove USB zvukovky se tem FW bez problemu vyrovnaji. Taky pokukuju po RME Babyface, ale je to dost penez, tak mozna kompromisne zvolim Roland Quad Capture.

Ivo: Hezka kocka pod tim gongem :) Uz jsi ji nekdy tim gongem vzbudil? :D

Odpovědět