Co mi hudba dala a co vzala...

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
tomy45

Co mi hudba dala a co vzala...

Příspěvek od tomy45 » 23 zář 2009 18:10

Ahojte,

len tak ma napadlo. Ci sa uz toto riesilo, ak ano, nech to kludne admin premaze :-)

Tymto topicom sa chcem dozvediet, co vam ezonakom hudba dala (urcite je toho dost a bude toho viac, tak na toto sa menej sustredit) alebo vzala (trocha rozvinut). Chcem zistit ci som jediny komu v zaciatkoch doma rodina a spol. pindali za presedene hodiny, dni, tyzdne mesiace za hud. nastrojmi alebo kompjutrami, neskor pitchung od frajeriek, zien a pod. :)

Najdu sa tu taky alebo som v tom sam? :)

Krtko

Re: Co mi hudba dala a co vzala...

Příspěvek od Krtko » 23 zář 2009 18:28

picung by bol za cokolvek, do coho sa vrazaju prachy a cas a neprinasa to nejaky uzitok pre picujucich, to tak nemozes brat ze je to o hudbe

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 zář 2009 19:36

co mi vzala ? orem par eur (nic zasadne), nic.
co mi dava ? vsetko. radost, oddych, sebarealizaciu, moznost zhmotnit svoje predstavy, oddychovat, relaxovat ... :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 23 zář 2009 19:56

dendy : hadam zvlnit tvoje predstavy 8)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 zář 2009 20:36

EXCOM píše:dendy : hadam zvlnit tvoje predstavy 8)
:mrgreen: jo mas vlastne pravdu

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 23 zář 2009 22:59

Prva vzorka :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 24 zář 2009 01:06

tomy45 píše:Co mi hudba dala a co vzala...
+
Stesti
Seberealizaci
Radost pracovat
Respekt v branzi
Krasnou techniku ve studiu .c)
Velkej okruh pratel z oboru
Energii pokracovat
Rostouci Business

_
Vsechen volnej cas
Chut delat jeste i vlastni hudbu
Romanticky predstavy o hudbe
Prostor delat neco jinyho

kexik

Příspěvek od kexik » 24 zář 2009 08:08

Krtko píše:picung by bol za cokolvek, do coho sa vrazaju prachy a cas a neprinasa to nejaky uzitok pre picujucich, to tak nemozes brat ze je to o hudbe
presne tak. v nasej malomestiackej krajinke je najvacsi vzor a hrdina damskych loznic clovek, ktory ma jediny ciel, zalubu a zmysel zivota v zhrnani penazi a zbytocnych kramov, ako auta, hrube zlate retaze a nehnutelnosti.
kazdy clovek ktory venuje 12 hodin denne niecomu takemu ako je hobby, je automaticky oznaceny kolieskom na celo. lenze ked sa troska pozrieme do dejin, tak to su presne ti ludia, ktori priniesli ludstvu nieco NAOZAJ krasne a uzitocne. staci si precitat hocaky zivotopis umelca alebo vedca, bude to o tom istom. fanaticky magor, ktory bol v atelieri/labaku od rana do vecera a minul na to vsetky peniaze (pripadne koli tomu nijake nezarobil).
slovenska spolocnost si napriek tomu zela aby kazdy chodil do prace na 8 hodin, dostal za to dost penazi na hypoteku za byt v luxusnej novostavbe hned vedla zeleznicnej trate s najlacnejsimi bezovymi obkladackami v kupelni a splatky na korejske auto. a ked dostane premie tak bude na all inclusive letecku dovolenku v trojhviezdickovom hoteli v bulharsku.
ja osobne myslim ze vyber je dost jasny a radsej riskujem, ze budem za magora

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 24 zář 2009 08:24

Zaujimavy nazor, paci sa mi.

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 zář 2009 10:24

Kex: Ty draku, máš to hezky srovnaný :) .
ku příkladu:
přítelkyně se ode mne nedávno odstěhovala, jelikož jak sama řekla "pro tebe není muzika jen koníček, je to vášen, celej den v tom děláš v práci a pak si ktomu deš sednout i domů"
Nerozešli jsme se, jen se přestěhovala jinam a já z našeho původního bytu udělal studio :wink:
Mám klid a čas na muziku, a když jsem u ní nemám tam ni klapku či strunu takže se jí můžu věnovat, stejně jako v opačném případě muzice.
Co mi vzala: čas, peníze kterejch nelituju utratil bych je za jiný zbytečnosti.
a co dala: Nadhled, novou práci, seberealizaci, a takový ty hezký pocity když člověk cítí že je s něčím spokojenej, hlvně má obrovský možnosti a člověk se pořád něco nového učí, kdybych nedělal muziku tak bych maloval ,nebo se konečně víc věnoval grafice ,což bych taky hodně chtěl ale nemůže rozpůlit.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 zář 2009 10:47

ještě jednu věc časem pozoruju, nevím jestli ji brát jako negativní či pozitivní, čím déle muziku "vyrábím" tím víc se mi sužuje okruh posluchatelnosti okolní muziky, myslím to tak, že muziku kterou si postím doma , né takovou tu v autě do práce (bigbít). Prostě poslechnu si spoustu věcí a spoustu žánrů ale znovu si pustím jen opravdu málo . Je to asi taková profesní deformace.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 zář 2009 10:50

c9000: tiez na sebe pozorujem tu deformaciu a tiez neviem ci to je dobre alebo zle :-)

delay

Příspěvek od delay » 24 zář 2009 11:00

c9000 píše: Prostě poslechnu si spoustu věcí a spoustu žánrů ale znovu si pustím jen opravdu málo . Je to asi taková profesní deformace.
Pro mě je tohle kritérium vlastní tvorby... Pokud bych měl "vydávat" skladby, které si někdo pustí jednou, tak je vcelku zbytečné řešit pořádnej mix a master... protože nevěřím tomu, že když ten materiál bude dobrej, že někoho odradí průměrnej zvuk.

Hudbu jako slovo / něco imaginárního / jemnohmotného já vnímám jako svůj smysl či jazyk, vlastnost. Když chci tak vyprávím, píšu, zhmotňuju... Tohle nestojí NIC, naopak, dobíjí mě to a baví. Více problému nastává co s tím, když se má píseň nebo skladba uvést do "reality".
Čili já odděluji samotný prosces skládání od všeho ostatního. Pač to ostatní mě vcelku nebaví a přináší mi to více starostí (mix, master...). Jinak HUDBA nebere nic, vše je jen o úhlu, do kterého se jako režiséři a herci v jedné osobě postavíme... :idea:

PS: Jinak mám skvělou ženu, které nevadí 2h poslouchat dva takty, ještě si u toho zpívá a nosí mi tekutiny :)

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 24 zář 2009 11:05

za sebe bych asi spíš měl psát, co jsem hudbě vzal a co nedal.

všichni to asi víte, od té doby co jsem nabastlil svůj první "track" je pro mě hudba jakýmsi způsobem, jak vyjádřit to, co jinak vyjádřit nejde. a tak to má myslím víc lidí.

snad jen chuť žít mám o něco menší...
Obrázek
live free or die!

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 24 zář 2009 11:05

tak spoustu času a peněz mi muzika vzala. Byly časy, kdy sem o tom vůbec nepřemejšlel, a bral sem to jako samozřejmost, čim sem starší, tim mě víc nahlodává myšlenka, estli bych se bejval neměl líp, kdybych ty prachy dával do něčeho jínýho "normálního" (auto, cestování, pořádný víkendový pařby). Muziku nedělam profesionálně, ale i tak mě stojí hodně času, úsilí, peněz, a hovno z toho. Moje příjmy asi nikdy nebudou takový, abych nedělal muziku na úkor ostatních věcí, a tak si kladu otázku, estli se na to prostě nevykašlat a nezačít spíš budovat nějakou tu kariéru v zaměstnání a tak. Ale na druhou stranu mi toho dává docela dost. Dala mi moje nejlepší kámoše, spoustu skvělých zážitků okolo hraní, konzertování i zkoušení (ale i spoustu zklamání), pár zkušeností ze šoubyznisu, a zatim pořád mi dává energii a nadšení v tom pokračovat a hlavně radost ze samotnýho procesu tvorby.

Odpovědět